15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Czy test ciążowy może się mylić ?

Czy test ciążowy może się mylić ? Dowiedz się w jakich przypadkach szybkie testy ciążowe dają błędne wyniki i jak sprawdzić, czy jesteś w ciąży, czy nie.

Kiedy wykonujesz test ciążowy, najważniejszą rzeczą, jakiej oczekujesz od niego, jest poprawna odpowiedź. Każda kobieta martwi się tym przed i po teście. Aby uniknąć stresu i frustracji, przeczytaj pięć czynników, które mogą wpłynąć na wynik.

Czy test ciążowy może się mylić ?

Czy test ciążowy może się mylić ?

Co to są testy ciążowe?

Testy ciążowe dzielą się na dwa typy: niektóre określają poziom hCG – ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, która wzrasta podczas ciąży – we krwi, a inne w moczu. Test, który określa poziom hormonu we krwi, można wykonać tylko w laboratorium, dlatego najczęściej kobiety uciekają się do drugiego – testu ekspresowego, który jest sprzedawany w dowolnej aptece.

test ciążowy

test ciążowy

Wiele kobiet test zbyt wcześnie.

To może być trochę kłopotliwe. Kiedyś było to bardzo proste: kobiety czekały do dnia, w którym nie nadszedł okres menstruacyjny, i przeprowadzały test. Koniec historii. Chodzi o to, że obecnie na rynku jest wiele innych testów ciążowych, które stwierdzają, że działają one, nawet jeśli nadal nie wiesz, czy nastąpi miesiączka. Problem polega na tym, że nie wszystkie kobiety będą mieli ten sam poziom hCG w moczu, a test ciążowy może nie być prawidłowo pokazany.

Test ciążowy

Test ciążowy

Wiele kobiet nie czeka wystarczająco dużo czasu, aby uzyskać wyniki

Większość domowych testów ciążowych ma bardzo dokładne instrukcje. (Wyjątkiem są najtańsze testy w supermarkecie). Testy te określą przedział czasowy, jaki należy upłynąć, aby poznać wynik testu ciążowego.

Gdy mocz przechodzi przez okna wskaźników, może się wydawać, że obie linie są obecne lub znak plus. Nie oznacza to, że jesteś w ciąży, to po prostu oznacza, że ​​test działa. Aby zrozumieć test, musisz poczekać do końca czasu wyznaczonego w instrukcji – zwykle zajmuje to 1-2 minuty. Jeśli martwisz się o dokładność, weź ze sobą zegarek lub telefon z zegarem.

Wiele kobiet czeka zbyt długo aby uzyskać wyniki

Dokładnie odwrotnie niż w poprzednim akapicie – są tacy, którzy zbyt długo czekają na wyniki testu. Często dzieje się tak, gdy kobieta robi test wcześnie rano, a następnie szybko wskakuje pod prysznic, a następnie przechodzi do sprawdzenia wyniku. Instrukcje zwykle wskazują, że wynik testu jest widoczny nie dłużej niż 5 minut.

Następnie test może nadal działać, a słupki będą wskazywać słaby, ale dodatni wynik, gdy w rzeczywistości hCG nie zostanie wykryty. Nie kusi cię nawet, aby przeczytać coś w teście ciążowym następnego dnia lub po tym, jak wyłowiłeś go z kosza wiele godzin później.

Kiedy zrobić test ciążowy ?

Kiedy zrobić test ciążowy ?

Brak zaufania do pozytywnego wyniku testu ciążowego

Fałszywie dodatni test ciążowy jest niezwykle rzadki. Najczęstsze przyczyny błędów w teście ciążowym są spowodowane błędem użytkownika, a nie samym testem.

Jeśli masz test ciążowy, który stwierdza, że ​​są dwa paski, musisz uwierzyć i zrozumieć, że jesteś w ciąży, i postępować zgodnie z sytuacją. Jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że będziesz miał ciążę chemiczną lub poronienie na bardzo wczesnym etapie, niż fakt, że wynik pozytywny był błędny.

Jeśli masz wystarczający poziom hCG, test i tak będzie pozytywny.

Ponowne sprawdzenie negatywnego wyniku testu ciążowego

Jeśli uzyskasz wynik ujemny, zwłaszcza jeśli był nieoczekiwany lub miesiączka nie rozpoczęła się tydzień później, zdecydowanie musisz powtórzyć test. Ta reguła została zapisana we wszystkich instrukcjach testowych.

Powodem jest to, że musisz dać ciału czas na wyprodukowanie takiej ilości hCG w moczu, którą można zidentyfikować. Zatem test negatywny nie zawsze jest negatywny. W rzeczywistości może być zbyt „wcześnie”, aby być pozytywnym.

Poprzednia publikacja
Żółtaczka u noworodków
Nastepna publikacja
Piękne projekty parterowych domów z garażem
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.