15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Ile trwa ciąża u kota ?

Ciąża kota jest radosnym, ale jednocześnie odpowiedzialnym wydarzeniem dla właściciela. Aby uniknąć niespodziewanego pojawienia się potomstwa, należy wiedzieć, jak długo trwa ciąża kota iw jakich przypadkach należy skonsultować się z weterynarzem.

Kiedy kot może zajść w ciążę?

Z reguły wiek reprodukcyjny u kotów przypada na 5–9 miesięcy. Jeśli kot jest domowy, nie wychodzi i jej kontakty z kotami są pod kontrolą, a następnie można zaplanować ciążę, a wtedy nie będzie zaskoczeniem. W przypadku kotów, które mają dostęp do ulicy, w przeciwnym razie: mogą karmić swoje potomstwo, a ciąża stanie się zauważalna po zmianie nawyków i zaokrąglonego brzucha, ale trudno będzie określić przybliżoną datę urodzenia.

Jak długo trwa ciąża kotów?

Zwykle ciąża kota trwa od 65 do 67 dni (około 9 tygodni). Ale ten okres może się różnić zarówno w górę, jak iw dół. Na przykład u kotów z krótkimi włosami ciąża trwa 58–68 dni, a długowłosych dłużej – przez 63–72 dni. W przypadku kota syjamskiego ważne jest, aby pamiętać, że będzie ona miała krótszą ciążę niż inne rasy.

Narodziny nie są na czas

Nawet przy całkowicie normalnym przebiegu ciąży poród może nastąpić później niż oczekiwany okres, w normalnym zakresie opóźnienia jednego tygodnia. Powody mogą być różne – na przykład stresująca sytuacja. Jeśli jednak kot nie urodził się po 70 dniach ciąży, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być niebezpieczne zarówno dla niej, jak i dla kociąt.

Jeśli kocięta się urodziły, przeciwnie, przed czasem na tydzień – to normalne, ale jeśli urodzą się wcześniej niż 58 dni, będą nieopłacalne.

Poprzednia publikacja
jak nauczyć kota korzystać z kuwety ?
Nastepna publikacja
Sufit podwieszany w kuchni
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.