15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

ile kosztuje kremacja ?

Kremacja jest jednym z powszechnych rytuałów, które wchodzą w ceremonię pożegnania zmarłej ukochanej osoby. Obejmuje usługi krematoryjne, zakup akcesoriów rytualnych, pracę agenta rytualnego.

Trochę historii

Kremacja człowieka jako rytuału zaczęła być stosowana nie tak dawno temu. Zaczęło być aktywnie wykorzystywane w Europie dopiero w drugiej połowie XVIII wieku i obecnie jest uważane za dość powszechny rytuał w Polsce. Procedura stała się powszechna ze względu na wzrost liczby miast i znaczny wzrost ich populacji. Wzrost śmiertelności u tak wielu ludzi doprowadził do niemożności poradzenia sobie z obciążeniem cmentarzy. Kremacja może być użyta w tym przypadku i ze względów praktycznych iz powodów ideologicznych.

Zalety kremacji

Kremacja jest najbardziej ekonomiczną formą pochówku. Pogrzeb urny z popiołem pozwoli zaoszczędzić koszty związane ze zwykłym pochówkiem – np. Zakup miejsca na cmentarzu, zainstalowanie pomnika, opiekę nad terenem itp. Jeśli zakopiesz urnę w ziemi, to są pewne zalety: jest to wymagane mniejsza powierzchnia (i cena) działki oraz nie trzeba czekać na koniec okresu sanitarnego 15 lat.

ile kosztuje Kremacja

W Polsce koszt kremacji dorosłej osoby oscyluje w granicach 500-800 zł w zależności od regionu. Do tego należy doliczyć koszty transportu osoby zmarłej.

Koszt kremacji osoby zmarłej

od 500 do 800 zł

Jak wygląda i przebiega kremacja zwłok – FILM

Poprzednia publikacja
Znaki specjalne html
Nastepna publikacja
jak wyczyścić zamszowe buty
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.