15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Pierwszy taniec

Pierwszy taniec to piękna tradycja, która otwiera wesele. Zazwyczaj sugeruję, aby nowożeńcy robili to po obiedzie, półtorej godziny po rozpoczęciu weseleu. W mojej praktyce były śluby bez pierwszego tańca. Ale było to kilka razy, ponieważ pan młody stanowczo odmówił tańca, ale to raczej wyjątek od reguły.

Po pierwszym tańcu zwykle odbywa się pauza taneczna, więc jeśli nie chcesz tańczyć przez długi czas, możesz zachęcić swoich przyjaciół i rodziców, aby dołączyli do ciebie w drugiej zwrotce pierwszego tańca na parkiecie.

Ostatnie lata często łączą powolny i szybki taniec. Początkowo nowożeńcy zaczynają tańczyć swój pierwszy taniec do muzyki lirycznej, a następnie nagle lub płynnie zamienia się w chwytliwą i prowadzącą muzykę. W takim przypadku na pewno będziesz potrzebować pomocy choreografa i całego swojego kunsztu. Ale może okazać się bardzo fajne.

Muzyka do pierwszego tańca

Muzyka, pod którą będziesz tańczyć, powinna dotknąć cię dla duszy. Ale jeśli jeszcze nie wiesz, z którą piosenką będziesz tańczyć, możesz posłuchać kolejnego wyboru pierwszych tańców prawdziwych nowożeńców.

Dlaczego potrzebujemy pierwszego tańca młodych na weselu?

Ta starożytna tradycja jest głęboko zakorzeniona w historii i przez wiele wieków z rzędu nikt nie wyobraża sobie ślubu bez głównego tańca. Jako taki taniec weselny przyszedł do nas podczas formacji Petersburga za czasów Piotra Wielkiego, a to już XVII wiek, kiedy narzucono nam europejskie zwyczaje i kulturę. Do tego czasu młodzi ludzie nie tańczyli pierwszego tańca, ale spokojnie i spokojnie siedzieli przy stole, a goście bawili się akordeonem, bałałajką i innymi instrumentami ludowymi. A jeśli wpadniesz jeszcze głębiej w historię, taniec na wesele został zastąpiony przez hałaśliwe i zabawne tańce, tańce, zabawę!

Dlatego taniec młodych to wielowiekowa tradycja, która sprowadza się do naszych czasów. Współcześni nowożeńcy przygotowują także numer taneczny dla siebie i gości, ucząc się go przed świętowaniem, tak aby w całej okazałości pojawił się przed sobą i przed gośćmi. I choć teraz nie widzimy wcale takiego święta, które było wcześniej, i które zorganizowali nasi przodkowie, ale jedno jest zawsze takie samo! To było, jest i będzie: ślub, pierwszy taniec, fascynująca muzyka – to zawsze ogromna ilość pozytywnych, żywych i autentycznych emocji!

Pierwszy taniec i uczucia

Pierwszy taniec młodych to ekstrawagancja uczuć, romansu, jednocześnie pasji i czułości, dynamiki i gładkości linii. Teraz trudno nam wyobrazić sobie święto bez tej barwnej chwili! W końcu jest to ważne i niezapomniane wydarzenie, które panna młoda i pan młody zapamiętają całe swoje życie! To moment narodzin nowej gwiazdy o nazwie „Rodzina” i świadomości nowego statusu – „męża” i „żony”. Dlatego wiele par jest bardzo czczonym, wzruszającym i odpowiedzialnym podejściem do wyboru stylu, muzyki, szkoły tańca lub nauczyciela, ubrań i wszystkich innych akcesoriów.

Pierwszy taniec zapamiętasz do końca życia

Taniec weselny jest również bardzo poważną odpowiedzialnością! W końcu te minuty zapamiętasz, siedząc na plaży pod księżycem lub spacerując wieczorem po mieście, albo po prostu w domu w kuchni, popijając herbatę malinową i trzymając się za ręce.Bez względu na to, ile lat minęło po ślubie, ruchy ich głównego tańca zwykle nie są zapomniane. Każdy ruch dwóch ciał połączonych w ogólnym tańcu miłości pozostaje na zawsze w pamięci! I za każdym razem, gdy stacza się niewidzialna bryła, a nawet z oczu wypływa dotykająca ją łza.
I dzieci! Będą wtedy musieli poprosić Cię o pokazanie tych samych zdjęć, na których tata delikatnie przytula matkę, a mama z podziwem patrzy. Czy można odmówić?

ślub i pierwszy taniec

ślub i pierwszy taniec

Lekcja tańca

Za pomocą lekcji tańca weselnego odchodzi zakłopotanie i podniecenie. Nie każda para, słysząc delikatne dźwięki walca ślubnego, może zacząć szybować nad parkietem. Wielu z nas po prostu stanie naprzeciwko siebie, uśmiechnie się, odda ręce sobie i zacznie się poruszać, przesuwając się z jednej stopy na drugą. Po prostu się ruszaj. I zabrzmi muzyka. Ale zabrzmi to oddzielnie od tańca. Znana sytuacja?
Dlatego teraz jest tak wiele szkół, kursów, nauczycieli, którzy uczą słuchania i słuchania muzyki, poruszają się w czasie, uczą podstaw technik tanecznych, usuwają niewygodne ruchy, ale jednocześnie sprawiają, że tańczysz pierwszy taniec łatwo i naturalnie. Każda lekcja to nie tylko droga, na końcu której zobaczysz wspaniały taniec weselny. Ale jest to również krok, który przybliża cię do łaski i usuwa cię z przymusu. I to bardzo pomaga w codziennym życiu!

