15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Suknia ślubna księżniczka – fason dla każdej panny młodej? Stylistka ślubna odpowiada

Suknie ślubne księżniczka to klasyka mody ślubnej i jeden z najpopularniejszych fasonów wszechczasów. Tym, co wyróżnia klasyczną księżniczkę, jest zdobny, wyrafinowany charakter, dzięki któremu panna młoda błyszczy, przyciąga spojrzenia i króluje na parkiecie. O kreacjach ślubnych jak z bajki rozmawiamy ze stylistką warszawskiego atelier ślubnego DAMA Couture.

Czy w dobie minimalizmu jest jeszcze miejsce na suknie ślubne księżniczki?

Jak najbardziej. Moda ślubna rządzi się swoimi prawami. Tutaj efektowne suknie ślubne księżniczki są trendem ponadczasowym. Tiule, koronki, szyfony, perełki i inne, błyszczące zdobienia mogą występować w dowolnych ilościach. Liczy się projekt. Poza tym księżniczka to jeden z najpopularniejszych obecnie fasonów, dlatego wybór jest imponujący. Przyszłe panny młode nie są skazane na wielkie, błyszczące bezy. Do wyboru mają zarówno kreacje z obfitymi dołami, bogato dekorowanymi gorsetami i długimi, zwiewnymi trenami, jak również modele zaprojektowane w duchu minimal. Zobacz, jak różnorodne są suknie ślubne księżniczka DAMA Couture.

A czy taką klasyczną suknię ślubną księżniczkę może założyć każda panna młoda?

Jak najbardziej. Chociaż obecnie odchodzi się od przyporządkowywania fasonów do typów sylwetek, to jeśli przyszłej pannie młodej zależy na takim dopasowaniu, to księżniczkę mogę polecić praktycznie zawsze, niezależnie od wzrostu klientki, proporcji ciała i noszonego na co dzień rozmiaru. Dzięki mocno rozkloszowanemu dołowi i perfekcyjnie skrojonej, eksponującej kształty górze, suknia ślubna księżniczka ma niesamowity wpływ na proporcje ciała. Panny młode, które zdecydowały się na ten fason, wielokrotnie mówiły mi, że w niczym nie czuły się piękniejsze, bardziej seksowne i pewniejsze siebie. Odpowiednio dobrana i uszyta na miarę księżniczka potrafi sprytnie zamaskować problematyczne partie sylwetki oraz skupić wzrok na najbardziej lubianych miejscach. Oczywiście nie każdej kobiecie księżniczki muszą się podobać. To naturalne, że mamy różne gusta.

Co może się nie podobać w sukni ślubnej księżniczce?

Na przykład panie o krąglejszych kształtach czasem twierdzą, że w sukni ślubnej księżniczce czują się większe. Drobne i niskie dziewczyny mówią o uczuciu przytłoczenia przez wiele warstw materiałów. Z kolei posiadaczkom perfekcyjnych figur może przeszkadzać ukrycie wyrzeźbionego ciała. Warto podkreślić, że na to, jak wyglądamy i czujemy się w sukni ślubnej księżniczce, w przeważającym stopniu wpływa wybrany przez nas model i jego odszycie. Niektóre księżniczki rzeczywiście są ciężkie i absurdalnie objętościowe, ograniczając ruchy i wywołując dyskomfort. Na szczęście nasze klientki nie muszą znosić niewygody dla spektakularnego wyglądu. Szyte u nas księżniczki sprawdzają się nawet w upalne, letnie dni.

Skoro wspominasz o szyciu – czy suknia ślubna księżniczka musi być szyta na miarę?

Nie musi, ale powinna, zwłaszcza w przypadku skomplikowanego kroju i fantazyjnych zdobień. Idealne dopasowanie do sylwetki jest bardzo ważne dla wygody i wydobycia pełnego potencjału kreacji. Ponadto decydując się na szycie miarowe, przyszła panna młoda może wprowadzić indywidualne modyfikacje do projektu. Otrzymuje więc niepowtarzalną suknię, w 100% dopasowaną do jej ciała i wizji. Z doświadczenia wiem, że kreacja uszyta na miarę dodaje pewności siebie, buduje poczucie wyjątkowości chwili i podkreśla wysoki standard wydarzenia. Bo suknie ślubne księżniczki często wybierane są na uroczystości typu premium, odbywające się w luksusowych hotelach, pałacach czy na zamkach.

Na koniec pytanie praktyczne – na jakie koszty i terminy trzeba się nastawić, zamawiając suknię ślubną księżniczkę na miarę?

Niestety, księżniczki nie należą ani do najtańszych, ani do najprostszych w realizacji fasonów sukni ślubnych. Im bardziej wyrafinowana, nietypowo zaprojektowana i szczodrzej ozdobiona kreacja, tym zwykle wyższa cena jej miarowego uszycia i dłuższy czas oczekiwania. Cenę często podbijają takie czynniki, jak prestiż i polityka cenowa wybranego miejsca. Jeśli chodzi o terminy, to w naszym atelier uszycie księżniczki na miarę trwa około 16 tygodni. To naprawdę szybko, bo wiele pracowni każe klientkom czekać 8-12 miesięcy.

W imieniu swoim i czytelniczek bardzo dziękuję za wiele cennych informacji i wskazówek. Zapraszam również do sprawdzenia pełnej oferty na https://damacouture.pl  

Poprzednia publikacja
Jak działa ludzki organizm i skąd czerpać o nim wiedzę?
Nastepna publikacja
Renowacja drewnianych okien – jak ją przeprowadzić w 5 krokach?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.