15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Baza danych klientów. Co trzeba o niej wiedzieć?

Sukces w biznesie wymaga umiejętnego prowadzenia działań reklamowych i promocyjnych. By te odniosły oczekiwane skutki, powinny być adresowane do konkretnych osób. Dotarcie do klientów potencjalnie zainteresowanych naszą ofertą ułatwią odpowiednio budowane bazy konsumenckie. Co warto wiedzieć na ich temat?

 

Jak dotrzeć do potencjalnych klientów? Pomoże baza klientów indywidualnych

Bazy klientów wraz ze zbiorem danych kontaktowych takich jak adresy e-mail lub numery telefonów umożliwiają zaprezentowanie swojej oferty bezpośrednio klientom, którzy mogą być nią zainteresowani. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie takich działań jak wysyłka newsletterów lub marketing telefoniczny. Precyzyjny dobór grupy docelowej sprawia zaś, że te kolejne kampanie cechują się dużą skutecznością.

 

Baza danych klientów indywidualnych. Co daje baza klientów biznesowych?

Dzięki wykorzystaniu bazy konsumenckiej możliwe jest znaczne zwiększenie skuteczności działań marketingowych. Wynika to z faktu, że ze swoją ofertą docieramy do klientów potencjalnie zainteresowanych konkretnymi produktami. Można to stwierdzić np. na podstawie sposobu zdobycia danych kontaktowych. Adresy e-mail lub numery telefonów tworzące bazę danych są na nią wpisane m.in. w wyniku zapisania się na newsletter lub wyrażenia zgody podczas składania zamówienia w sklepie internetowym.

 

Bazy danych dla biznesu. Co trzeba wiedzieć na temat bazy danych klientów indywidualnych?

Operując na bazach danych klientów nie tylko możemy cieszyć się licznymi korzyściami, ale też musimy pamiętać o związanych z nią obowiązkach. Jako że zdecydowana większość pozycji baz konsumenckich to dane osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, ich przechowywanie oraz przetwarzanie musi odbywać się na zasadach przewidzianych w dyrektywie RODO. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do sposobu poprawnego operowania danymi osobowymi w bazie klientów należy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Konsumenckie bazy danych a prawo. Jak zapewnić legalność baz danych?

Baza danych klientów indywidualnych musi być prowadzona zgodnie z prawem. Praktyczne porady dotyczące korzystania z baz można znaleźć w serwisie mobi-me.pl. Dostępne są tam artykuły pisane przez specjalistów – doświadczonych administratorów baz danych. Za pośrednictwem portalu możemy też zlecić usługi prowadzenia bazy. Dzięki nim zarządzanie zbiorem adresów będzie nie tylko wygodne i bezproblemowe, ale też, co najważniejsze – w stu procentach zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.

 

 

Poprzednia publikacja
Sztukateria na ścianie – czym jest i czy warto się na nią zdecydować?
Nastepna publikacja
Masz małe mieszkanie? Sprawdź, jak zaoszczędzić miejsce!
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.