15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak umyć piekarnik ?

Jak szybko i skutecznie oczyścić piekarnik z tłuszczu i zgorzeliny

Wybierając piekarnik, zwykle nie myślimy o tym, co należy zrobić, aby zachować jego nieskazitelną czystość i funkcjonalność. Jednak z czasem nawet najwyższej jakości powierzchnia ma tendencję do brudzenia się i traci swój pierwotny wygląd. Używają tylko tego, co próbują wyczyścić piekarnik. Czyszczenie piekarnika nie zawsze jest łatwym zadaniem, teraz zarówno gospodynie domowe, jak i producenci wymyślili wiele różnych opcji i metod czyszczenia. Każda metoda jest dobra w danej sytuacji, a my spróbujemy spekulować, jak szybko oczyścić piekarnik.

Ludzie używają następujących środków w celu skutecznego czyszczenia piekarnika:

Soda

Soda. Ten wszechstronny produkt, który jest obecny w każdej kuchni, pomoże również w trudnym zadaniu czyszczenia piekarnika starego tłuszczu. Aby to osiągnąć, konieczne jest rozpuszczenie niewielkiej ilości sody w jednej trzeciej szklanki wody. Powinno to tworzyć grubą masę, którą należy nałożyć na czyszczoną powierzchnię i pozostawić na noc. Wytrzyj rano. Aby wzmocnić efekt, zaleca się dodanie zwykłej soli do sody w stosunku 1: 4.

Ocet

Ocet Może być również stosowany jako środek czyszczący. Należy jednak zauważyć, że ze względu na obecność kwasu w kompozycji ta opcja czyszczenia nie zawsze może być stosowana. Zwykłe połączenie octu i wody w proporcji 50/50 będzie odpowiednie do czyszczenia małych zabrudzeń. Jest nakładany na wewnętrzne ściany i utrzymuje się w imponującej temperaturze przez 40-45 minut. Ocet radzi sobie z tłustym nalotem i szybko uwalnia sadzę, uwalniając piekarnik od starych zanieczyszczeń.

Połączenie sody oczyszczonej i octu

Połączenie octu i sody. Jeśli pierwsze dwie metody okazały się nieskuteczne, możesz je połączyć. Umyj piekarnik tłuszczu i rozpuść najsilniejsze zanieczyszczenia, które pomogą mieszaninie octu i sody oczyszczonej. Wchodząc w interakcje chemiczne, substancje zaczynają emitować dwutlenek węgla, który przyczynia się do wzmocnienia efektu oczyszczania i rozpuszczania. Posypać całą zanieczyszczoną powierzchnię, posypać sodą. Aby wzmocnić efekt, wytrzymujemy kilka godzin, po czym należy umyć szafkę gąbką i sodą.

Szare mydło

Szare mydło – doskonałe narzędzie do czyszczenia piekarników. Lepiej jest używać mydła o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, dzięki czemu można szybciej i wydajniej zmyć brud. Zetrzyj 50 gramów produktu, rozpuść go w gorącej wrzącej wodzie. Następnie pojemnik jest ustawiany w wysokiej temperaturze i pozostawiony na godzinę. Z reguły po takiej procedurze brud można łatwo usunąć gąbką. Ważną zaletą tego sposobu czyszczenia piekarnika w domu jest jego bezpieczeństwo, ponieważ chemikalia nie są obecne w mydle do prania jako zanieczyszczenia.

Połączenie sodu i chloru

Sól – Połączenie sodu i chloru pomoże szybko i skutecznie oczyścić piekarnik z tłuszczu i sadzy. Aby to zrobić, posyp solą półki i spód szafki i, tak jak w poprzednich wersjach, włącz tryb temperaturowy przy pełnej wydajności. Gdy sól nabiera złotego odcienia, piekarnik powinien zostać wyłączony i pozostawiony do ostygnięcia. Po umyciu wszystkich powierzchni ciepłą wodą i osuszyć papierowym ręcznikiem.

Cytryna, sok z cytryny kwasek cytrynowy

Do czyszczenia wszelkich modeli piekarników odpowiedni kwas cytrynowy. Istnieją dwa sposoby korzystania z tego produktu. Pierwszą metodą jest traktowanie wewnętrznych powierzchni mieszaniną soku z cytryny i wody. Aby użyć drugiej metody, należy umieścić kilka plasterków cytryny w pojemniku z wodą i dodać trochę płynu do mycia naczyń. Ustaw przełącznik na temperaturę 100 ° C i pozostaw na 35-40 minut. Usuń brud gąbką lub szmatką. Jak widać, mycie piekarnika ze starego spalonego tłuszczu nie jest takie trudne.

Amoniak

Amoniak to stary, sprawdzony środek do czyszczenia piekarników. Dochodzi do pomocy w przypadkach, gdy inne metody są bezsilne. Do przeprowadzenia czyszczenia amoniakiem potrzebne są: 200 ml amoniaku, 1 litr wody, 2 miski (mała i średnia), gąbka, rękawice gumowe. Przede wszystkim wyjmij tace i włącz tryb temperaturowy szafy o 180 stopni. Następnie napełnij miski: jedną – wodą, drugą – amoniakiem. Następnie wyłącz urządzenie i włóż wypełnione naczynia do środka, poczekaj 40-50 minut (na stare zanieczyszczenia może to potrwać całą noc) i wytrzyj wszystkie powierzchnie wilgotną gąbką, aby uzyskać większy efekt użyj sody.

Inne środki czyszczące

Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić piekarnik ze starego tłuszczu, ale nie chcesz używać „przepisów babci”, możesz zastosować specjalne detergenty i środki czyszczące. Zakres takich narzędzi jest bardzo szeroki i jest prezentowany we wszystkich sklepach z chemią gospodarczą. Jedyną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że takie środki zawsze zawierają substancje chemiczne w swoim składzie, które nie są nieszkodliwe dla ludzkiego ciała. Dlatego konieczne jest staranne usunięcie pozostałości takich mieszanin ze wszystkich powierzchni, na które miały wpływ. Pomoże to uniknąć reakcji alergicznych i innych nieprzyjemnych skutków zdrowotnych.

Poprzednia publikacja
jak ogolić miejsce intymne ?
Nastepna publikacja
Jak i po jakim czasie zrobić test ciążowy ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.