15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Mała łazienka z wanną – Czy to możliwe ?

Jeśli powierzchnia łazienki nie przekracza 4 metrów kwadratowych. m., to z pewnością można nazwać małym. Co więcej, często cenione mierniki są nawet mniejsze – 3, a nawet tylko 2. A większość mieszkańców miejskich wieżowców jest zmuszona zadowolić się tak małym „szczęściem” sanitarnym. Naprawa takiego małego pokoju powoduje wiele trudności. W rzeczywistości projekt w małej łazience jest łatwym zadaniem. Najważniejsze – poprawnie podejść do tego problemu.

Właściciele małych łazienek uważają, że brak przestrzeni ogranicza ich umiejętność do stylowego i komfortowego wyposażenia wnętrza. Nie martw się, istnieje wiele sposobów, aby nawet bardzo mały pokój był przytulny, piękny i funkcjonalny. Co więcej, projekt małej łazienki jest często bardziej oryginalny, ze względu na odważne rozwiązania dekoracyjne i racjonalne wykorzystanie przestrzeni.

Jeśli wolisz łazienkę, a nie kabinę prysznicową, zaleca się zainstalowanie jej w zależności od szerokości pomieszczenia. Najważniejsze jest to, aby dokładnie wykonać wszystkie niezbędne pomiary, aby upewnić się, że wanna jest odpowiednia dla Twojego pokoju. Zaletą wanny jest to, że można ją zainstalować w uchwycie prysznicowym. W ten sposób można połączyć dwa zabiegi wodne.

Planowanie łazienki

Chcesz zrobić dobry projekt w łazience o skromnym rozmiarze – zacznij od układu. Uważnie rozważ lokalizację instalacji wodociągowej, części wewnętrznych i kolorów. Nie bój się podnieść taśmy mierniczej i ołówka, aby wykonać kilka obliczeń i rysunków. Nagrodą za tę pracę będzie najbardziej wygodna i funkcjonalna łazienka, choć niewielka.

Przebudowa

Przebudowa pozwala zwiększyć wydajność pomieszczenia. Szereg sztuczek pomoże zwiększyć powierzchnię użytkową małej łazienki.

Drzwi powinny się otworzyć na zewnątrz.
Dzięki standardowej instalacji drzwi z otworem w małym pomieszczeniu można stracić jedną trzecią wolnej przestrzeni i znacznie stracić funkcjonalność. Możesz również zainstalować drzwi przedziału.

Przestaw wannę.
Jeśli pokój ma kształt prostokąta, możesz przestawić wannę na krótką ścianę. Być może będziesz musiał kupić nową, skróconą wersję. Koszty będą nieistotne, ale korzyści z takiej rotacji są namacalne. Możesz także kupić wannę, nie dużą długość. Wtedy będzie miejsce na zlew lub pralkę.

Połóż zlew w rogu. Umywalki narożne pozwalają zaoszczędzić miejsce. Istnieją modele z szafką nocną i zamontowane. Stolik nocny ukryje komunikację, a umywalka zamontowana na ścianie doda wnętrzu lekkości.

Pozbądź się pralki.
Oczywiście nie dosłownie. Urządzenie gospodarstwa domowego można przenieść do kuchni lub na korytarz. I możesz ukryć się pod zlewem.

W niektórych przypadkach możliwe są globalne zmiany, a całkowita powierzchnia małej łazienki wzrasta. Ktoś postanawia odciąć spiżarnię, przekazać część korytarza, a nawet kuchnię. Ktoś niszczy ścianę między łazienką a toaletą, łącząc łazienkę i łącząc ją. Zresztą przebudowa to poważny krok, który wymaga rozważenia i koordynacji ze wszystkimi członkami rodziny.

Aby zwolnić miejsce w łazience, możesz ukryć pralkę pod zlewem. Do tego celu służą tandemy, pralka zlewozmywakowa. W niektórych przypadkach maszyna jest wyprowadzana do kuchni. Jednocześnie przekazanie niezbędnej komunikacji nie jest wielkim problemem, ponieważ w kuchni znajduje się zarówno bieżąca woda, jak i ścieki.

Szczególnie pomysłowi właściciele potrafią zainstalować pralkę między łazienką a toaletą. W tym celu część ścianki jest wydrążona, a pralka jest mocno zamocowana w otworze.

Użyj przestrzeni nad drzwiami

Siedzenie nad drzwiami to atut w rękawie wykwalifikowanego projektanta. Tam możesz zorganizować dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli planujesz umieścić małą szafkę tutaj, właściwe oświetlenie zamieni ją w główną atrakcję wnętrza.

Półka będzie wyglądać prosto i łatwo, jasne akcesoria dodadzą stylowych nut do wnętrza.

Tworząc projekt małej łazienki nie należy używać ciemnych kolorów. Zmniejszają wizualnie już mały pokój.

Lepiej jest porzucić złożone kombinacje farb, akcentów lub płytek z ornamentem.

Optymalna kolorystyka małej łazienki to jasne kolory. W tym przypadku paleta nie ogranicza się wyłącznie do bieli, chociaż biała łazienka będzie dobrą decyzją. Możesz użyć bladej oliwki, beżu, jasnych odcieni bzu lub różu.

Ściany

Z punktu widzenia higieny i niezawodności ściany w łazience najlepiej jest ją wykończyć płytkami ceramicznymi. W łazience o małej powierzchni nie należy używać dużych płytek. Ona „kradnie” przestrzeń.

Mała łazienka z wanną – Galeria

Poprzednia publikacja
Kwiaty do sypialni – Jakie wybrać ?
Nastepna publikacja
Żółtaczka u noworodków
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.