15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak znaleźć ciekawe zestawy klocków Lego?

Klocki Lego są wyjątkową, międzypokoleniową zabawką, która potrafi łączyć wszystkich członków rodziny. W sprzedaży dostępne są zestawy o różnej tematyce, dopasowane do zainteresowań i wieku użytkowników. W jaki sposób można znaleźć ciekawe klocki Lego, które zaskoczą niejednego fana marki? Gdzie najlepiej kupić klocki i jak wybrać je w ramach prezentu?

Najlepsze zestawy Lego poszukiwane

Ciekawy zestaw Lego może być dla każdego czymś innym. Ciężko o klocki tego duńskiego producenta, które byłyby nieudane czy nieciekawe. Małe dzieci mają pierwsze klocki Lego Duplo – pociąg, zwierzątka czy postacie z ulubionej bajki na licencji. Nieco starsze dziewczynki uwielbiają przykładowo świat Lego Friends, chłopców zwykle fascynuje na przykład Lego City.

Dla starszaków sprawdzają się klocki Lego Technic czy Mindstorms. Dopasowane do różnych przedziałów wiekowych są zestawy Lego Creator. Można postawić na zestawy licencjonowane, na przykład z bohaterami ze świata Harry’ego Pottera albo uniwersum Marvela. Nic nie stoi na przeszkodzie, by starsze dzieci czy dorośli bawili się imponującymi zestawami Lego Art, Architecture lub innymi, wyjątkowymi zestawami kolekcjonerskimi. Uniwersalna propozycja to Lego Classic, klocki budowlane, gdzie tworzenie ogranicza jedynie wyobraźnia.

Gdzie kupić klocki Lego?

Jeśli już określisz, jakiego rodzaju klocków szukasz, warto wiedzieć, gdzie będzie największy wybór i dostępność wyjątkowych zestawów. Z pomocą przychodzi sieć – w sklepach internetowych znajdziesz szeroki wybór klocków Lego, również zestawów trudnodostępnych w klasycznej, tradycyjnej sprzedaży. To właśnie zestawy kolekcjonerskie czy duże, imponujące konstrukcje do złożenia. Można skorzystać z wyszukiwarek, również pod kątem tematyki zestawów klocków. Warto także sprawdzić katalogi Lego, gdyż każdy zestaw ma swój numer, po którym o wiele łatwiej go odnaleźć w sklepach.

Które klocki na prezent warto wybrać?

Wybór klocków wśród setek możliwości nie jest łatwy, zwłaszcza że obok oryginalnych Lego dostępne są także klocki kompatybilne oraz inne rodzaje zabawek konstrukcyjnych. W pierwszej kolejności trzeba uwzględnić wiek oraz zdolności motoryczne dziecka. Każdy zestaw klocków ma określony przedział wiekowy, dla którego najlepiej się sprawdza. Oczywiście to tylko sugestia, bo pod czujnym okiem rodzica młodszy maluch złoży zestaw dla starszego, jednak Lego powinno uczyć pewnej samodzielności.

Bardzo ważne jest, aby zestaw nie powtarzał się z już posiadanymi i trafiał w zainteresowania, pasje obdarowywanego. Trzeba jednak zaznaczyć, że przy wyborze istotnym kryterium jest także budżet. Klocki Lego mogą kosztować od kilkudziesięciu złotych za niewielkie zestawy po nawet kilka tysięcy.

Poprzednia publikacja
Kiedy stosować rozświetlacz do ciała?
Nastepna publikacja
5 pomysłów na walentynkowy prezent dla niej
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.