15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Zabieg Hifu na twarz – wskazania do zabiegu

Zabieg HIFU to specjalistyczna metoda stosowana w gabinetach kosmetologicznych i gabinetach kosmetologicznych, która stanowi nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Cieszy się ogromną popularnością za sprawą swojej skuteczności, bezbolesnego wykonania, jak i krótkiego czasu wykonywania zabiegu oraz rekonwalescencji. Kiedy warto wykonać ? Dla kogo jest najbardziej wskazany?

Na czym polega zabieg HIFU?

Zabieg HIFU w klinice Prończuk Warszawa (ang. high intensity focused ultrasound) to niechirurgiczny lifting twarzy, który polega, na kontrolowanym poparzeniu wybranych fragmentów skóry. Wiązka fal dźwiękowych ukierunkowanych na tkankę powoduje ruch komórek. Efektem jest tarcie, które produkuje ciepło lub nawet poparzenie. Cała procedura ma działanie celowe i jest w pełni kontrolowana przez specjalistów. Fala wytwarzana przez urządzenie do HIFU może wnikać nawet do 9 mm w głąb skóry.

Podwyższona temperatura tkanek daje początek licznym procesom biologicznym zachodzącym w skórze. Po pierwsze zwiększa się synteza kolagenu i elastyny, czyli białek, które stanowią podstawowy budulec skóry i pozostają gwarantem jej jędrności i młodego wyglądu. Ponadto zachodzą liczne reakcje regeneracyjne. Skóra odbiera impuls do gojenia, dlatego metoda hifu jest traktowana jako jedna z lepszych metod przeciwstarzeniowych. Tym bardziej, że nie wymaga użycia skalpela.

Jak przebiega zabieg HIFU?

W pierwszej kolejności lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z pacjentem wywiad, którego celem jest wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań. Po ich wykluczeniu można przystąpić do wykonywania zabiegu. Właściwe działania rozpoczynają się od dokładnego oczyszczenia miejsca zabiegowego. W następnym kroku lekarz nakłada na skórę tzw. żel sprzęgający, który jest niezbędny przy stosowaniu ultradźwięków. Choć zabieg nie jest bolesny, może wywoływać dyskomfort. Czas trwania wynosi około godziny, co uzależnione jest przede wszystkim od wielkości obszaru zabiegowego.

Na zakończenie lekarz aplikuje specjalny preparat łagodzący. Co ciekawe, po jego zakończeniu można powrócić do zwykłych zajęć, ponieważ nie jest konieczna żadna rekonwalescencja. Może jednak wystąpić miejscowe zaczerwienienie skóry. W miejscach bardziej wrażliwych mogą pojawić się pojedyncze zasinienia lub obrzęki, które znikają samoistnie po kilku dniach.

Zabiegi HIFU – dla kogo są odpowiednie?

Zabieg z wykorzystaniem HIFU dedykowany jest osobom, które dążą do poprawy owalu twarzy, a także poprawy jędrności skóry. Są także alternatywą dla pacjentów, którzy nie chcą korzystać z metod inwazyjnych. Oprócz zabiegu na twarz może być także wykonywany na szyi, dekolcie, a także innych częściach ciała. Wskazaniem jest zatem niewyraźny owal twarzy, utarta jędrności skóry, zwiotczenie skóry, a także oznaki starzenia skóry. Zabieg może być również wykonywany u osób, które są po intensywnej diecie odchudzającej i na skutek tych działań ich skóra stała się wiotka i utraciła dawną elastyczność. Jest zatem odpowiedni dla osób w różnym wieku.

Poprzednia publikacja
Kiedy warto wybrać się z dzieckiem do dermatologa?
Nastepna publikacja
Co ubrać pod kardigan?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.