15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Projektujemy ogrody. Kochamy to robić!

Kochasz relaks na świeżym powietrzu, a kontakt z naturą jest dla Ciebie najlepszą formą wypoczynku? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś. Dzięki nam poczujesz się jak w raju. Będziesz mógł spędzać czas wśród kwiatów, delektować się ich zapachem, podziwiać gęste, zielone krzewy i słuchać radosnego śpiewu ptaków. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać. Wystarczy, że wyjdziesz do ogrodu, weźmiesz głęboki oddech i poczujesz, że wszystkie problemy przestają być ważne. Będziesz tylko Ty i przyroda. Dzięki nam będziesz mógł się zrelaksować, odstresować, zapomnieć o codziennych troskach. Zadbamy, aby ogród był Twoją oazą spokoju, Twoim najlepszym miejscem na ziemi. Powierz nam ogród, a my dostosujemy przestrzeń do Twoich potrzeb i preferencji.

Projektujemy ogrody. Kochamy to robić!

Projektowanie ogrodów to trudna sztuka, ale my umiemy sprostać temu zadaniu. Zdajemy sobie sprawę, że każdy członek rodziny potrzebuje czegoś innego, naszą rolą jest stworzenie takiego miejsca, w którym będą się dobrze czuły zarówno dzieci, jak i dorośli. Nieustannie się szkolimy, uczestniczymy w kursach, rozwijamy się, aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientów. Nasi Klienci są zadowoleni, ponieważ wiemy, jak połączyć funkcjonalność z estetyką. Wiemy, jak dobrać rośliny, aby nawet po latach zapierały dech w piersiach. Nasi doświadczeni projektanci doskonale znają zasady architektury krajobrazy, wiedzą jak pielęgnować rośliny, jak dobrać elementy małej architektury. Nasze ogrody mają swój niepowtarzalny charakter, zachwycają wszystkich gości i domowników. Pozwalają poczuć się jak w innym, lepszym świecie. Każdy, kto raz odwiedzi Wasz ogród, będzie z chęcią do niego wracał.

Czym się zajmujemy?

Nasza firma wychodzi naprzeciw Klientom, zarówno osobom prywatnym, jak i firmom i instytucjom. Świadczymy usługi związane z projektowaniem, realizacją oraz pielęgnacją terenów zielonych. Nasi projektanci wsłuchują się w potrzeby Klientów i starają się realizować ich wizje. Podpowiadamy dobre rozwiązania, ale nie narzucamy swojego zdania. Naszym priorytetem jest zadowolenie Klientów, stawimy na dobrą komunikację, która pozwala stworzyć ogrody marzeń.

Etapy projektowania ogrodów – jak działamy?

Stworzenie pięknego ogrodu to długi i czasochłonny proces. Aby powstało piękne, zielone miejsce, trzeba w nie włożyć dużo pracy, wykazać się wiedzą, doświadczeniem, znajomością zasad projektowania. Projektując miejsce relaksu, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. wilgotność, rodzaj gleby, nasłonecznienie, ukształtowanie terenu. Należy ustalić z Klientem, czego oczekuje, w jaki sposób będzie mógł pielęgnować ogród, ile ma na to czasu. Ważne są indywidualne potrzeby, ustalenie ile osób będzie korzystało z ogrodu, czy będą na nim bawić się dzieci lub osoby niepełnosprawne. To wszystko pozwoli stworzyć miejsce idealne, bezpieczne, zachęcające do odpoczynku. Jesteśmy w stanie zestawić odpowiednie gatunki roślin, wiemy, jak zapobiegać inwazji chwastów, umiemy zaprojektować ogród tak, aby nie wymagał dużo pracy. Kochamy rośliny, wiemy, jak z nimi postępować, chętnie podzielimy się tą wiedzą z naszymi Klientami.
Po wstępnych ustaleniach z Klientem, dokonaniu oględzin i niezbędnych pomiarów, przedstawiamy wstępny projekt, na którym rozmieszczamy rośliny i elementy małej architektury. To idealny czas, aby spotkać się z Klientem, przedstawić mu naszą koncepcję, nanieść poprawki. Następnie robimy wstępną wycenę i przechodzimy do tworzenia projektu głównego. Tutaj będzie już umieszczony projekt nawierzchni, oświetlenia, rodzaje nasadzeń, informacje o potrzebnych materiałach. Przedstawiamy ostateczny kosztorys i po jego akceptacji, przechodzimy do najważniejszego etapu, czyli realizacji.

Jak powstają nasze ogrody?

Praca nad projektem głównym, to coś, co kochamy najbardziej. To co może powstać z zaniedbanego, pustego terenu często zadziwia nas samych. Zawsze zaczynamy od prac porządkowych, usuwany chwasty, niwelujemy i odpowiednio kształtujemy teren. Mamy szerokie zaplecze techniczne, dlatego w zależności od potrzeb, pracujemy ręcznie lub korzystamy z maszyn. Kolejny etap to tworzenie nawierzchni, ścieżek, a także prace związane z niezbędnymi instalacjami podziemnymi, tj. system nawadniający oraz oświetlenie ogrodu. Dobrze zaprojektowane nawodnienie jest bardzo ważne, ponieważ od niego w dużej mierze zależy stan roślin. Dzięki nam nawet gdy wyjedziesz, będziesz mógł zapewnić roślinom odpowiednią wilgotność. Następnie zadbamy o glebę, poprawimy je strukturę i zaczniemy upiększać ogród. Posadzimy kwiaty, krzewy i drzewa, a także założymy trawnik. Ten etap jest najbardziej spektakularny. Zmiany są ogromne i Klienci nie mogą wyjść z podziwu.

Projektowanie ogrodów https://greenql.pl

Projektowanie ogrodów

Obejrzyj nasze projekty

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają nasze realizacje? Jeżeli tak, zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie umieszczone jest portfolio. Skontaktuj się z nami, a przyjemnością stworzymy Ci miejsce o jakim marzysz, pełne zieleni i dobrej energii. Niezależnie, czy będzie to ogród, park czy pas zielni, zawsze pracujemy z pasją, dbamy o najmniejsze detale. Chętnie zajmiemy się również pielęgnacją i renowacją już istniejących terenów zielonych. Zapraszamy do kontaktu biuro@greenql.pl lub tel. 61 8528 524. Razem stworzymy przestrzeń na miarę Twoich potrzeb.

Poprzednia publikacja
Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki?
Nastepna publikacja
Jak skutecznie pomóc cerze naczynkowej?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.