15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Plisy czy rolety dzień noc – co wybrać?

Plisy czy rolety dzień noc? To dylemat, który spotyka wiele osób urządzających swoje mieszkania i domy. Wybierając systemy zaciemniania okien w sypialni, ale również w pozostałych pomieszczeniach, należy dokładnie przeanalizować dostępne opcje. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jaki system będzie odpowiedni! 

  1. Czym charakteryzują się systemy dzień noc?
  2. Jak wyglądają rolety plisowane montowane w oknach?
  3. Kiedy lepiej sprawdzą się tradycyjne rolety dzień noc?
  4. Zalety plis dzień noc 

Plisy czy rolety dzień noc? Zasada działania obu tych systemów jest zupełnie inna i warto mieć to na uwadze, szukając odpowiednich zasłon. Rolety dzień noc doskonale sprawdzą się nie tylko w sypialni, ale również w oświetlonej jadalni czy salonie. Natomiast plisy pozwalają na wygodnie zasłonięcie bardzo konkretnego obszaru okna. 

Spis treści:

Czym charakteryzują się systemy dzień noc?

Plisy okienne oraz systemy dzień noc mogą być swobodnie montowane w większości domów oraz mieszkań. Rolety w systemie dzień noc pozwalają na pełne zasłonięcie okien, podobnie jak pełne odsłonięcie. Innowacją jest natomiast obszar pomiędzy, gdy pasy dwóch warstw tkaniny nachodzą na siebie. To doskonały sposób ochrony przed nadmierną ilością światła np. w salonie. W podchmurne dni można całkowicie zrezygnować z rolet, w bardzo słoneczne zasłonić całkowicie, a na co dzień swobodnie zasłonić częściowo. To także bardzo wygodna opcja w blokach, gdy pomiędzy mieszkaniami jest niewielka odległość, a chce się zachować odrobinę prywatności.  

Jak wyglądają rolety plisowane montowane w oknach?

Plisy czy rolety dzień noc? Plisy to bardzo wygodna forma systemu do zasłaniania okien. Jej ogromną zaletą jest niespotykana nigdzie indziej elastyczność. Można odsłonić zarówno przestrzeń na dole okna, jak i na górze. 

Kiedy lepiej sprawdzą się tradycyjne rolety dzień noc?

Rolety okienne dzień noc świetnie sprawdzą się w gęsto wybudowanych blokach oraz w pomieszczeniach, gdzie czasem potrzebne jest delikatne przysłonięcie. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem rolet lub plis w systemie dzień-noc, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: familyrollo.pl

Rolety dzień noc pozwalają na częściowe zasłonięcie okna, lecz równomiernie na powierzchni całej szyby. Natomiast kluczową zaletą plis jest szansa na zasłonięcie np. tylko dolnego obszaru okna. To doskonałe rozwiązanie np. do mieszkań o bardzo wysokich oknach lub witrynach. 

Poprzednia publikacja
Żele do mycia ciała – jak uniknąć podrażnień?
Nastepna publikacja
Koszule damskie białe — na jakie okazje pasują? Jak dobrać odpowiednie? 
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.