15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Czy chirurgia plastyczna jest bezpieczna i skuteczna?

Chirurgia plastyczna zmieniła swoje oblicze przez ostatnie dekady. Zamiast gabinetów, w których jakość wykonywania zabiegów była często wątpliwa, dostępne są dzisiaj bardzo powszechnie znakomitej jakości kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, w których to możemy bez trudu zmienić nasze ciało niemalże bez żadnych ograniczeń. Spektrum wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej również znacząco się poszerzyło. Co z bezpieczeństwem takich zabiegów?

Bezpieczna jak nigdy dotąd

To właśnie czynnik bezpieczeństwa sprawił, że zabiegi chirurgiczne są dzisiaj tak popularne. To przede wszystkim o tę kwestię najbardziej bały się klientki i klienci jeszcze kilka dekad temu. Wtedy rzeczywiście niemal najmniejsza operacja oznaczała konieczność wykonania pełnego znieczulenia ogólnego, a także znacznie większe było ryzyko powikłań okołooperacyjnych. Dzisiejsze zabiegi są często zabiegami wykonywanymi w ekspresowy sposób, przy użyciu maszyn i robotów. Nierzadko jeszcze w ten sam dzień klientka bądź klient może zostać wypisany do domu i wrócić po krótkim czasie do zwyczajnego funkcjonowania. Technologia w tym względzie zrobiła niezwykle wiele. Mało tego – dzisiejsze kliniki chirurgiczne są w stanie na podstawie modeli 3d i animacji komputerowych pokazać nam w niektórych przypadkach spodziewane efekty operacji jeszcze zanim do ręki chirurga trafi skalpel. To gigantyczna zmiana względem dekad minionych.

Chętnie wykonywane operacje plastyczne

Chirurgia plastyczna w lineacorporis.pl cieszy się sporym zainteresowaniem klientek i klientów, których również przybywa w dużym tempie. Tego typu kliniki niezmiennie od lat wykonują przede wszystkim operacje powiększania lub pomniejszania biustu, zabiegi w miejscach intymnych, a także korektę uszu, nosa, plastykę warg czy też powiek. Niezwykle popularne wśród klientek i klientów okazują się być również zabiegi odsysania tłuszczu, które mogą być pomocne w przypadku pozbywania się nadmiarowych kilogramów. Nowoczesna klinika pozwoli nam zmienić praktycznie wszystko, co zmienić chcemy.

Trwałość efektów zabiegów plastycznych

W wielu przypadkach korekta jest trwała i uzyskany efekt pozostanie z nami już do końca życia. Oczywiście są również takie zabiegi, w których przypadku może być konieczne odnowienie po pewnym czasie lub też zwyczajnie zabieg jest wykonywany w miejscu, które jest podatne na nasze zmiany anatomiczne, które przebiegają wraz ze starzeniem się organizmu. Wtedy to niestety również nie będziemy mogli liczyć na pełną trwałość.

Poprzednia publikacja
Jak działają kosmetyki naturalne?
Nastepna publikacja
Czy plastikowe opakowania są niezbędne w wielu branżach?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.