15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak działa ludzki organizm i skąd czerpać o nim wiedzę?

Budowa i funkcjonowanie ludzkiego organizmu to dziedzina biologii, która powinna być bliska każdemu człowiekowi. U wielu ludzi jednak wiedza na te tematy jest bardzo ograniczona, co może u niektórych przyczyniać się do ignorowania groźnych symptomów chorób, a u innych wzbudzać niepotrzebny lęk przed naturalnymi procesami działania organizmu. Edukacja w tym zakresie to sprawa priorytetowa i obecnie już w szkole podstawowej zdobywa się wiedzę elementarną, aby w liceum poszerzając ją, lepiej zrozumieć własny organizm.

Dlaczego ludzie tak mało wiedzą o własnym ciele?

Na funkcjonowanie ludzkiego organizmu składa się wiele skomplikowanych procesów, a ciało człowieka to mechanizm, który umożliwia mu poruszanie, jedzenie, oddychanie, poznawanie świata i wiele innych ważnych dla niego czynności.  Na funkcjonowanie zbudowanego z ogromnej ilości komórek ciała ludzkiego wpływ ma wiele czynników, zachodzących nie tylko w samym organizmie, ale i pochodzących z zewnątrz. Tą skomplikowaną machiną, jaką jest człowiek, zajmuje się wiele dziedzin nauki, w tym biologia. 

Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci poznawały w szkole jej tajniki, aby z każdym rokiem edukacji coraz bardziej tę ciekawą, aczkolwiek skomplikowaną wiedzę poszerzać. Tylko to zagwarantuje im w przyszłości zadbanie w odpowiedni sposób o własny organizm i eliminowanie zagrożeń. Jednak zrozumienie złożonych procesów biologicznych organizmu wymaga solidnych podstaw, dobrych nauczycieli i przede wszystkim przystępnie napisanych podręczników. 

Jaki podręcznik do biologii pomoże uczniom zrozumieć własny organizm?

O ile w szkole podstawowej uczniowie zdobywają elementarną wiedzę o własnym ciele i niektórych możliwych chorobach, w szkole średniej powinna ona zostać ugruntowana i poszerzona zgodnie z możliwościami intelektualnymi właściwymi dla tej grupy wiekowej. Są one już wtedy na tyle rozwinięte, że pozwalają zrozumieć skomplikowane procesy odbywające się w ludzkim ciele. Uczniowie zainteresowani tematem, myślący o zdawaniu matury z biologii, czy o studiach medycznych w przyszłości lub pracy naukowej w tej dziedzinie mogą rozwijać swoją wiedzę na poziomie rozszerzonym. 

Inni, których nie interesuje ta dziedzina wiedzy na tyle, aby wiązać ją z przyszłą pracą zawodową, mogą uczyć się z podręczników obejmujących podstawowy zakres biologii funkcjonowania organizmu, które dostarczą im niezbędnej wiedzy przydatnej w życiu codziennym. Wydawnictwo Nowa Era przygotowało dla nich podręczniki „Biologia na czasie 2” dostępne w obu zakresach zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym. Pozwalają one dzięki bogatym infografikom poznawać ludzkie ciało, przyczyny jego chorób, objawy, sposoby diagnozowania i zapobiegania. Napisane w przystępny sposób ułatwiają przyswajanie i zapamiętywanie wiedzy, a także wybieranie z niej najistotniejszych elementów. 

Podręczniki do biologii z zakresu szkoły średniej to nie tylko baza wiedzy o ludzkim organizmie dla uczniów, ale także dla dorosłych, którzy cierpią na jej brak.

Poprzednia publikacja
Ubiegaj się o e-Zwolnienie
Nastepna publikacja
Suknia ślubna księżniczka – fason dla każdej panny młodej? Stylistka ślubna odpowiada
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.