15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Gatunki i rodzaje muzyki

Na początku był rytm … Przed całą muzyką był rytm. Nasz odległy przodek buł pień kijem – miliony lat temu – i podobało mu się to. O każdej muzyce, a tym bardziej o stylach muzycznych, nie mogliśmy rozmawiać w tamtym czasie. Mówią, że nasi poprzednicy nie mieli nawet abstrakcyjnego myślenia, które pomogłoby im nazwać dźwięki i wibracje muzyką, a nawet podzielić je na style … Czas minął. Minęło dużo czasu … A teraz, dzięki impulsywnemu i nieuporządkowanemu stuknięciu w pień, narodziła się muzyka które my możemy podzielić na różnorodne gatunki i style.

Rodzaje muzyki

Poniżej przedstawiamy najbardziej znane gatunki muzyczne. Zapraszamy do zapoznania się.

Gatunki muzyczne

Gatunki muzyczne (rodzaje muzyski) – lista i krótki opis gatunków muzycznych i kierunków. Gatunki muzyczne:

 • 1. Muzyka ludowa – muzyka różnych narodów świata.
 • 2. Muzyka latynoamerykańska to uogólniona nazwa gatunków muzycznych i stylów krajów Ameryki Łacińskiej.
 • 3. Indyjska muzyka klasyczna – muzyka Indian, jeden z najstarszych gatunków muzyki. Wywodzi się z religijnych praktyk hinduizmu.
 • 4. Muzyka europejska to ogólna koncepcja charakteryzująca muzykę krajów europejskich.
 • 5. Muzyka pop. Disco (od słowa „disco”) to gatunek muzyki tanecznej powstałej na początku lat siedemdziesiątych. Pop (od słowa „popularny”) jest rodzajem masowej kultury muzycznej. Łatwa muzyka (od „łatwego słuchania” – „łatwego do słuchania”) – muzyki obejmującej różne style, typowe w takiej muzyce – proste, chwytliwe melodie. Piosenkarką wykonującą muzykę pop jest Madonna.
 • 6. Muzyka rockowa – uogólniona nazwa kierunku muzyki, słowo „rock” oznacza – „swing, rocking” i wskazuje rytm muzyki. Country rock to gatunek łączący country i rock, który stał się częścią rock and rolla po tym, jak Elvis Presley wystąpił w 1955 roku w Grand Ole Opry. Istnieje jednak wiele odmian muzyki rockowej.
 • 7. Blues – gatunek muzyczny, który powstał pod koniec XIX wieku, w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w społeczności Afroamerykanów, wśród rebeliantów
 • 8. Jazz to gatunek muzyki, który powstał na przełomie XIX i XX wieku w USA w wyniku syntezy kultur europejskich i afrykańskich.
 • 9. Country („muzyka wiejska”) – jedna z najczęstszych odmian muzyki północnoamerykańskiej.
 • 10. Muzyka elektroniczna to gatunek muzyczny oznaczający muzykę, która została stworzona przy użyciu elektronicznych instrumentów muzycznych. Często do jego tworzenia wykorzystywane są różne programy komputerowe.
 • 11. Hip-hop – gatunek muzyki, który powstał w Nowym Jorku wśród klasy robotniczej – 12 listopada 1974 r. Założycielem hip-hopu był DJ Kevin Donovan. Ta lista zawiera tylko najpopularniejsze gatunki muzyczne. Obecnie stale pojawiają się nowe gatunki muzyczne (gatunki muzyczne) i trendy. Lady Gaga – Judas (łączy muzykę elektroniczną i rytmy taneczne)
Gatunki muzyki

Gatunki muzyki

Poprzednia publikacja
Przyroda pogoda i klimat w Polsce
Nastepna publikacja
Co to jest dochód pasywny ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.