15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Wystrój pokoju dziecka inspirowany znanymi animacjami

Pokój dziecka to nie tylko sypialnia czy przestrzeń do zabawy. W oczach brzdąca to kraina marzeń, w której może puścić wodze fantazji i odpłynąć do własnego świata. Często towarzyszą mu przy tym dobrze znane postaci z bajek. Jak przenieść je na wystrój wnętrza? Poznajcie pomysły na kolory do pokoju dziecka inspirowane znanymi animacjami!

Powiało chłodem

Fanki Elsy z pewnością poczują moc w pokoju inspirowanym “Krainą Lodu”! Jak przenieść zimę z Arendelle do przytulnego wnętrza? Kolory do pokoju dziecka, w którym panować będzie mała królowa śniegu, powinny być utrzymane w chłodnych, jasnych odcieniach, np. błękitu. Świetnie sprawdzą się tu Y354 Cumulus lub Y441 Aquarelle z kolekcji Tikkurila Kids Style. Lodową aranżację idealnie dopełnią białe meble i dodatki we wzory śnieżynek.

Na morza dnie

Pewien znany krab śpiewał kiedyś o korzyściach płynących z mieszkania na morza dnie… Trzeba przyznać, że był bardzo przekonywujący! Kolory do pokoju dziecka, któremu marzy się podwodne życie w Atlantyce , to oczywiście morskie odcienie, takie jak X370 Tiffany, Y 441 Aquarelle czy J 354 Daydream z palety Tikkurila Kids Style. Tak urządzone wnętrze aż się prosi o żółte dodatki, nawiązujące kolorystycznie do plażowego piasku, a także dekoracje w postaci kolorowych muszelek! Rybki w akwarium na pewno też świetnie odnajdą się w tak zaaranżowanym wnętrzu!

Psi pokój

Kto kłopot ma niech wzywa psa! Niewielu jest rodziców, którzy nie znają ekipy ratowników na czterech łapach. “Psi Patrol” daje wiele kolorystycznych możliwości waranżacji dziecięcej enklawy – tym przypadku kolory do pokoju dziecka możemy dobrać do jego ulubionej postaci z serialu! Ciemnoniebieski odcień M350 Ink od razu przywodzi na myśl mundur Chase’a, czerwień M316 Tomato budzi skojarzenia z Marshallem, K385 Meadow z Rocky’m, a uroczy odcień H336 Candyfloss oczywiście ze słodką Skye. Aby nie przytłoczyć wnętrza nadmierną ilością kolorów, możemy pomalować ściany na jasny, neutralny odcień, a na jednej z nich stworzyć wzór z kolorowych pasów, z których każdy będzie reprezentować jednego z bohaterów.

Biedronka i Czarny kot

Któremu z bohaterów Wasze dzieciaki kibicują bardziej – Marinette czy Adrienowi? Lub innymi słowy – Biedronce czy Czarnemu Kotu? Super dar Miraculum uda Wam się uchwycić na ścianie, jeśli na kolory do pokoju dziecka (www.tikkurila.pl) wybierzecie takie odcienie jak M316 Tomato i Y498 Indian Ink. To odważne i zdecydowane propozycje kolorystyczne, które będą stanowić żywy akcent w bardziej stonowanej i subtelnej aranżacji. Pamiętajcie, że w tak urządzonym pokoju nie może zabraknąć plakatu z wieżą Eiffla!

Przystań Elfów

A gdyby tak przenieść się do Nibylandii i zamieszkać w Przystani Elfów? Adres znamy – druga gwiazda na prawo i prosto, aż do poranka. Chociaż zmiana wystroju wydaje się nieco prostsza niż tak daleka podróż… Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka, aby zmienić wnętrze w prawdziwą Przystań Elfów? Nieprzypadkowo nasuwa się tutaj uroczy odcień zieleni o nazwie J383 Tinkerbell (czyli Dzwoneczek). Do wiosennej zieleni tej farby pasować będą także X342 Hyacinth, H336 Candyfloss czy F336 Marshmallow. Przy tej aranżacji koniecznie warto uwzględnić roślinne i kwiatowe akcenty oraz dodatki w pastelowych kolorach. Tak urządzony pokój zachwyciłby nawet wymagającą Vidię!

Pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń, w której rządzi wyobraźnia. Odpowiednio dobranymi kolorami możemy stworzyć wnętrze, sprzyjające dobrej zabawie i snuciu wielkich marzeń, a to wszystko w towarzystwie ulubionych ekranowych postaci.

Poprzednia publikacja
Samodzielne ćwiczenie języka angielskiego – jak to robić?
Nastepna publikacja
Jak obrać granat i zrobić z niego sok? Zdrowy napój nie tylko na lato
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.