15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Co to są rozstępy oraz jak usunąć rozstępy ?

Bycie matką to największa radość na świecie, ale nie wszystkim kobietom udaje się uniknąć pewnych zmian w ich wyglądzie. Każdy chce pozostać atrakcyjny i nienaganny, jak wcześniej, dlatego takie zjawisko, jak rozstępy, może przynieść całkiem sporo wrażeń.

Co to są rozstępy ?

Co to są rozstępy? Na skórze w czasie ciąży mogą znajdować się małe paski w kolorze niebieskim lub czerwonym, najczęściej tworzą się na gruczołach sutkowych, brzuchu i biodrach. Skóra jest rozciągana w tych miejscach z powodu zmian na poziomie hormonalnym. Ale wcale nie jest faktem, że rozstępy pojawiają się tylko u kobiet w ciąży, a przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne, nadmierne ćwiczenia, w wyniku szybkich skoków masy ciała, niektórych chorób endokrynologicznych.

jak usunąć rozstępy ?

Zwykle rozstępy są całkowicie nieszkodliwe i stanowią jedynie defekt kosmetyczny. Nie można ich ukryć, nawet podczas opalania pozostają całkowicie jasne. Najważniejsze jest znalezienie przyczyny, która poprzedza pojawienie się rozstępów. Należy skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, jeśli skok masy ciała prowadzi do rozstępów, jeśli występują oznaki nadmiernego owłosienia – zwiększony wzrost włosów na ciele, jeśli wystąpiły zmiany w samopoczuciu z powodu podwyższonego ciśnienia krwi (nadciśnienie).

Równie ważna z pojawieniem się rozstępów jest pomoc specjalisty kosmetologa. Po badaniu zaoferuje niezbędne metody leczenia, biorąc pod uwagę przyczynę pojawienia się rozstępów, stanu skóry. Żaden sposób nie pomoże ci usunąć rozstępów na zawsze. Na szczęście można je zmniejszyć. Takie kosmetyczne środki, jak mielenie skóry, prowadzą do niesamowitego efektu, tkanki wizualnie okazują się dość gładkie, a rozstępy nie są już widoczne. Jeśli skóra ma względne minimum rozstępów, wówczas kosmetolog może doradzić ci specjalnie opracowane preparaty, w postaci żeli lub kremów, które również dają dobry efekt.

Inną różnorodnością sposobów zwalczania rozstępów jest mezoterapia. Niestety żadne kremy nie dadzą Ci szybkich rezultatów w walce z rozstępami, średni czas trwania leczenia wynosi co najmniej rok. Dlatego należy wcześniej zwrócić uwagę na następujące środki zapobiegawcze, aby omijać Cię problem, taki jak rozstępy. Metody zapobiegania obejmują stosowanie prysznica kontrastowego, podczas którego zaleca się masować obszary pojawienia się rozstępów specjalną szczotką, powodując w ten sposób normalny przepływ krwi. Po prysznicu należy użyć specjalnych kremów, aby zapobiec rozstępom.

Są to zalecenia dla kobiet w ciąży. Ponadto, aby zapobiec pojawianiu się rozstępów, pomoże kontrolować zmianę masy ciała, jego zbyt szybki wzrost prowadzi do nadmiernego wzrostu nowych rozstępów. Dobrym narzędziem jest stosowanie oliwy z oliwek, zawiera tylko naturalne składniki i jest dość skuteczny w zwalczaniu rozstępów. Ponadto istnieje szereg kremów zaprojektowanych w celu zapobiegania rozstępom zawierającym kolagen, strukturę elastyny, olejki eteryczne i wyciągi z roślin.

Poprzednia publikacja
Co jeść na śniadanie ? – Zdrowe produkty śniadaniowe
Nastepna publikacja
Czarny, ciemny youtube – Jak włączyć tryb tryb nocny na youtube
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.