15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Czym usunąć silikon ?

Jednym z niezbędnych środków do uszczelniania różnych powierzchni jest silikon. Jest dość prosty w użyciu, ale pozbycie się go jest dość trudne, ponieważ szczeliwo ma tendencję do wchłaniania się w strukturę materiału.

Silikon doskonale zmywa fugi w łazience lub basenie, w piekarnikach, lodówkach i innych miejscach mających kontakt z żywnością. Jest również wykorzystywany w swoich działaniach przez kierowców, budowniczych, akwarystów i wielu innych specjalistów. Bez niego nie można dokonywać napraw. To dość uniwersalne narzędzie.

Czy jest silikon

Silikon to prawie przezroczysta biała lub barwna substancja, która służy do uszczelniania połączeń, łączenia części w inżynierii mechanicznej i montażu konstrukcji budowlanych. Oparty jest na gumie silikonowej z plastyfikatorami, stabilizatorami, wzmacniaczami i substancjami poprawiającymi właściwości adhezyjne i tromostoychivosti. Ze względu na to, że kompozycja jest dość zróżnicowana i jest opracowywana w celu uzyskania najlepszego możliwego wyniku wytrzymałości i przyczepności do powierzchni, nie jest możliwe mycie jej zwykłym mydłem i wodą.

Po co usuwać silikon?

Potrzeba jego usunięcia wynika z faktu, że z czasem silikon zaczyna tracić kolor, odklejać się, pękać. Zaczyna przepuszczać wodę i różnego rodzaju bakterie. Również w trakcie pracy nie można przestrzegać zasad używania produktu, w związku z tym konieczne jest usunięcie szczeliwa z jednej lub drugiej powierzchni.

Czym usunąć silikon ?

Czym usunąć silikon ?

Istnieje kilka powszechnych i skutecznych sposobów usuwania szczeliwa w domu:

Usuwanie silikonu za pomocą benzyny lakowej

W tym celu należy przygotować szmatę, przedmiot do cięcia i samego benzynę lakową. Następnie połóż ją na szmatce i wytrzyj żądany obszar. Po trzydziestu sekundach ostrożnie odetnij ostrze. Plamy mogą pojawić się na powierzchni, a rozpuszczalnik może pomóc się ich pozbyć. Konieczne jest zwilżenie tkaniny i przetarcie jej. Konieczne jest również umycie obrobionego obszaru detergentami i detergentami oraz wytrzeć do sucha ręcznikiem.

Usuwanie mechaniczne silikonu

Ta metoda uszkadza strukturę powierzchni, dlatego jeśli jest to płytka lub lustro, ta opcja jest nie do przyjęcia. Ponieważ zepsuje wygląd produktu. Procedura wymaga noża i pumeksu.

Początkowo usuwa się duże kawałki silikonu, a następnie pozostałe. Użycie ostrego noża w tym procesie prowadzi do pojawienia się zadrapań. Ponadto po zabiegu konieczne jest oczyszczenie obszaru środkami czyszczącymi.

Jeśli szczeliwa nie można usunąć, można użyć acetonu. Ale w tym przypadku zawsze musisz nosić rękawice, okulary i respirator. Zapewnić pełną ochronę dróg oddechowych. W końcu może powodować uczucie pieczenia, gdy wejdzie w kontakt ze skórą, oczami śluzowymi i gardłem. Przy wyborze rękawic należy preferować winyl lub bawełnę, ale nie lateks.

Jak usunąć szczeliwo silikonowe solą

Na początek należy zwilżyć sól. Z gazy, aby zrobić tampon i napełnić go solą. Następnie nałóż na powierzchnię. Istnieją przypadki, gdy silikon zamarza na szkle w takim stopniu, że konieczne jest podgrzanie szkła do 400 stopni i usunięcie szczeliwa środkami czyszczącymi. Wszystko zależy od jakości silikonu, tym lepiej, tym łatwiej jest z nim pracować.

Czym usunąć silikon – Opcja 1

Najprostszą opcją jest użycie specjalnej chemii do czyszczenia silikonu. Najlepiej kupić go razem z samym uszczelniaczem, ponieważ konsultanci w sklepach ze sprzętem pomogą Ci wybrać ten, który pasuje do Twojego materiału. Jak ich używać – zobacz szczegółowe instrukcje producenta. Ściśle przestrzegaj kolejności działań i gwarantowane są doskonałe wyniki.

Czym usunąć silikon – Opcja 2

Kwasowe szczeliwa są najlepszymi peelingami z podobnymi substancjami – zwykły skoncentrowany ocet jest do tego idealny. W tym celu:

 • Ubierz odzież ochronną.
 • Przygotuj roztwór kwasu octowego – najlepiej 70%.
 • Polej kwasem bezpośrednio na nadmiar silikonowych plam.
 • Odczekaj pół godziny.
 • Ostrożnie usuń rozpuszczone szczeliwo czystą szmatką.

Czym usunąć silikon – Opcja 3

Szczeliwa alkoholowe rozpuszczają się na bazie alkoholu lub substancji na ich bazie. W tym celu:

 • Weź wszelkie dostępne środki tego rodzaju – denaturowany, techniczny, medyczny lub wódkę.
 • Zwilż w nich szmatkę.
 • Nałóż na plamę, aż szczeliwo zamieni się w kulki.
 • Wyczyść je delikatnie suchą szmatką.
 • Powtarzaj procedurę, aż powierzchnia będzie całkowicie czysta.

Czym usunąć silikon – Opcja 4

Szczeliwo silikonowe do amin, oksymów lub amidów przemywa się rozpuszczalnikami (acetonem, benzyną lakową, benzyną, zmywaczem do paznokci) w następujący sposób:

 • Zwilż czystą gąbkę lub szmatkę płynem.
 • Umieść środki w konkretnych miejscach
 • Przetrzyj trochę silikon i odejdź na pół godziny.
 • Powtarzaj procedurę, aż silikon całkowicie zniknie z tkaniny, płytki lub instalacji wodociągowej.
 • Jeśli silikon lub kwasy dostaną się na ubranie, po zakończeniu zabiegu należy je intensywnie umyć.
Poprzednia publikacja
Niemcy liczba ludności
Nastepna publikacja
Jak oswoić kota ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.