15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak skutecznie pomóc cerze naczynkowej?

Nie ma wątpliwości, że cera naczynkowa jest jednym z najbardziej problematycznych typów skóry, z jakim boryka się wiele kobiet. Dotyczy to tak samo pań w okresie menopauzy, jak i tych młodszych, a także będących w ciąży. Pozornie defekt kosmetyczny, w rzeczywistości „pajączki” są niekiedy symptomem nadwrażliwości naczyń krwionośnych, którą z czasem mogą nasilić zmiany hormonalne. Jak dbać o cerę naczynkową i jakich błędów nie popełniać?

Popularne „pajączki” znane także jako telangiektazje są zmianami, które obejmują naczynka włosowate widoczne gołym okiem na twarzy. Pojawiają się zwykle na policzkach lub na nosie w postaci liniowych lub drzewkowatych zmian i są bardzo charakterystyczne dla osób ze skórą płytko unaczynioną. Cera taka jest wrażliwa i delikatna, z tendencją do przesuszenia, która w pielęgnacji bywa kapryśna i wymagająca. Lepiej nie ignorować jej potrzeb, gdyż wzrost reaktywności może skutkować trwałymi zmianami w postaci rumienia.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Aby opanować wszystkie problemy związane z cerą naczynkową, a więc zaczerwienienia, świąd i suchość, warunkiem jest ograniczenie niekorzystnych czynników nasilających zmiany oraz właściwa pielęgnacja, która obejmuje mycie, tonizację i nawilżanie skóry z ochroną UV.


Kosmetyki do cery naczynkowej to dedykowane prodykty, których receptury mają na celu zapanować nad typowymi dla niej problemami, zapewniając skuteczną prewencję dalszych zmian. Bogaty skład posiadają m.in. koreańskie kremy, maski i sera z oferty sklepu Beautikon.com https://beautikon.com/collections/skora-naczynkowa, które proponują jej delikatną pielęgnację. Bazuje ona na cenionych przez azjatyckie marki wyciągach roślinnych (awokado, róża, aloes, białe winogrona), które podchodzą do problemu „pajączków” kompleksowo:

  • łagodzą zmiany poprzez odpowiednie nawilżanie, co wzmacnia też barierę ochronną skóry,
  • uszczelniają naczynka, co wspomaga witamina C i K; dodatkowym efektem ich działania jest redukcja zaczerwienionej cery – witamina C jako składnik aktywny poza tym, że wzmacnia naczynka, również rozjaśnia skórę,
  • koją, odżywiają i chronią przed podrażniającymi czynnikami zewnętrznymi.

Cera naczynkowa – czynniki, które nasilają objawy?

Tylko systematyczna troska o skórę twarzy, może powstrzymać niepokojące objawy. Czego unikać, aby ich nie nasilać?

  • zmian temperatur, a w szczególności mrozu i upałów,
  • mycia twarzy wodą z kranu,
  • niewłaściwie dobranych kosmetyków oraz braku kremów z filtrem,
  • mikrourazów w postaci np. wyciskania krostek czy silnego tarcia skóry podczas jej oczyszczania,
  • stresujących sytuacji i nieodpowiedniego stylu życia,
  • alkoholu.

Poprzednia publikacja
Projektujemy ogrody. Kochamy to robić!
Nastepna publikacja
Samodzielne ćwiczenie języka angielskiego – jak to robić?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.