15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Wizyta kontrolna u stomatologa – czego oczekują pacjenci?

Warto poszukać gabinetu stomatologicznego, w którym panuje przyjazna atmosfera, a dzięki temu poczujesz się swobodnie. Jeżeli znalazłeś już dentystę, który odpowiada oczekiwaniom, następny krok to ustalenie terminu wizyty, przeglądu zębów i badania kontrolnego. Zazwyczaj na takie spotkanie pacjenci decydują się przed powstaniem problemów z uzębieniem.

Warto poszukać gabinetu stomatologicznego, w którym panuje przyjazna atmosfera, a dzięki temu poczujesz się swobodnie. Jeżeli znalazłeś już dentystę, który odpowiada oczekiwaniom, następny krok to ustalenie terminu wizyty, przeglądu zębów i badania kontrolnego. Zazwyczaj na takie spotkanie pacjenci decydują się przed powstaniem problemów z uzębieniem.

Czego spodziewać się na pierwszej wizycie?

Podczas pierwszej wizyty przeprowadza się rozmowę na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz jakie są jego potrzeby pozamedyczne. W trakcie wywiadu lekarz zapyta, skąd pacjent dowiedział się o gabinecie. To klasyczne pytanie pod kątem działania narzędzi marketingowych, pozwalające na określenie skuteczności reklamy. Gabinet w klinice Stomatolog Kraków najczęściej odwiedzają klienci, którzy korzystają z wyszukiwarki internetowej.  Przeprowadzenie wywiadu stomatologicznego pozwoli zorientować się we wcześniejszych doświadczeniach pacjenta z leczeniem zębów i zabiegami poprawiającymi estetykę uzębienia. Lekarz zawsze stara się określić, jakie nawyki higieniczne mają jego pacjenci, a także chce zdefiniować problem, z którym osoby przychodzą na wizytę do gabinetu.

Badanie jamy ustnej

 Lekarze, którzy pracują w gabinetach Stomatolog Kraków, rozpoczynają zazwyczaj przegląd od zbadania wargi górnej i dolnej oraz przedsionka jamy ustnej. Następnie ocenia się stan błony śluzowej policzków i język. Przechodząc do badania dziąseł, lekarz oceni stan dziąsła brzeżnego, brodawek dziąsłowych i dziąsła przyczepionego. Kolejny etap przeglądu jamy ustnej to uzębienie. Badanie podstawowe przeprowadza się przy użyciu lusterka i zgłębnika. Sprawdza się liczbę zębów, wielkość, kształt, barwę i stan twardych tkanek zębów oraz braki w uzębieniu. Na zakończenie dentysta stawia diagnozę i – jeśli to konieczne przedstawia plan leczenia. Stomatolog Kraków świadczy m.in. usługi z dziedziny leczenia kanałowego, estetycznych wypełnień, implantologii i protetyki. W gabinecie można nie tylko wyleczyć zęby i zapisać się na zabieg wybielania, ale również zamówić korony, mosty oraz licówki.

Leczenie zębów i estetyczne wypełnienia

Ważną i jednocześnie trudną dziedziną stomatologii jest leczenie endodontyczne, czyli kanałowe. Bez dobrego leczenia kanałowego nie można wykonać pracy protetycznej na martwym zębie. Niedokładne oczyszczenie kanałów prawie zawsze kończy się rozwojem przewlekłego stanu zapalnego kości w okolicy korzenia zęba.

W zależności od rozwoju choroby i objawów stomatolog zaleca wykonanie prześwietlenia RTG. Jest to badanie pozwalające rozpoznać problemy niezauważalne w inny sposób. Badanie wykazuje takie zmiany jak uszkodzenia kości szczęk, zęby zatrzymane, ropnie zębowe, torbiele lub guzy, a także rozwijającą się próchnicę. Nowoczesne gabinety dentystyczne dysponują aparaturą, która emituje promieniowania X w małej ilość nieprzekraczającej dawki, jaką otrzymuje się, spędzając dzień na słońcu. Dzięki wysokim kwalifikacjom, nowoczesnej aparaturze i przyjemnej atmosferze, każdy może poczuć się naprawdę bezpiecznie. 

Po więcej informacji na temat okresowych wizyt u stomatologa zapraszamy na stronę: https://www.indexmedica.com.pl/

Poprzednia publikacja
Jak odpowiednio zadbać o stopy?
Nastepna publikacja
Jaka sukienka dla świadkowej
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.