15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak utrzymać wagę po utracie wagi?

Dodatkowe kilogramy są w przeszłości i myślisz, że najtrudniejsza rzecz się skończyła? Ale tak nie jest. Jak pokazuje praktyka licznych schudnięć, trudno jest utrzymać wagę niż ją stracić.

Długo oczekiwany sukces po surowych restrykcjach żywieniowych rozluźnia się i w mojej głowie pojawia się szalona myśl: „Teraz mogę się rozpieszczać czymś smacznym”. W rezultacie, niezauważalnie dla siebie, możesz powrócić do początkowej fazy walki z dodatkowymi kilogramami.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak utrzymać wagę po utracie wagi.

Posiłki po diecie

Podczas diety prawdopodobnie ograniczyłeś nie tylko porcje, ale także liczbę posiłków. Pod koniec tortur liczbę spożywanych kalorii można zwiększyć w rozsądnych granicach, ale dzieląc je nie na 3 posiłki (śniadanie, obiad i kolacja), ale na 5.

Częste posiłki w małych porcjach nazywane są frakcjami. Ta metoda pozwala ciału zrozumieć, że „paliwo” jest płynne i dlatego nie ma sensu odkładać zapasów na bokach i biodrach.

Ograniczenie węglowodanów

Węglowodany zasługują na szczególną uwagę. Tak, teraz możesz sobie pozwolić na kawałek ciasta lub ciasta, ale spróbuj zjeść je rano i oczywiście znając środek.

Ale powolne węglowodany można przenosić na lunch lub nawet obiad. Ale nie łącz ich z tłuszczami, ponieważ ten duet jest niebezpieczny dla postaci. Na przykład owsianka z masłem lub makaronem i serem, nawet całe ziarna, zostaw na śniadanie.

Post

Jeśli nie udało ci się uniknąć załamania żywności, nie rozpaczaj i nie pogarszaj sytuacji w swojej ulubionej cukierni. Kolejny dzień postu, który wydasz na jeden produkt lub po prostu zmniejszy całkowitą zawartość kalorii w dziennej racji, pomoże utrzymać równowagę.

Sport

Jeśli siłownia, której użyłeś tylko jako narzędzie do osiągnięcia cenionej szczupłej sylwetki, po utracie wagi nie powinieneś rzucać formy sportowej w najdalszy kąt szafy. Teraz to nie tyle intensywność jest dla ciebie ważna, co regularność zajęć.

Znajdź rodzaj sportu, który przynosi Ci przyjemność. Czy to pływanie, jazda konna, jazda na rowerze, tenis, jazda na rolkach czy jazda na łyżwach – to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, aby utrzymać ciało w formie.

Poprzednia publikacja
Jedzenie i stres – jak radzić sobie ze stresem ?
Nastepna publikacja
Nalewka z aronii
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.