15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

jak ogolić miejsce intymne ?

Według statystyk, 7 na 10 kobiet woli rozwiązać problem niechcianego owłosienia w okolicy bikini za pomocą brzytwy. Depilacja laserowa jest skuteczna, ale droga, depilator w domu nie jest przeznaczony dla osób o słabym sercu, wosk jest nadal torturą, a szczególnie w obszarze bikini. Jak ogolić intymne miejsca, zwykła maszyna! Szybko i płynnie, zawsze pod ręką, a co najważniejsze – własnymi rękami. Wszakże daleko od każdego z nas, z racji skromności czy konserwatywnych poglądów, jest gotów powierzyć „pracę” w delikatnej dziedzinie osobom z zewnątrz, nawet jeśli są specjalnie wyszkolonymi ludźmi.
Czy wiesz, jak golić intymne miejsce?
W końcu często ta procedura przynosi wiele dyskomfortu, w tym podrażnienia skóry i skaleczenia. W tym artykule porozmawiamy o tej nieskomplikowanej sprawie, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, sprawie.

Golić się lub nie golić?

Jeśli zastanawiasz się tylko, czy golić intymne miejsca, odpowiedź zależy tylko od twoich osobistych preferencji. Niektórzy ludzie lubią naturalny wygląd okolic bikini, a niektórzy ludzie lubią to na odwrót. Jednak większość kobiet i mężczyzn woli widzieć zadbane łono, ponieważ jest bardziej higieniczne. Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na to pytanie, proste instrukcje, jak wykonać intymną procedurę golenia maszynką w domu, będą dla Ciebie przydatne. A jeśli nadal się wahasz, obalając istniejące mity dotyczące tej procedury, z pewnością dokonasz wyboru na rzecz golenia.

Często można usłyszeć od kobiet, które są przeciwnikami golenia okolic bikini w następujący sposób: „Włosy będą rosły znacznie szybciej, a nawet staną się twardsze”.To stwierdzenie nie ma dowodów naukowych, innymi słowy jest to nonsens.Tempo wzrostu włosów w obszarze intymnym nie zależy od tego, czy je golisz, czy zostawiasz.Włosy stają się sztywne wraz z wiekiem, golenie okolic bikini nie jest z tym związane.W przeciwnym razie mężczyźni, którzy codziennie czyszczą twarz przy pomocy maszyny, nie mogliby już odciąć ich jednym ostrzem.

 

Sekrety idealnej gładkiej strefy bikini

Aby golić się w intymnych miejscach, było jak najbardziej komfortowe, a rezultat jest płynny, istnieją pewne proste sekrety:

  • Zakup odpowiedniej maszyny i techniki golenia to klucz do sukcesu w tej delikatnej kwestii.
  • Maksymalne nawilżenie skóry podczas zabiegu zapewni bardziej skuteczny i czysty efekt.
  • Nie gol się codziennie w strefie intymnej. Idealnie, między procedurami powinno trwać 3-4 dni.
  • Spróbuj wykonać zabieg przed snem, aby skóra miała czas na regenerację w nocy. Pomoże to uniknąć podrażnień.

Jak golić miejsca intymne ?

Pytanie, jak golić miejsca intymne, jest szczególnie istotne latem, w okresie strojów kąpielowych i bikini. Naturalnie gładko wygolony obszar bikini wygląda znacznie lepiej niż porośnięty wieloma włosami o różnym stopniu grubości i obfitości.

Ten moment jest również ważny dla młodych dziewcząt rozpoczynających aktywne życie seksualne. Większość partnerów lubi gładkie genitalia, więc kobiety robią ten krok znacznie częściej i regularnie niż mężczyźni.

Przede wszystkim, aby odpowiedzieć na pytanie, jak golić miejsca intymne, trzeba zdać sobie sprawę, że wymaga to dobrej ostrej brzytwy. Maszyny jednorazowego użytku /Jednorazówki nie będą działały w tym celu – zdejmą jednak włosy, ale zamiast nich pojawi się silne podrażnienie, które zaprzeczy zarówno przyjemności wynikającej z rezultatu, jak i jego wartości estetycznej.

Podrażnienie jest głównym zagrożeniem w mechanicznym usuwaniu włosów z delikatnej skóry. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć nie tylko, jak się golić, ale jak to robić. Wskazane jest, aby poradzić sobie z dwoma ruchami: pierwszy dotyczy wzrostu włosów, a drugi, jeśli włosy są wystarczająco twarde i grube.

W tym przypadku warunkiem wstępnym jest przygotowanie do golenia. Skóra musi być dobrze odparowana, a następnie lekko schłodzona zimną wodą, aby zapewnić maksymalny efekt i minimalne podrażnienia. Do golenia musisz użyć żelu lub pianki – wtedy ostrza będą płynąć tak gładko, jak to możliwe, nie pozostawiając czerwonawego śladu podrażnienia.

Dalsze działania po goleniu

Im bardziej miękka skóra – tym mniej zaleca się jej golenia. Po pierwsze, ryzyko podrażnienia jest znacznie mniejsze, a po drugie, włosy stają się wolniejsze, aby uzyskać sztywność włosia i powoli rosną. Golenie to ekstremalny środek, depilacja jest znacznie lepszą opcją.

Co jeszcze powinna wiedzieć osoba, która postanawia pozbyć się włosów z brzytwy? Oczywiście należy uważać, ponieważ skaleczenia narządów płciowych są dość bolesne i niebezpieczne z powodu dużej utraty krwi przez nie.

Nie zapomnij o higienie. Nawet jeśli cięcia nie są widoczne – są mikrourazowe, niewidoczne dla oka, przez które patogeny mogą przenikać przez skórę. Nie należy zaniedbywać higieny przez kilka dni po goleniu – w przeciwnym razie nie można uniknąć podrażnienia. Natychmiast po goleniu zaleca się nasmarować skórę alkoholem lub nadtlenkiem wodoru, a następnie – za pomocą balsamu nawilżającego.

Aby na skórze nie było włosów i nie można było ich przyciąć przy prawidłowej pracy maszynką do golenia – skóra musi być napięta palcami (zwłaszcza – na wargach narządów płciowych). Niemożliwe jest również zezwolenie na ruchy maszynką równolegle do krawędzi ostrzy – w przeciwnym razie cięcia będą prawie nieuniknione.

jak ogolić miejsce intymne ?

jak ogolić miejsce intymne ?

Poprzednia publikacja
Najzimniejsze miejsce na ziemi
Nastepna publikacja
Jak umyć piekarnik ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.