15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Piękne projekty parterowych domów z garażem

Jednopiętrowy dom z garażem od dawna stanowi integralną część życia na przedmieściach. Najważniejsze dla dewelopera jest podjęcie decyzji, które parterowe projekty domków wybrać: z wbudowanym lub wolnostojącym garażem. Na wielkość projektu większy wpływ ma wielkość terenu pod budowę i jego indywidualne cechy. Prawidłowo zaprojektowane i zrealizowane budynki mieszkalne z wbudowanym garażem są wygodniejsze i wygodniejsze, ale zajmują więcej miejsca na terenie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku domów parterowych, do których garaż jest przymocowany z boku. Takie domy wymagają więcej miejsca. Jeśli działka dewelopera jest po prostu wąska i szeroka, to dom z garażem, wręcz przeciwnie, będzie najlepszym rozwiązaniem i pozwoli zaoszczędzić miejsce.

projekty parterowych domów z garażem

projekty parterowych domów z garażem

Plany projektu domów parterowych z garażem: Zalety

Wśród deweloperów projekty domów parterowych z garażem są dość popularne, ponieważ charakteryzują się takimi pozytywnymi aspektami, jak:

  • Oszczędności – Wybierając parterowy dom z dołączonym garażem, możesz zaoszczędzić na jednej ścianie i fundamencie pod nią. Jeśli wybierzesz układ parterowych domów z garażem całkowicie zintegrowanym z budynkiem, to oprócz ścian możesz zaoszczędzić na dachu. Jednocześnie do wzniesienia ścian garażu można wykorzystać więcej materiałów budżetowych. Układanie systemu zaopatrzenia w wodę, ogrzewania i kanalizacji w takim garażu będzie również kosztować mniej niż w oddzielnym budynku.
  • Komfort – Jednopiętrowe domy z garażem zapewniają szybsze i wygodniejsze przenoszenie ogólnych rzeczy do domu.

Plany domów parterowych z garażem: ZALECENIA

Jeśli do budowy zostanie wybrany parterowy dom z garażem, należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • Jeśli w wybranym przez klienta projekcie architektonicznym nie ma garażu, nie należy go samodzielnie dołączać. Wydaje się to proste tylko na pierwszy rzut oka. Projekt jednopiętrowego domu z garażem przewiduje szereg obowiązkowych wymagań projektowych, których brak doprowadzi do poważnych konsekwencji.
  • Przed zaprojektowaniem garażu w piwnicy lub piwnicy należy przeanalizować kosztorys jego realizacji. Cena parterowego domu z garażem w piwnicy będzie znacznie wyższa ze względu na większą ilość fundamentów i roboty ziemne. Garaż w piwnicy jest wygodny tylko wtedy, gdy zapewniony jest podjazd o nachyleniu nie większym niż 12 °.
Poprzednia publikacja
Czy test ciążowy może się mylić ?
Nastepna publikacja
Gotowe projekty łazienek
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.