15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Najlepsze projekty kuchni – Zobacz zdjęcia

Dla wielu osób kuchnia jest ulubionym miejscem w domu, w którym można tworzyć wykwintne kulinarne arcydzieła, smakować je lub po prostu spędzać czas z bliskimi. Aby to zrobić, musisz stworzyć najbardziej komfortową atmosferę, biorąc pod uwagę nie tylko dekoracyjny, ale także praktyczny element wnętrza. Główne trendy, zasady i wskazówki dotyczące projektowania projektowania kuchni – wszystko to w naszym artykule!

Wybór stylu wnętrza

Pierwszym krokiem w projektowaniu kuchni jest wybór podstawowego stylu. Nawet jeśli chcesz stworzyć unikalny, w przeciwieństwie do innych projektów, musisz przestrzegać praw określonego kierunku projektowania. W przeciwnym razie wnętrze będzie wyglądało absurdalnie, bezmyślnie i nieharmonijnie. Ale każdy styl oferuje szerokie pole do kreatywności, najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych zaleceń.

Zaawansowany, modernistyczny projekt kuchni

Kluczowa zasada stylu tkwi w nazwie: high-tech to wysoka technologia, której stosowanie jest obowiązkowe w nowoczesnym wnętrzu. Właśnie dlatego high-tech to doskonała opcja dla kuchni, w której najważniejszy jest komfort i łatwość użytkowania urządzeń gospodarstwa domowego.

Do dekoracji i mebli brane są nowoczesne materiały, takie jak plastik, szkło lub metal. Błyszczące gładkie powierzchnie nadają pomieszczeniu nieco futurystyczny wygląd. Paleta kolorów jest powściągliwa, często oparta na kontraście ciemności i światła.

Trudno wyobrazić sobie zaawansowany technologicznie projekt kuchni bez „inteligentnych” okuć: wszelkiego rodzaju wind, szuflad, przegródek, które upraszczają życie i usprawniają przestrzeń.

Kupowanie urządzeń gospodarstwa domowego może „kosztować całkiem sporo”, ponieważ preferowane są wbudowane, najnowocześniejsze modele z dotykowymi elementami sterującymi i ekranami LED. Nie jest to jednak bezsensowne nabycie, ale wkład w komfort i trwałość.

Klasyczny projekt kuchni

Pomimo rozwoju technologii i tendencji do racjonalizacji przestrzeni klasyczny styl wciąż nie traci popularności. Oczywiście nie chodzi tu o tradycyjne pompatyczne wnętrza arystokratyczne wypełnione pięknym, ale bezużytecznym wystrojem. Klasyka dostosowuje się do potrzeb naszych czasów, dzięki czemu wygląda całkiem nowocześnie.

Projektowanie kuchni o średniej i dużej powierzchni, w której będzie wyglądać najlepiej, jest lepsze w tym stylu. Możesz wziąć ciemną lub jasną paletę, tylko odcienie powinny być tak naturalne, jak to możliwe. Ta sama zasada dotyczy materiałów wykończeniowych. Drewniane meble o głębokiej fakturze, niewielka liczba wzorzystych elementów, fasady z ramami i szklane drzwi – te elementy wystarczą do artystycznego wypełnienia klasycznego wnętrza.

Kuchnia klasyczna

Kuchnia klasyczna

Projekty kuchni w stylu prowansalskim

Styl francuskich wiosek w przestrzeni miejskich mieszkań rzadko występuje w „czystej” formie. Zwykle łączy się go z nowoczesnymi klasykami, a sama kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem. Wynika to z pierwszej zasady Prowansji – jak najwięcej przestrzeni.

Drugą rzeczą, która rzuca się w oczy, są jasne pastelowe odcienie, jakby wypalone w gorącym śródziemnomorskim słońcu. Preferowane są białe, kremowe, niebieskie – najbardziej naturalne i dyskretne kolory.

Meble powinny mieć antyczny wygląd, który uzyskuje się dzięki efektowi sztucznego starzenia. Priorytetem są naturalne materiały lub jakościowe zamienniki, które nie są w stanie zepsuć autentycznej atmosfery.

Zestaw kuchenny zawiera dużą liczbę otwartych półek z naczyniami, garnkami i serwetkami, które podkreślają urok prowansalski. Ale lepiej jest ukryć urządzenia gospodarstwa domowego przed ciekawskimi oczami, co wbudowane modele mogą zrobić doskonale.

Kuchnia prowansalska

Kuchnia prowansalska

Projekty kuchni w stylu minimalizmu

W przeciwieństwie do poprzedniego rozwiązania, minimalizm można wprowadzić zarówno w przestronnych mieszkaniach, jak i małych mieszkaniach – Chruszczow. Ten styl jest w stanie przekształcić każdą przestrzeń, koncentrując się na funkcjonalności.

