15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak rozjaśnić ekran laptopa ?

0 Komentarze

Jeśli wszyscy w przeszłości wiedzieli, że monitor może zaszkodzić ich wzrokowi, teraz najbardziej grozi ci dodatkowe obciążenie oczu. Zwykła regulacja jasności obrazu zgodnie z cechami wizji pomoże zneutralizować ten negatywny czynnik. A jeśli jest to łatwe do wykonania na stacjonarnym monitorze to jak ustawić kontrast na ekranie laptopa? Na przykład, aby rozjaśnić lub też ściemnić obraz?

Co jeżeli nie ma menu monitora na laotpie ?

Nie ma przycisku menu monitora na laptopie. Ekran i klawiatura są podłączone dokładnie w miejscu, w którym znajdują się niezbędne przyciski na komputerze stacjonarnym. Naciśnij klawisz Fn, który zazwyczaj znajduje się w lewym dolnym rogu klawiatury, aby otworzyć okno ustawień jasności. Trzymając go, naciśnij przycisk F (F5) z ikoną słońca.

Potrzebujesz ustawienia jasności. Jeśli chcesz, aby obraz na ekranie był nieco jaśniejszy, ustaw nieco większą wartość jasności. W takim przypadku należy pamiętać, że zbyt wysoki poziom jasności może niekorzystnie wpłynąć na wzrok. Istnieje również możliwość dostosowania poziomu kontrastu. Pamiętaj, że trudno jest oczom dostrzec zbyt kontrastowe obrazy i tekst.

Inny sposób ustawiania jasności monitora

Istnieje inny sposób dokonania niezbędnych zmian. Uruchom menu Start, wybierz element Panelu sterowania następnie sekcję System i zabezpieczenia, a następnie Zasilanie. Możesz zmienić jasność monitora według własnego uznania, jeśli laptop obsługuje tę opcję.

Jeszcze inny sposób ustawiania jasności monitora

Możesz użyć innej metody. Nowa generacja kart wideo umożliwia zmianę ustawień obrazu. Aby zmienić ustawienia sterownika karty graficznej, otwórz „Panel sterowania”, a następnie „Ekran” (lub kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”), zakładkę „Ustawienia”, a następnie przycisk „Zaawansowane”. Przejdź do karty ustawień karty wideo. Z reguły nazywa się go tak samo jak powyżej. Znajdź ustawienia korekcji kolorów i wprowadź żądane zmiany.

Ale co, jeśli problem nie dotyczy koloru, ale wyświetlacz nagle stał się ciemniejszy? Przed skontaktowaniem się z centrum serwisowym sprawdź, czy Twój laptop jest odłączony od prądu. Ekrany większości laptopów świecą znacznie jaśniej, gdy są podłączone do ładowarki. Jeśli w pobliżu nie ma gniazdka, a obraz jest mniej jasny, dostosuj ustawienia ładowarki lub zmień tryb zasilania.

W przypadku, gdy żadna z powyższych metod nie zadziałała, problem jest najprawdopodobniej związany z samym wyświetlaczem lub kartą wideo. W tym celu skontaktuj się z serwisem.

muzyka z reklam
Poprzednia publikacja
Muzyka z reklam
Nastepna publikacja
Jak zrobić screen na laptopie ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

0 Komentarze

    Dodaj komentarz