15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Masz małe mieszkanie? Sprawdź, jak zaoszczędzić miejsce!

Mieszkamy w coraz mniejszych mieszkaniach. Wiele osób ma do dyspozycji tylko kawalerkę, w której czasem mieszka z drugą połówką lub nawet z dzieckiem. To sprawia, że miejsca jest bardzo mało, a przechowywanie czegokolwiek to ogromne wyzwanie. Mamy na to jednak kilka trików! Zobacz, jak zaoszczędzić cenną przestrzeń w mieszkaniu!

Minimalizm przede wszystkim

Najrozsądniejszym wyjściem jest minimalizm. To idea, zgodnie z którą mamy tyle rzeczy, ile jest nam potrzebne. Jeśli więc mieszkamy we dwoje, nie potrzebujemy do szczęścia piętnastu kubków, dwóch zestawów talerzy itd. Możemy znacznie ograniczyć ilość rzeczy, które posiadamy, a dzięki temu zwolni nam się naprawdę sporo przestrzeni. Warto zrobić porządki w ubraniach oraz butach, bo to szafy są najbardziej zagraconym miejscem w większości domów.

Szybkoschnące ręczniki

Przechowywanie tradycyjnych ręczników zajmuje dużo miejsca. Potrzebujesz co najmniej dwóch kompletów dla każdej osoby, a dodatkowo ręczniki plażowe, na basen czy siłownię. Robi się tego bardzo dużo. By nie zagracać łazienki, warto wybrać szybkoschnące ręczniki z mikrofibry. Po pierwsze dlatego, że po złożeniu zajmują o wiele mniej miejsca niż zwykłe ręczniki. Po drugie: schną bardzo szybko, więc tak naprawdę wystarczy Ci jeden komplet ręczników. Gdy rano je wypierzesz, wieczorem będziesz mógł znów korzystać. Po trzecie: są uniwersalne i praktyczne.

Przechowywanie pionowe w różnych pomieszczeniach

Warto stosować triki, które wykorzystują całe miejsce, jakie mamy w szafach, jednocześnie nie utrudniając dostępu do poszczególnych rzeczy. Ubrania możemy przechowywać poskładane pionowo w szufladach według metody Marie Kondo. Dzięki temu zmieścimy do nich o wiele więcej i być może zwolni nam się jakaś inna szuflada lub półka.

W kuchni możemy wykorzystać różnego rodzaju nadstawki, które postawimy na blatach. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń np. na słoiczki z przyprawami czy opakowanie kawy. Dodatkowo warto zamontować magnetyczną listwę, która umożliwi przechowywanie metalowych przyborów kuchennych, np. dużych noży, na ścianie. W ten sposób nie zajmą cennego miejsca. Metalowe chochle oraz rękawice kuchenne mogą wisieć nad kuchenką.

Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce

Na koniec warto pamiętać, że każda rzecz w domu powinna mieć swoje miejsce. Po wykorzystaniu warto odkładać ją od razu na to miejsce. W ten sposób zapanujemy nad bałaganem. A uporządkowane mieszkanie wydaje się o wiele większe, przestronniejsze i przytulniejsze.

Poprzednia publikacja
Baza danych klientów. Co trzeba o niej wiedzieć?
Nastepna publikacja
Książki dla młodzieży – jakie wybierać?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.