15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak działają kosmetyki naturalne?

Trudno zdefiniować pojęcie kosmetyki naturalne. Logicznie, że są to takie produkty, które posiadają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego i nie zawierają chemicznych komponentów. Jednak nazywanie kosmetyków nie jest objęte żadną regulacją prawną. Wystarczy śladowa ilość np. olejku roślinnego żeby etykietę zdobił napis typu naturalny czy ekologiczny.

Można natomiast przeanalizować dokładnie etykietę lub ulotkę – tutaj w zgodzie z przepisami Unii Europejskiej producent ma podać dokładny skład kosmetyku. Na etykiecie wszystkie substancje chemiczne mają angielskie nazwy, a te pochodzenia naturalnego łacińskie. Nie trzeba znać tych obu języków, aby zorientować się, że im więcej nazw łacińskich tym bardziej produkt zasługuje na nazwę naturalnego. Warto poświęcić kilka chwil na szczegółowe zapoznanie się z etykietą lub opisem – producenci często nadużywają nazwy naturalny jako najlepszego chwytu marketingowego.

Gdzie zamówić kosmetyki naturalne?

Jeżeli naturalny skład kosmetyku jest sprawą priorytetową warto zainteresować się stroną internetową orientana.pl. To znacznie więcej niż sklep internetowy z kosmetykami, których można znaleźć setki w sieci. Orientana.pl wykorzystuje filozofię i medycynę Dalekiego Wschodu a także czerpie składniki roślinne z tej części świata. Według ajurwedy – hinduskiej filozofii wszystko, co stosuję się zewnętrznie powinno nadawać się do spożycia. Dlatego skład kosmetyków orientana.pl na pierwszy rzut okaz może kojarzyć się z przepisami egzotycznej kuchni. Przyprawy takie jak kurkuma, pieprz, migdałowiec, szafran, jaśmin i aromatyczne zioła są cennym składnikiem kosmetyków. Orientana.pl posiada też linię kosmetyków w pełni wegańskich, nie zawierających żadnych składników odzwierzęcych, nawet tych pozyskiwanych bez szkody dla zwierząt takich jak miód. Cennym uzupełnieniem oferty kosmetyków są artykuły przybliżające dalekowschodnią filozofię dbania o zdrowie i ciekawe porady kosmetyczne.

Czy kosmetyki naturalne działają lepiej niż syntetyczne?

Wszystko zależy czego odczekujemy od kosmetyków. Reklamy firm kosmetycznych najczęściej skupiają się na błyskawicznych efektach – zastosujesz kosmetyk rano i wieczorem możesz zabłysnąć urodą na przyjęciu. Rzeczywiście, niektóre z kosmetyków opartych na chemicznych składnikach mogą chwilowo skorygować wygląd. Jednak osobom, którym zależy na prowadzeniu zdrowego trybu życia i zachowaniu młodego wyglądu należy polecić kosmetyki naturalne, pod warunkiem, że będą systematycznie stosowane.

Poprzednia publikacja
Na czym polega ortopedia dziecięca?
Nastepna publikacja
Czy chirurgia plastyczna jest bezpieczna i skuteczna?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.