15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Pierwszy dzień jesieni

Mówi się, że jesień to czas mądrości, roztropności i zdrowego rozsądku. Być może jest w tym trochę prawdy, ponieważ pierwszy dzień jesieni to także dzień wiedzy, ponieważ z początkiem tego sezonu otwiera się nowy etap nauki dla uczniów i studentów.

Kiedy jest Pierwszy dzień jesieni ?

Kiedy jest Pierwszy dzień jesieni ?

Kiedy jest Pierwszy dzień jesieni ?

Oficjalnie pierwszy dzień jesieni, a mianowicie 1 września, został zatwierdzony w 1984 r. Przez Radę Najwyższą ZSRR. Nawiasem mówiąc, w tym roku służył jako tzw. Punkt wyjścia dla świątecznych wydarzeń i uroczystych władców. Dla niektórych pierwszy dzień jesieni jest nowym etapem poznania, podczas gdy dla innych wiąże się z niekończącą się tęsknotą za latem. W każdym razie spotkanie pierwszego dnia jesieni powinno być zabawne iw dobrym nastroju, ponieważ przed nami deszczowe dni, góry liści pod stopami, ciepłe słońce i ponure niebo czekają na nas wszystkich. Zgadzam się, jest w tym coś wyjątkowego, ekscytującego i wyjątkowego.

pierwszy dzień jesieni

pierwszy dzień jesieni

Pierwszy dzień jesieni. 15 faktów na temat równonocy jesiennej

23 września to dzień jesiennej równonocy, sprowadzający astronomiczną jesień na północną półkulę Ziemi.

Od tego momentu dzień zostanie skrócony, a noc wzrośnie. A potem, od najkrótszego dnia roku – 21 grudnia – rozpoczyna się astronomiczna zima. Nasi przodkowie wierzyli, że w tym czasie Natura zaczyna umierać. Znikną, aby odrodzić się odnowione i silne w ten sam święty dzień na wiosnę.

W starożytnych mitach wierzono, że w dniu jesiennej równonocy między niebem a ziemskim planem otwiera się specjalny portal i dlatego tego dnia niebo słyszy nasze modlitwy szybciej i wyraźniej.

Wszystko, co związane było z życiem i śmiercią, miało szczególne, sakralne znaczenie wśród naszych przodków. A dzisiaj bierzemy to samo. Jak właściwie spędzić ten magiczny dzień? Co nie powinno być zrobione i co należy zrobić zgodnie z tradycjami naszych przodków?

