15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Ukryta depresja

Ukryta depresjaa może być równie niszcząca jak klasyczna depresja. W końcu wielu nawet o niej nie wie. Życie wydaje się toczyć w swoim zwykłym tempie. Ale tak nie jest.

Ukryta depresja

Ukryta depresja

Czym jest depresja

Depresja jest wielopłaszczyznowa, przychodzi do nas po utracie sensownego, po długich staraniach o osiągnięcie tego, co nieosiągalne, po rezygnacji z czegoś, co napełniało nas energią, po poważnych chorobach lub po prostu dlatego, że nasz wewnętrzny „zegar” bez wiedzy kazał nam „być smutnym”. I prawie każdy z nas doświadczył depresji.

Oto 10 typowych cech ukrytej depresji, których nie można zignorować:

1. Perfekcjonizm, ciągła krytyka i poczucie wstydu

Chęć zrobienia wszystkiego dobrze to jedno. Ale jeśli wewnętrznie skarcisz się za to, że nie jesteś na szczycie, jest inaczej. Stale mierzysz i oceniasz swój status. A jeśli nie spełniasz swoich oczekiwań, zwiększasz presję. Boisz się popełnić błąd i nie pozwalasz sobie na to. Ale niestety, z powodu swojej „samokrytyki” popełniasz je częściej.

2. Zwiększone lub nadmierne poczucie odpowiedzialności.

Rozumiesz, że musisz być odpowiedzialny za swoje słowa. Można na nas polegać w każdej sytuacji. Jako pierwszy zauważysz, że coś idzie nie tak i szukasz rozwiązania problemu. Ale poczucie odpowiedzialności może negatywnie wpłynąć na twoje życie. Chodzi o to, że łatwo obwiniasz siebie w każdej sytuacji. Jednocześnie tracisz obiektywizm i nie możesz zobaczyć całego obrazu. Nawiasem mówiąc, to czyni cię idealną ofiarą manipulacji.

3. Trudno jest radzić sobie z bolesnymi emocjami i wyrażać je.

Zaprzeczasz lub unikasz złości, smutku i frustracji. Możesz nawet nie mieć słów, aby wyrazić te emocje. Możesz polegać na swoim umyśle, aby analizować i dekodować rzeczy. Ale wydaje się, że połączenie z sercem zostało utracone. Być może przekonasz się, że to wszystko dla narzekania i nie masz się czym martwić.

4. Jesteś bardzo niespokojny i unikasz sytuacji, których nie możesz kontrolować.

Twoja troska jest ukryta pod uśmiechem. Ludzie wokół ciebie myślą, że wszystko przychodzi ci łatwo. I że małe rzeczy ci nie przeszkadzają. Ale tak nie jest. Boisz się sytuacji, w których tracisz kontrolę nad rzeczami. Za dużo myślisz o tym, co może się wydarzyć. Co więcej, te rzeczy mogą ci się w ogóle nie przytrafić. Ale nadal trudno jest wyłączyć swój wewnętrzny niepokój.

5. Każde osiągnięcie oznacza dla Ciebie wzrost wartości.

Masz w sobie lęki i zwątpienie, które próbujesz ukryć. Szanujesz siebie tylko wtedy, gdy coś osiągniesz. Z tego powodu przestajesz cieszyć się zwykłymi rzeczami. Chcesz zrobić coś pożytecznego, aby udowodnić sobie, że jesteś coś wart.

6. Naprawdę dbasz o dobro innych, ale prawie nie pozwalasz nikomu wejść do twojego wewnętrznego świata.

Nie ujawniasz bólu z przeszłości. Twój partner lub przyjaciel może o niej wiedzieć, ale nie jest to omawiane. Nie chcesz być bezbronny. Budujesz ścianę nawet dla bliskich. Ale to może być katastrofalne.

7. Ignorujesz lub zaprzeczasz bólowi lub znęcaniu się, przeszłości lub teraźniejszości.

Niektórzy ludzie odkładają smutek, ból i rozczarowanie. Robią to, ponieważ nie są teraz gotowi do „trawienia” tych emocji. Ale im dłużej to robisz, tym gorzej dla ciebie. Z tego powodu nie możesz wyciągnąć lekcji z przeszłości. Sytuacja prawdopodobnie się powtórzy. Doświadczenia są ważne. Pozwalają odpuścić sytuację i rozpocząć nowy rozdział – z czystym kontem.

8. Masz problemy ze zdrowiem psychicznym.

Między innymi możesz mieć zaburzenia odżywiania i / lub objawy obsesyjno-kompulsyjne. Niektórzy ludzie zaczynają pić alkohol lub przyjmować środki uspokajające, aby złagodzić niepokój. Ale oni to tylko tłumią. Problem pozostaje nierozwiązany.

9. Mocno wierzysz, że „robienie tego” jest dla ciebie korzystne.

Nie chcesz współczuć sobie. Myślisz, że to marudzenie, skargi i słabość. Nie pozwalasz sobie na to. Mówisz sobie, że Twój styl życia jest błogosławieństwem. W końcu pozostajesz optymistą i wdzięczny za to, co już masz.
10. Masz emocjonalne trudności w relacjach osobistych. Ale odnosisz sukcesy na polu zawodowy

Poprzednia publikacja
Płatki owsiane – właściwości
Nastepna publikacja
Domowy salon masażu
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.