Wesele i pierwszy taniec

Wesele i pierwszy taniec

Piękny taniec młodych ludzi – obawy

A jednak wiele par obawia się, że podczas tańca będą wyglądać śmiesznie i nienaturalnie, boją się tańczyć w sposób „robotyczny”, zbyt uczony. Znajomy?
Ale łatwo tego uniknąć! A rozwiązanie to jedno – zacząć lekcję z wyprzedzeniem, około miesiąca przed ślubem. Jeśli rozpoczniesz próby, będziesz miał więcej czasu na powtarzanie, trening, co jest bardzo ważne! Przecież ćmy w locie nie trzymają się wyraźnych linii i ostrych zakrętów. To jest to, co należy pamiętać. Naturalność i łatwość to główne rzeczy, których musisz się nauczyć.

Pierwszy taniec – 4 podstawowe kroki

Krok 1.

Na początek warto przynajmniej w przybliżeniu decydować o stylu: czy taniec będzie szybki czy wolny, czy będzie to taniec niespodzianki, czy klasyczny walc? Wszystko zależy nie tylko od twoich życzeń, ale także od stylu ślubu, na przykład na weselu retro, tango będzie świetnie wyglądać, a na weselu disco, niespodziewany taniec dla Michaela Jacksona itd.

Krok 2.

W oparciu o styl można dokładniej wybrać kompozycję. Wybór utworu, spróbuj go poczuć, powinien idealnie „położyć się” na tańcu, powinien ci odpowiadać, a sam taniec powinien być łatwy i zrelaksowany, nawet jeśli jest przygotowany wcześniej. Słuchaj i „tańcz” kilka piosenek przed ostatecznym wyborem.

Krok 3.

Jeśli chcesz wykonać skomplikowany taniec, lepiej wziąć kilka lekcji od choreografa. Razem możesz stworzyć coś wyjątkowego, odzwierciedlającego dokładnie twoją parę.

Krok 4.

Jeśli masz trudny pokój, spróbuj ćwiczyć go w domu na kilka dni przed ślubem. Wskazane jest, aby być w tym samym ubraniu, aby w kluczowym momencie nie potknąć się o brzeg sukienki i ogólnie poczuć się pewniej.

Opcje tańca

Taniec klasyczny

Większość nowożeńców wybiera tradycyjny walc jako taniec weselny. W końcu jest to nie tylko piękny taniec, który, jak żaden inny, przekazuje romantyzm i czułość uczuć, ale także wygląda elegancko w ogólnej koncepcji ślubu i doskonale prezentuje sukienkę panny młodej. A złapanie romantycznej piosenki na wolny taniec jest dużo łatwiejsze niż szybki taniec.

Bardziej namiętną wersją klasycznego tańca towarzyskiego jest tango – prawdziwy taniec pasji i miłości. Trudniej się do tego przygotować, ale warto! Tango przyniesie niezapomniane wspomnienia nie tylko Tobie, ale także Twoim gościom.

Szybki taniec

Ponieważ coraz więcej nowożeńców pragnie czegoś niezwykłego na swoich weselach, nie tak jak wszyscy inni, szybki taniec nowoczesny może być postrzegany częściej jako pierwszy taniec nowożeńców. Oczywiście jest to wspaniała niespodzianka dla gości, taki taniec wyznacza radosny i jasny nastrój całego wieczoru.

Przygotowanie szybkiego tańca wymaga więcej czasu i wysiłku, ponieważ wszystkie ruchy muszą zostać dopracowane, a para musi być pewna tego, co robi. Oczywiście możesz się po prostu bawić i wygłupiać swoją ulubioną piosenką, nie zepsuje to chwili. Pamiętaj, że taniec jest odbiciem twojej pary, więc najważniejsze jest, abyś czuł się wolny.

Pierwszy taniec – zalecenia

Niektóre zalecenia

  • Posłuchaj wzajemnych życzeń. Nie jest konieczne przekonywanie pana młodego do zrobienia czegoś, co jest dla niego niezwykłe, z tego powodu taniec będzie ograniczony.
  • Zrelaksuj się i baw się dobrze. Tańcz tak, jakby tylko ty i wszyscy wokół byliście w holu. Całkowicie poddaj się zmysłom!
  • Nie poświęcaj zbyt wiele czasu na przygotowanie tańca. Jeśli nie uda ci się stworzyć profesjonalnego tańca, nie powinieneś poświęcać na to całej swojej siły, to po prostu nie jest twoje. Możesz po prostu tańczyć wolny taniec do ulubionej muzyki w uścisku.
  • Nie opóźniaj tańca dłużej niż 3 minuty. Lepiej jest zaprosić gości, aby podzielili się tańcem z tobą, a wtedy będziesz otoczony parami, nikt nie będzie się nudził, a będziesz zadowolony.
  • Możesz urozmaicić swój numer konfetti, świeczkami, bańkami mydlanymi, zimnymi ogniami i fajerwerkami, ale nawet bez specjalnie przygotowanej świty twój taniec będzie niesamowicie piękny – to taniec prawdziwej miłości.
Poprzednia publikacja
Pierwszy dzień szkoły
Nastepna publikacja
Piosenka na pierwszy taniec
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.