Pierwszy dzień jesieni – zabobony

  • 1. Kilka dni przed jesienną równonocą i kilka dni po niej nie możesz rozpocząć nowej działalności, powinieneś zwracać większą uwagę na swoje zdrowie, unikać przeciążenia. Powodem tego jest spadek energii słonecznej, siła życia.
  • 2. W dniu równonocy jesiennej należy wstać wcześnie z łóżka i wziąć prysznic. Pozwoli to zneutralizować negatywne nagromadzenie w twojej branży energetycznej. Nawiasem mówiąc, prysznic po snu należy przyjmować każdego ranka – łatwiej będzie rozpocząć dzień, a poza tym woda zmyje nie tylko toksyny, które nasze ciało wyrzuca w nocy, czyści się, ale także toksyny naszego cienkiego ciała – negatywną energię psychiczną.
  • 3. W dniu jesiennej równonocy, musisz podsumować, wybaczyć swoje błędy, dzięki Bogu i Wszechświatowi za wszystko, co masz. Zapytaj o szczęście na przyszłość. Trzeba być niezwykle szczerym i uczuciowym, nie żałując słów wdzięczności dla wszystkich ludzi za to, że byli w twoim życiu. Im bardziej szczera będzie wdzięczność w tym dniu, tym większe masz szanse na osiągnięcie dobrego samopoczucia w przyszłości. Wykonując ten rytuał, musisz otworzyć swoje serce, wypowiedzieć wszystkie słowa z serca. Wreszcie musisz podziękować sobie!
  • 4. Rowan wyrwał się w dniu jesiennej równonocy, ratuje przed siłami zła, koszmarami i bezsennością. Ozdabia okna lub parapety. Z tego też przygotuj nalewki lecznicze.
  • 5. Jeśli ptaki zaczną dziś latać na południe – zima będzie ciężka. Również poczekaj na mroźną zimę, jeśli liście brzozy i jarzębiny staną się żółte w dniu równonocy jesiennej.
  • 6. W tym dniu możesz pozbyć się strachu i kłopotów. Aby to zrobić, zbierz pęczek liści, a następnie wrzuć każdy arkusz do wody lub pozwól mu dmuchnąć, mówiąc: „Niech wiatr (woda) weźmie moje lęki (lub inne kłopoty) na zawsze. Pożegnałem się z nimi i pozwoliłem im odejść. ”
  • 7. Dobry czas, aby przyciągnąć bogactwo do swojego życia. Trzykrotnie liczysz posiadane pieniądze, dziękuję Wszechświatowi za te pieniądze. Wkrótce ich liczba wzrośnie.
  • 8. Aby zdobyć energię z ziemi, chodź boso tego dnia lub przynajmniej stań na ziemi gołymi stopami.
  • 9. Ważnym rytuałem tego dnia jest rozpalenie nowego ognia. W tym dniu zwyczajowo gasi się ogień i ponownie go rozpala. Rytuał polega na zapaleniu czystego i nowego ognia z tarcia drewna (możesz przynajmniej z zapałek, ale nie z zapalniczki).

Inny wariant rytuału: zapalić 5 świec w domu, 4 – umieścić w rogach, a 5 – na środku pokoju. Przed zapaleniem świec należy wyłączyć prąd w całym domu (mieszkaniu), a po zapaleniu świec włączyć prąd.

 • 10. Zaraz po jesiennej równonocy przychodzą bardzo korzystne dni na handel: możesz sprzedać i kupić bardzo zyskownie. Zaleca się przygotowanie się do tego z wyprzedzeniem (sprawdź towary, zapasy itp.).
 • 11. Dziewczęta mogą przyciągać zalotników. Dziewczyna musi nosić długą spódnicę i coś czerwonego (pas, szalik itp.), Napisać na liściu papieru swoje pragnienie zawarcia małżeństwa i pójścia na drzewo jarzębiny. Liść z chęcią pochowania jarzębiny. Od popiołu górskiego do złamania gałązki i pęczka jagód, zanieś je do domu. Przed snem włóż do poduszki gałąź jarzębiny i idź spać. Rano wyciągnij gałązkę spod poduszki i wysusz ją. Jagody jarzębiny pozostawiają w domu dekorację.
 • 12. Upewnij się, że podarujesz komuś prezent i szczerze dziękuję temu, kto zrobi prezent dla Ciebie.
 • 13. Upiec ciasta z mięsem, kapustą lub borówkami. Cała rodzina zbiera się przy świątecznym stole. Przed rozpoczęciem posiłku wszyscy siedzący przy stole powinni trzymać się za ręce i życzyć sobie.
 • 14. Napisz na kartce papieru listę nawyków, sytuacji i tego, co uniemożliwia ci bycie szczęśliwym, zdrowym i odnoszącym sukcesy, czego chcesz się pozbyć. Skontaktuj się ze swoim Aniołem Stróżem, aby pomóc Ci pozbyć się wymienionych przedmiotów. Następnie spal ten liść.
 • 15. Dla dobrych relacji z przyjaciółmi i rodziną, dobrobytu i dobrobytu własnego gatunku i ziemi, tego dnia musisz piec bułki i traktować swoich przyjaciół. Lecząc, muszę powiedzieć słowa: „Miejmy powodzenie, pokój i bogate żniwo”.
Poprzednia publikacja
Pierwszy król Izraela
Nastepna publikacja
Pierwszy cesarz rzymski
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.