15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Domy kanadyjskie

Kanadyjska technologia budowlana to stosunkowo nowa technologia na rynku polskim do budowy nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych, która umożliwia budowę pełnoprawnego domu w ciągu 2-3 miesięcy po stosunkowo niższych kosztach w porównaniu z domami z cegły.

Domy kanadyjskie a klimat

Ciężkie warunki klimatyczne regionu umożliwiły przetestowanie domów pod kątem trwałości i wydajności cieplnej. Dzięki temu kanadyjska technologia osiągnęła wysoki poziom jakości, zaczęła stosować nowoczesne materiały termoizolacyjne, zyskała popularność w krajach o zimnym lub zmiennym klimacie, a dziś jest jednym z najbardziej udanych segmentów budownictwa mieszkaniowego.

Domy kanadyjskie a energooszczędność

Ostatnio domy kanadyjskie aktywnie zyskują popularność w Polsce ze względu na energooszczędne właściwości konstrukcji ściany (niskie przenikanie ciepła), które mogą znacznie obniżyć wysokość rachunków za media za ogrzewanie domów. Kanadyjskie domy technologiczne nie wymagają dodatkowej zewnętrznej izolacji termicznej, w przeciwieństwie do domów z cegły i cegły. Wyłącznie ze względów estetycznych domy te są wyłożone różnymi materiałami elewacyjnymi.

Dom kanadyjski

Dom kanadyjski

Domy kanadyjskie – trwałe, nowoczesne i wszechstronne

Domy zbudowane przy użyciu technologii kanadyjskiej są trwałe, nowoczesne i wszechstronne; budowę można rozpocząć w dowolnym regionie przez 12 miesięcy w roku. W przeciwieństwie do tradycyjnych przekonań, fundamenty kanadyjskiego domu można wybudować zimą, ponieważ konstrukcja jest lekka i nie wymaga instalacji masywnego fundamentu. Ponadto zimowa konstrukcja ograniczy inwestycje finansowe w materiały budowlane, które o tej porze roku są znacznie tańsze, a wiosną, bez przerw w procesie budowy, rozpoczną się prace elewacyjne na zewnątrz.

Dom kanadyjski

Dom kanadyjski

Budowanie domów kanadyjskich

Zasada budowania domów jest dość prosta: zainstalowana jest drewniana rama, szczeliny są wypełnione izolacją bazaltową, ściany zewnętrzne i wewnętrzne są osłonięte specjalnym materiałem wykończeniowym. Znaczącym plusem technologii jest to, że nie ma pęknięć, domy nie ulegają skurczowi, ściany są równe i gotowe do wykonywania swojej roli.

 

Etapy budowania domu kanadyjskiego

 • wylewanie fundamentów;
 • konstrukcja ramy;
 • okładziny ścienne;
 • montaż na dachu;
 • montaż okien i drzwi;
 • sieci inżynieryjne;
 • ocieplenie;
 • końcowe prace wykończeniowe.

Technologie budowlane w Kanadzie

90% wszystkich domów zbudowanych w Kanadzie to domy szkieletowe z izolacją z wełny mineralnej. Technologia ta została przetestowana do perfekcji i przetestowana przez setki lat. Dom wykonany z materiałów kamiennych będzie kosztował więcej niż zwykła klasyczna rama, więc sprzedaż lub zakup jest znacznie trudniejszy.

Główne zalety domów kanadyjskich:

 • – Szybkość budowy dzięki fabrycznej produkcji paneli i ramy;
 • – Brak sezonowości w budowie takich domów – można budować domy przy użyciu technologii kanadyjskiej o każdej porze roku, niezależnie od pogody i opadów atmosferycznych – Zwiększona odporność domów kanadyjskich na trzęsienia ziemi i wiatry huraganowe.
 • – Projekty domów (technologia kanadyjska) pozwalają usunąć całą komunikację wewnątrz ścian, dzięki czemu dom jest schludny i przestronny.
 • – Funkcje konstrukcyjne ułatwiają wprowadzanie zmian w projektach kanadyjskich domów i domków.
 • – Kanadyjskie domy są idealnie dostosowane do naszego klimatu, są ciepłe zimą i chłodne latem.
 • – Dzięki idealnie równomiernym ścianom, podłogom i sufitom, dekorację wnętrz kanadyjskich domów (projekty, ceny i zdjęcia są bogate na stronach internetowych firm budowlanych) można rozpocząć natychmiast po wybudowaniu domu.
 • – I wreszcie – kanadyjskie domy są wygodne, trwałe i po prostu piękne!
usos umk
Poprzednia publikacja
Co to jest USOS UMK ?
Nastepna publikacja
Największe miasta świata
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.