15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

5 popularnych rodzajów diety pudełkowej – co najczęściej kupują klienci?

Diety pudełkowe stały się popularnym wyborem dla osób poszukujących wygodnego pomysłu na zdrowe posiłki. Są one dostarczane bezpośrednio do Twoich drzwi i oferują różnorodne warianty dostosowane do wielu celów i preferencji żywieniowych. Zobacz 5 popularnych rodzajów diet pudełkowych!

Diety wegańskie i wegetariańskie cieszą się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących diety wolnej od produktów pochodzenia zwierzęcego. 

Takie diety zawierają posiłki bogate w owoce, warzywa, rośliny strączkowe oraz ich przetwory, produkty pełnoziarniste. Odpowiednio dobrane proporcje powoduj, że taka dieta pudełkowa Piekary Śląskie – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-piekary-slaskie/ jest zarówno smaczna, jak i zbilansowana. Należy jednak pamiętać o tym, że diety te mogą wymagać dodatkowej suplementacji.

  • 2. Diety pudełkowe keto

Dieta ketogeniczna (keto) kładąca nacisk na spożycie niskiej zawartości węglowodanów i dużej ilości tłuszczów zyskała w ostatnich latach dużą popularność. 

Diety pudełkowe dla osób na diecie ketogenicznej często obejmują posiłki zawierające dużą ilość zdrowych tłuszczów, białek i minimalną ilość węglowodanów. Przykładowo mogą one zawierać smaczne sałatki, grillowane mięsa i dodatki warzywne o niskiej zawartości węglowodanów, aby utrzymać ketozę i wspierać utratę wagi lub inne cele.

  • 3. Diety pudełkowe paleo

Dieta paleolityczna, także określana jako dieta paleo, jest inspirowana wzorcami żywieniowymi naszych przodków – łowców i zbieraczy. 

Skupia się ona na jedzeniu pełnowartościowej żywności i unikaniu produktów przetworzonych. Przykładowo może zawierać ona chude mięso, ryby, owoce, warzywa, orzechy i nasiona. Plany te skupiają się na dostarczaniu bogatej w składniki odżywcze, nieprzetworzonej żywności wspierającej styl życia „współczesnego jaskiniowca”.

  • 4. Diety pudełkowe odchudzające

Diety pudełkowe stosowane do utraty wagi są dostosowane do potrzeb kalorycznych i żywieniowych osób odchudzających się. 

Klienci firm cateringowych często wybierają te plany ze względu na wygodę porcjowanych, zbilansowanych posiłków. Są one bogate w składniki odżywcze i jednocześnie pozwalają na uzyskanie deficyty kalorycznego, aby stopniowo tracić masę ciała.

  • 5. Diety pudełkowe inspirowane kuchnią śródziemnomorską

Dieta śródziemnomorska, znana z nacisku na zdrowe dla serca tłuszcze, owoce, warzywa i chude białka, także jest dostępna jako dieta pudełkowa.

Firmy cateringowe oferują wtedy różnorodne i aromatyczne posiłki, zawierające oliwę z oliwek, produkty pełnoziarniste, ryby oraz różnorodne zioła i przyprawy. Takie diety są polecane dla osób z ryzykiem cukrzycy, chorób układu krążeniowego i dbających o zdrowie.

Poprzednia publikacja
Dlaczego warto iść do kina na film Aquaman i Zaginione Królestwo?
Nastepna publikacja
Dom pogrzebowy: na jaki warto się zdecydować?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.