Jak umyć piekarnik ?

Jak umyć piekarnik ?

Jak szybko i skutecznie oczyścić piekarnik z tłuszczu i zgorzeliny

Wybierając piekarnik, zwykle nie myślimy o tym, co należy zrobić, aby zachować jego nieskazitelną czystość i funkcjonalność. Jednak z czasem nawet najwyższej jakości powierzchnia ma tendencję do brudzenia się i traci swój pierwotny wygląd. Używają tylko tego, co próbują wyczyścić piekarnik. Czyszczenie piekarnika nie zawsze jest łatwym zadaniem, teraz zarówno gospodynie domowe, jak i producenci wymyślili wiele różnych opcji i metod czyszczenia. Każda metoda jest dobra w danej sytuacji, a my spróbujemy spekulować, jak szybko oczyścić piekarnik.

Ludzie używają następujących środków w celu skutecznego czyszczenia piekarnika:

Soda

Soda. Ten wszechstronny produkt, który jest obecny w każdej kuchni, pomoże również w trudnym zadaniu czyszczenia piekarnika starego tłuszczu. Aby to osiągnąć, konieczne jest rozpuszczenie niewielkiej ilości sody w jednej trzeciej szklanki wody. Powinno to tworzyć grubą masę, którą należy nałożyć na czyszczoną powierzchnię i pozostawić na noc. Wytrzyj rano. Aby wzmocnić efekt, zaleca się dodanie zwykłej soli do sody w stosunku 1: 4.

Ocet

Ocet Może być również stosowany jako środek czyszczący. Należy jednak zauważyć, że ze względu na obecność kwasu w kompozycji ta opcja czyszczenia nie zawsze może być stosowana. Zwykłe połączenie octu i wody w proporcji 50/50 będzie odpowiednie do czyszczenia małych zabrudzeń. Jest nakładany na wewnętrzne ściany i utrzymuje się w imponującej temperaturze przez 40-45 minut. Ocet radzi sobie z tłustym nalotem i szybko uwalnia sadzę, uwalniając piekarnik od starych zanieczyszczeń.

Połączenie sody oczyszczonej i octu

Połączenie octu i sody. Jeśli pierwsze dwie metody okazały się nieskuteczne, możesz je połączyć. Umyj piekarnik tłuszczu i rozpuść najsilniejsze zanieczyszczenia, które pomogą mieszaninie octu i sody oczyszczonej. Wchodząc w interakcje chemiczne, substancje zaczynają emitować dwutlenek węgla, który przyczynia się do wzmocnienia efektu oczyszczania i rozpuszczania. Posypać całą zanieczyszczoną powierzchnię, posypać sodą. Aby wzmocnić efekt, wytrzymujemy kilka godzin, po czym należy umyć szafkę gąbką i sodą.

Szare mydło

Szare mydło – doskonałe narzędzie do czyszczenia piekarników. Lepiej jest używać mydła o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, dzięki czemu można szybciej i wydajniej zmyć brud. Zetrzyj 50 gramów produktu, rozpuść go w gorącej wrzącej wodzie. Następnie pojemnik jest ustawiany w wysokiej temperaturze i pozostawiony na godzinę. Z reguły po takiej procedurze brud można łatwo usunąć gąbką. Ważną zaletą tego sposobu czyszczenia piekarnika w domu jest jego bezpieczeństwo, ponieważ chemikalia nie są obecne w mydle do prania jako zanieczyszczenia.

Połączenie sodu i chloru

Sól – Połączenie sodu i chloru pomoże szybko i skutecznie oczyścić piekarnik z tłuszczu i sadzy. Aby to zrobić, posyp solą półki i spód szafki i, tak jak w poprzednich wersjach, włącz tryb temperaturowy przy pełnej wydajności. Gdy sól nabiera złotego odcienia, piekarnik powinien zostać wyłączony i pozostawiony do ostygnięcia. Po umyciu wszystkich powierzchni ciepłą wodą i osuszyć papierowym ręcznikiem.

Cytryna, sok z cytryny kwasek cytrynowy

Do czyszczenia wszelkich modeli piekarników odpowiedni kwas cytrynowy. Istnieją dwa sposoby korzystania z tego produktu. Pierwszą metodą jest traktowanie wewnętrznych powierzchni mieszaniną soku z cytryny i wody. Aby użyć drugiej metody, należy umieścić kilka plasterków cytryny w pojemniku z wodą i dodać trochę płynu do mycia naczyń. Ustaw przełącznik na temperaturę 100 ° C i pozostaw na 35-40 minut. Usuń brud gąbką lub szmatką. Jak widać, mycie piekarnika ze starego spalonego tłuszczu nie jest takie trudne.

Amoniak

Amoniak to stary, sprawdzony środek do czyszczenia piekarników. Dochodzi do pomocy w przypadkach, gdy inne metody są bezsilne. Do przeprowadzenia czyszczenia amoniakiem potrzebne są: 200 ml amoniaku, 1 litr wody, 2 miski (mała i średnia), gąbka, rękawice gumowe. Przede wszystkim wyjmij tace i włącz tryb temperaturowy szafy o 180 stopni. Następnie napełnij miski: jedną – wodą, drugą – amoniakiem. Następnie wyłącz urządzenie i włóż wypełnione naczynia do środka, poczekaj 40-50 minut (na stare zanieczyszczenia może to potrwać całą noc) i wytrzyj wszystkie powierzchnie wilgotną gąbką, aby uzyskać większy efekt użyj sody.

jak umyć piekarnik ?

jak umyć piekarnik ?

Inne środki czyszczące

Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić piekarnik ze starego tłuszczu, ale nie chcesz używać „przepisów babci”, możesz zastosować specjalne detergenty i środki czyszczące. Zakres takich narzędzi jest bardzo szeroki i jest prezentowany we wszystkich sklepach z chemią gospodarczą. Jedyną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że takie środki zawsze zawierają substancje chemiczne w swoim składzie, które nie są nieszkodliwe dla ludzkiego ciała. Dlatego konieczne jest staranne usunięcie pozostałości takich mieszanin ze wszystkich powierzchni, na które miały wpływ. Pomoże to uniknąć reakcji alergicznych i innych nieprzyjemnych skutków zdrowotnych.

Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

Comments are closed.