15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Whisky chroni przed rakiem – stwierdzili izraelscy naukowcy

Aby dowiedzieć się, czy napoje alkoholowe są dobre, czy złe, naukowcy nieustannie poszukują dowodów. Albo obalenia. A oto werdykt whisky. Badania dowiodły, że whisky może być korzystna dla naszego zdrowia. Oczywiście z umiarem.

Whisky jest bogata w kwas elagowy, który można znaleźć również w większości owoców, pisze Wide Open Eats. Jest przeciwutleniaczem, co oznacza, że ​​ma zdolność ochrony komórek organizmu przed stresem oksydacyjnym. A uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki prowadzą do mutacji i złośliwej transformacji komórek.

Whisky chroni przed rakiem

Whisky chroni przed rakiem

Picie whisky z umiarem może również poprawić obronę organizmu przed demencją związaną z wiekiem. Badanie przeprowadzone przez specjalistów z izraelskiego ośrodka medycznego (Beth Israel Deaconess Medical Center) wskazuje, że prawdopodobieństwo wystąpienia demencji jest mniejsze wśród osób dorosłych, które piły alkohol z umiarem, w porównaniu z osobami, które w ogóle go nie piły.

Whisky, zdaniem wielu naukowców, należy do tych napojów alkoholowych, które mogą wspomagać zdrowie serca, zmniejszać ilość „złego” cholesterolu we krwi i zwiększać poziom „dobrego”. Ponadto whisky uważana jest za bezpieczną dla diabetyków – ma niską zawartość cukru i węglowodanów. Jedna szkocka whisky uspokaja nerwy i uspokaja mózg, spowalniając jego aktywność.

Chociaż whisky nie jest źródłem młodości, może pomóc Ci zachować zdrowie na dłużej. Samo to jest warte łyka lub dwóch.

Jakie obowiązki musi wykonywać opiekunka osób starszych w Niemczech?
Poprzednia publikacja
Jakie obowiązki musi wykonywać opiekunka osób starszych w Niemczech?
Nastepna publikacja
Uprawnienia elektryczne SEP czyli kurs elektryka
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.