Czyste linie i wyraźne formy zwięzłych mebli z wbudowanymi urządzeniami wydają się tworzyć monolityczną płaszczyznę – w ten sposób minimalizm tworzy poczucie porządku i czystości, co jest ważne we wnętrzu kuchni. Główną uwagę przywiązuje się nie do elementów dekoracyjnych, ale do funkcjonalności, która pozwala kompetentnie zorganizować obszar.

Wykorzystuje nie więcej niż 2-3 odcienie, z których jeden może być jasny. Zasadniczo powinny być preferowane neutralne kolo

Kuchnia minimalistyczna

Kuchnia minimalistyczna

Projekt kuchni w stylu skandynawskim

Doskonałe rozwiązanie dla kuchni, w których słońce stało się zbyt częstym gościem ze względu na okna wychodzące na stronę południową. Jest mroźny w skandynawskim stylu, ale jednocześnie bardzo przytulny i nadaje się do wnętrz o dowolnej wielkości.

Podobnie jak w przypadku minimalizmu, tutaj projekt jest drugorzędny – na pierwszym miejscu jest praktyczność. Takie kuchnie uwielbiają białe, naturalne materiały, zwłaszcza drewno, a także surowe formy. Jeśli skandynawski styl wydaje się komuś zbyt prosty, należałoby dodać jasne szczegóły, które rozrzedzają nieco sterylną atmosferę.

kuchnia w stylu skandynawskim

kuchnia w stylu skandynawskim

Schematy kolorów kuchni

Niezależnie od tego, jaki styl zastosujesz, aby pomieszczenie wyglądało nowocześnie, zaleca się stosowanie schematu kolorów z 2-3 odcieniami, które dobrze ze sobą harmonizują lub skupić się na prostym projekcie.
Biała kuchnia

Być może najlepsza opcja do projektowania kuchni, która może służyć jako główny kolor lub neutralne tło dla innych. Uważa się, że jasne wnętrze jest szybko zanieczyszczane, ale zależy również od materiału powierzchni. Z drugiej strony wygląda najbardziej przestronnie, wygodnie, a także pozytywnie wpływa na psychikę.

Szara kuchnia

Nie myśl, że wnętrze kuchni w odcieniach szarości wygląda nudno lub ponuro, wręcz przeciwnie – jest bardzo stylowe i nowoczesne. Aby uniknąć negatywnego efektu, wystarczy wymyślić udaną kombinację kolorów, na przykład – z białymi, czarnymi, niebieskimi odcieniami.

Szara kuchnia

Szara kuchnia

Wykończenie kuchni

Dekoracja każdego pokoju jest jak rama, która starannie przechowuje „wypełnienie” i podkreśla jego piękno. W przypadku kuchni wybór materiałów odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza jeśli chcesz, aby służyła ci jak najdłużej.
Płeć

Podłogi w kuchni nie powinny bać się kropli tłuszczu, kawałków jedzenia i wilgoci. Z tego właśnie należy przede wszystkim wybrać materiały.

Świetnym rozwiązaniem jest połączenie zasięgu w różnych obszarach. Na przykład w obszarze roboczym można umieścić płytki ceramiczne odporne na wpływy zewnętrzne, aw jadalni – parkiet lub laminat.

Ściany

We wnętrzach kuchni najczęściej spotykane są płytki ceramiczne w obszarze fartucha, a także ściany malowane lub tapetowane na ścianach. Ponadto stosowane są panele ścienne i tynki dekoracyjne, na przykład imitujące marmur.

Połączenie materiałów wykończeniowych pozwala nie tylko urozmaicić projekt, ale także zaprojektować go zgodnie z zasadą funkcjonalności. Zwykłe powierzchnie pozostają priorytetem.

Sufit

Wybór materiałów do wykończenia sufitu w kuchni zależy od stylu lub wysokości pomieszczenia. Jeśli ostatni wskaźnik jest wystarczająco niski, wyjściem będzie gładka biała powłoka. Co więcej, wygląda stylowo i pasuje do każdej przestrzeni.

Sufity napinane można montować w nowoczesnym wnętrzu z wysokimi ścianami. Pomagają również zorganizować wyrafinowany system oświetlenia.

Projekty kuchni – zdjęcia

Projekty kuchni – zdjęcia

Projekty kuchni - zdjęcia

Projekty kuchni – zdjęcia

Projekty kuchni - zdjęcia

Projekty kuchni – zdjęcia

Projekty kuchni - zdjęcia

Projekty kuchni – zdjęcia

Projekty kuchni - zdjęcia

Projekty kuchni – zdjęcia

Poprzednia publikacja
Gotowe projekty łazienek
Nastepna publikacja
Czym jest system eHMS PK ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.