15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jaką pamiątkę wybrać na Pierwszą Komunię Świętą?

Aby upamiętnić ważne wydarzenie, jakim jest Pierwsza Komunia Święta, zdecydowanie warto podarować prezent z motywem religijnym. Dzięki niemu obdarowana osoba, kiedy spojrzy na otrzymany upominek, będzie wracać myślami do tej niezwykłej okazji. Pojawia się jednak pytanie, jaką pamiątkę wybrać na Pierwszą Komunię Świętą. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja ta nie należy do najłatwiejszych, dlatego przygotowaliśmy artykuł prezentujący kilka pomysłów na taki upominek.

Różaniec komunijny

Jako że kontemplacja nad życiem Zbawiciela oraz Najświętszej Maryi Panny to niezwykle istotny element w życiu osoby wyznającej katolicką wiarę, odpowiednim podarunkiem na Pierwszą Komunię Świętą będzie różaniec komunijny. Stanowi on wsparcie podczas modlitwy różańcowej – warto podarować go osobie rozpoczynającej kolejny etap w swym religijnym życiu, aby zacieśniła ona swą relację z Bogiem, Jezusem Chrystusem oraz Maryją.

Niezwykle urokliwym wyrobem jest różaniec ze szkła perłowego – przepełniony elegancją prezent z pewnością zachwyci obdarowywaną osobę. Dostępne są również modele kolorowe, przybierające barwę niebieską czy różową. Co istotne, nie można przy tym zapomnieć o sakiewce bądź specjalnym pudełeczku, aby odpowiednio zabezpieczyć upominek.

Upominek w formie obrazka

Upominek w formie obrazka przypomina o istocie wiary w codziennym życiu – może on przedstawiać m.in. wizerunek Chrystusa bądź ukazywać Świętą Rodzinę. Warto zwrócić szczególną uwagę obrazki ze szkła czy srebrnej blaszki, wzbogacone ozdobnymi kryształami, przybierającymi rozmaite formy. Co więcej, ręcznie wykonywane dzieła stanowią niepowtarzalny upominek.

Odkryj religijne pamiątki komunijne, dzięki którym upamiętniona zostanie wyjątkowe wydarzenie, jakim jest przyjęcie sakramentu komunii po raz pierwszy: https://www.holyart.pl/specjalne-okazje/pierwsza-komunia-swieta/religijne-pamiatki-komunijne.

Krzyż

Prezentem nawiązującym do nowego etapu na drodze u boku Stwórcy jest krzyż – to nie tylko znak cierpienia, ale również symbol miłości Jezusa do ludzi. Podarunek w postaci krzyża składania do oddania się religijnej refleksji nad tym, jak Zbawiciel pokonał grzech i śmierć, zwyciężając nad złem. Taki prezent na Pierwszą Komunię Świętą może umacniać w wierze, przypominając o przyjęciu sakramentu. Warto także wspomnieć o specjalnych zestawach, w których znajduje się zarówno krzyż wyposażony w sznureczek, jak i wspomniany wcześniej różaniec komunijny.

Medalik

Odpowiednią pamiątkę oraz symbol wiary może stanowić medalik – taka biżuteria religijna jest niezwykle trwała i będzie towarzyszyć obdarowywanej osobie przez lata, przypominając jej o przyjętym sakramencie. Taki podarunek sprawdzi się niezależnie od płci dziecka. Medalik może przedstawiać wizerunek Jezusa czy Matki Bożej, jak również ukazywać postać świętego.

Bransoletki modułowe

Zachwycające swym urokiem, a przy tym przypominające o istocie wiary w codziennym życiu – bransoletki modułowe to wyjątkowe rozwiązanie, aby upamiętnić wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Ta biżuteria religijna przybiera formę bazy z elementami gwintowania, na którym zamieszcza się stopery – dzięki temu zawieszki zabezpieczone są przed przemieszczeniem się. Dobierane są do nich charmsy, czyli zawieszki, które można wymieniać i dowolnie komponować wyjątkowy układ ozdobnych elementów. Wspomniane charmsy mogą prezentować wizerunek Jezusa Chrystusa, Matki Bożej czy świętych inspirujących do kierowania się wiarą w swym życiu.

Magnes z motywem religijnym

Naszą kolejną propozycję stanowi magnes z motywem religijnym – rozwiązanie proste, aczkolwiek przepełnione urokiem. Taki upominek może przedstawiać m.in. kielich z napisem IHS, prezentując mitrę biskupią wraz z winogronami. To drobna ozdoba, która z pewnością przypadnie do gustu obdarowanej osobie.

Dyplom pamiątkowy Pierwszej Komunii

Przygotowując pamiątkę na Pierwszą Komunię Świętą, zdecydowanie warto rozważyć wybór pamiątkowego dyplomu – może on stanowić doskonały dodatek do wcześniej wspomnianych prezentów. Wyjątkowym rozwiązaniem jest przy tym dyplom wydrukowany na prawdziwym papierze pergaminowym.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie, które warto odpowiednio upamiętnić. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zainspirują Was oraz ułatwią podjęcie decyzji!

Poprzednia publikacja
Dlaczego ubrania sportowe adidas z serii Tiro 23 są najlepsze dla osób aktywnych?
Nastepna publikacja
Sprawdzone hity muzyczne na imprezę
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.