15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Wybielanie zębów olejem kokosowym

Klasycy powiedzieli, że to był uśmiech – jedna z głównych broni kobiety. Uwodzicielski uśmiech jest niemożliwy bez pięknych zębów. Jeśli nie chcesz wydawać ogromnych pieniędzy na wybielanie u dentysty i chcesz wybielić zęby w domu – przeczytaj nasz materiał!

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że zęby żółkną z powodu kawy, palenia i niewłaściwej opieki, nawet ludzie bez złych nawyków skarżą się na kolor zębów. Ich odcień zależy nie tylko od działania zewnętrznych barwników, ale także od naturalnego koloru kości. W tym przypadku jedynym wyjściem jest wybielanie.

Czym jest olej kokosowy

Olej kokosowy to olej roślinny otrzymywany z pulpy kokosowej zawierający rekordową ilość tłuszczów nasyconych. Unikalna kompozycja – olej składa się prawie w całości ze triglicerydów o średniej długości łańcucha (SPT), co odróżnia go od takich produktów. Trójglicerydy o średnim łańcuchu są lepiej wchłaniane przez organizm i mają wiele zdrowych właściwości. Głównym składnikiem oleju jest kwas laurynowy (kwas nasycony o średnim łańcuchu). Olej kokosowy zawiera około 50% kwasu laurynowego, który wśród innych produktów uważany jest za rekordową zawartość.

wybielanie zębów olejem kokosowym

wybielanie zębów olejem kokosowym

Kwas laurynowy zawarty w oleju kokosowym

W organizmie kwas laurynowy rozpada się na związki monolaurynowe. Wiadomo, że sam kwas i monolaurany są zdolne do zabijania patogennych bakterii, zakażeń grzybiczych i wirusów w zakażonym organizmie. Co więcej, zdaniem naukowców, to właśnie kwas laurynowy najlepiej radzi sobie z tą funkcją w porównaniu z innymi nasyconymi kwasami tłuszczowymi. Dlatego naukowcy zakładają, że główne korzystne właściwości oleju kokosowego są dokładnie związane z aktywnością kwasu laurynowego po spożyciu.

Sposoby użycia oleju kokosowego

Najbardziej popularne sposoby użycia oleju kokosowego do higieny jamy ustnej: płukanie olejem i dodanie produktu do gotowej pasty do zębów.

jak szybko wybielić zęby

jak szybko wybielić zęby

Kwas laurynowy</h3.

Kwas laurynowy niekorzystnie wpływa na żywotną aktywność bakterii jamy ustnej, które powodują stęchły oddech, rozwój próchnicy i choroby przyzębia. W szczególności substancja ta skutecznie zwalcza różnorodne Streptococcus mutans – główną przyczynę powstawania próchnicowych ubytków.

Regularne stosowanie oleju kokosowego

Regularne stosowanie oleju kokosowego zmniejsza ilość płytki nazębnej, co pomaga zapobiegać chorobom przyzębia. Ostatnie badania wykazały, że olej kokosowy zabija płytkę nazębną, chroniąc dziąsła przed infekcjami i bakteriami w tym obszarze, zapobiegając rozwojowi zapalenia dziąseł i innych stanów patologicznych.

Jedno z badań wykazało, że użycie płukanego oleju kokosowego znacznie zmniejszyło ilość płytki nazębnej u 60 uczestników eksperymentu, co doprowadziło do zmniejszenia objawów zapalenia dziąseł.

Naukowcy zauważyli, że znaczny spadek ilości płytki nazębnej odnotowano już 7 dni po rozpoczęciu eksperymentu. W tym samym czasie, w ciągu następnych 30 dni, ilość tabliczki nadal spadała.

Po zakończeniu 30-dniowego eksperymentu zauważono, że średni poziom zmniejszenia płytki nazębnej wśród uczestników wynosił 68%, objawy zapalenia dziąseł stały się mniej wyraźne u 56% uczestników. Według naukowców wyniki te były imponujące.

Olej kokosowy niszczy bakterie

Składniki oleju kokosowego niszczą bakterie Streptococcus mutans i Lactobacillus, których żywotna aktywność prowadzi głównie do rozwoju próchnicy. Według kilku prac naukowych skuteczność oleju kokosowego w stosunku do tego typu bakterii jest porównywalna ze skutecznością chlorheksydyny – głównego składnika przeciwbakteryjnego wielu płynów do płukania ust. Dlatego stosowanie oleju kokosowego pomaga zapobiegać próchnicy zębów i chroni przed chorobami dziąseł.

Wybielanie zębów olejem kokosowym

Na pierwszy rzut oka ta metoda wydaje się bardzo dziwna, ale jest to jedna z najstarszych metod opieki stomatologicznej. Wyspiarze, którzy wiele lat temu używali oleju kokosowego do prawie wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, nigdy nie cierpieli na żółtą płytkę nazębną na zębach. Olej zmienia odcień szkliwa nie z powodu wpływu fizycznego, jak w przypadku dwóch pierwszych metod, ale ze względu na zawartość kwasu laurynowego. Skutecznie zwalcza bakterie żyjące w płytce nazębnej, neutralizując w ten sposób ich działanie i rozjaśniając zęby. Ponadto to płukanie wzmacnia dziąsła i zachowuje świeżość oddechu.

Potrzebna jest tylko łyżka oleju kokosowego, ale musi być naturalna (nie kosmetyczna) w postaci stałej.

Sposób użycia oleju kokosowego

Przed myciem zębów rano włóż łyżkę oleju kokosowego do ust (w rzeczywistości olej jest absolutnie bez smaku). Pukaj usta przez 5 minut, następnie wypluj olej i umyj zęby zwykłą pastą.

Oczywiście domowe środki zaradcze nie sprawią, że twoje zęby staną się bielsze, jak profesjonalne wybielanie. Ale regularne stosowanie tych metod gwarantuje, że zauważysz różnicę w odcieniu emalii. Poza tym w ustach będzie nieustannie odczuwać czystość i świeżość.

Nie zapominaj, że normalni zdrowi ludzie nie mają charakteru takich białych zębów, jak większość gwiazd Hollywood. Ponadto nadmierne wybielanie może sprawić, że wygląd będzie nienaturalny, a nawet komiczny.

Poprzednia publikacja
Oswajanie szczura, szczur domowy
Nastepna publikacja
Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.