15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Neutralizatory zapachów – co warto wiedzieć?

Nieprzyjemne zapachy można napotkać dosłownie wszędzie – na tkaninach, powierzchniach łazienkowych i kuchennych czy w wielu innych miejscach. Na szczęście, neutralizatory zapachów mogą bardzo szybko uporać się z niemiłą wonią. Co warto wiedzieć o tego typu produktach? Jak działają? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

 

Neutralizatory zapachów – czym tak właściwie są?

 

Neutralizatory zapachu to niezwykle przydatne produkty, które umożliwiają zamaskowanie nieprzyjemnej woni. Przykre zapachy mogą pochodzić z ludzkiej skóry lub włosów, sierści zwierząt domowych, pojemników na śmieci czy klatek na zwierzęta. 

 

Nieprzyjemny zapach może być także spowodowany wieloma czynnościami wykonywanymi przez człowieka, tj. gotowanie czy palenie papierosów. Co więcej, neutralizator zapachów przyda się także w przypadku woni spalenizny, zgnilizny, stęchlizny czy pleśni. 

 

Pochłaniacz zapachów – jak działa?

 

W zależności od rodzaju neutralizatorów zapachów, każdy z nich działa inaczej. Nieprzyjemne wonie mogą być bowiem eliminowane za pomocą takich produktów jak: neutralizatory w żelu, sprayu czy płynie. 

Preparaty w formie żelu bezpośrednio wiążą się z cząsteczkami lotnymi przykrej woni, czyniąc je bezwonnymi oraz bezpiecznymi dla otoczenia. Jednak przed użyciem tego typu produktu, musimy upewnić się, że w powietrzu znajduje się odpowiednia ilość neutralizatora. W celu uzyskania lepszych rezultatów należy odsłonić większą powierzchnię odświeżacza. 

 

 

Natomiast preparaty w sprayu to działanie na poziomie molekularnym. Odpowiednia mieszanka olejków eterycznych wnosi do pomieszczenia świeży oraz przyjemny zapach. Tego typu produkt będzie doskonały do natychmiastowego odświeżenia wnętrza, odzieży, samochodu, bagażu czy neutralizacji woni mokrego psa.

 

Z kolei preparaty w płynie można dodawać do opryskiwacza czy rozcieńczać w wodzie. Takie neutralizatory mogą być wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. Przykładem jest dodanie płynu do systemów rozdmuchujących i nawilżaczy. Innym sposobem jest swobodne rozpylenie produktu. Oprócz tego, neutralizatory w płynie mogą być uzupełnieniem preparatów w żelu. Formuła tego typu produktów jest łatwo rozcieńczalna, dlatego z powodzeniem można stosować je do mycia nasyconych nieprzyjemną wonią materiałów. 

 

Neutralizatory zapachu – co jeszcze warto wiedzieć?

 

Warto dodać, że neutralizatory zapachu doskonale poradzą sobie nie tylko na powierzchniach materiałowych (kanapy, materace, łóżka), ale również na kamieniu, drewnie, fugach, ścianach, itp. 

 

Pochłaniacze zapachów są wykorzystywane zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Tego typu produkty są bowiem stosowane przez profesjonalne ekipy sprzątające, które zajmują się gruntownym czyszczeniem oraz odświeżaniem pomieszczeń. Dobrej jakości neutralizatory nieprzyjemnych woni doskonale radzą sobie z eliminacją wszelkich przykrych zapachów. 

 

Dzięki temu wnętrze jest nie tylko pozbawione brzydkiego odoru, ale także zyskuje niesamowitą świeżość. Neutralizatory zapachów to zatem doskonałe rozwiązanie w przypadku zapachów kuchennych, sanitarnych, dymu tytoniowego, spalin samochodowych, pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego, zapachem stęchlizny oraz wielu innych nieprzyjemnych dla węchu woni. Dlatego jeśli mamy do czynienia z tego typu zapachami, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości preparaty. 

 

Więcej na temat neutralizatorów zapachów znajdziecie Państwo pod adresem: https://sensishop.pl/kategoria-produktu/neutralizacja-zapachow/ 

 

Poprzednia publikacja
Co wziąć pod uwagę, wybierając kubki reklamowe?
Nastepna publikacja
Odzież markowa kontra odzież z sieciówki
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.