15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Paintball – zasady gry

Paintball to gra, w której serce bije z ogromną prędkością, a krew płynie jeszcze szybciej w żyłach. Gracz dostaje takiej adrenaliny, że na chwilę może zapomnieć o sobie i poczuć się jak prawdziwy żołnierz na polu bitwy.

Prymitywna organizacja bitwy, w której drużyny strzelają do siebie z powodu prymitywnych barykad, dziś nikogo nie interesuje. Gracze potrzebują czegoś więcej. Dlatego kluby, które monitorują swój autorytet i utrzymują go na wysokim poziomie, starają się wymyślić kreatywne scenariusze bitew określonych kategorii odwiedzających (dzieci, młodzież, dorośli itp.). Jest to bardzo poprawne, ponieważ na przykład dziecko nie będzie w stanie wykonać czynności, które może wykonać dorosły. Tak, a niektóre elementy pomysłu dla dzieci mogą być po prostu niezrozumiałe.

Zasady scenariuszy zadań mogą być tak zróżnicowane, że nawet najbardziej wyrafinowany strateg może znaleźć dla siebie interesujące zadanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę proponowane scenariusze, to uwolnienie zakładników lub schwytanie chorąży wroga będzie wyglądać jak proste gry dla dzieci.

Naszym zdaniem, spośród wszystkich propozycji, najlepszym paintballem jest ten, w którym jest określony cel, ale jego osiągnięcie jest ograniczone pewnymi dodatkowymi warunkami. W takich bitwach zespoły muszą nie tylko strzelać celnie i szybko biegać, ale także działać harmonijnie, aby wymyślić jasną strategię i taktykę wojenną.

Czym różni się paintball sportowy od taktycznego?

Paintball początkowo stał się doskonałą rozrywką. Gracze w każdym wieku chętnie biegają po polu, tropią wroga, sprawdzają jego zwinność i dokładność. Jednak nie można powiedzieć, że paintball to tylko gra. Oczywiście jest to także sport, a czasem trudny i szybki. Należy zauważyć, że paintball sportowy wymaga od graczy doskonałej sprawności fizycznej, która pomoże im bardzo szybko i wyraźnie poruszać się po boisku i precyzyjnie trafić w cel.

Ten sport charakteryzuje się dynamiką i umiejętnością szybkiego poruszania się i podejmowania decyzji w obecnej sytuacji. Każdy gracz wykonuje określoną funkcję, a jej zastąpienie jest prawie niemożliwe. Jednocześnie zespół tutaj jest stosunkowo niewielki, w porównaniu do taktycznego paintballa, w którym może wziąć udział kilkaset osób.

Do gry w paintball sportowy często stosuje się specjalnie wyposażone korty wewnętrzne. Częściowo z powodu małej liczby graczy ten rodzaj paintballu nie wymaga dużych przestrzeni. Często drużyna mija boisko w ciągu kilku minut. Po udanym ataku wróg zostaje warunkowo zniszczony w bardzo krótkim czasie. Jednocześnie gracze doświadczają niesamowitego przypływu adrenaliny, przez co cała gra rozpoczyna się na wiele sposobów.

Warto zauważyć, że taktyczny paintball nie jest tak szybki i dynamiczny. Rozgrywka toczy się tutaj na wystarczająco dużych przestrzeniach, więc aby zaatakować wroga, najpierw musisz go wyśledzić i przemyśleć taktykę walki. Jednak gdy przychodzi czas na atak, gracze muszą także działać szybko. Pomimo takich różnic w terminologii, paintball jest w każdym razie ekscytującym i ekscytującym rodzajem aktywności na świeżym powietrzu.

Cechy sportowego paintballu

Podobnie jak w każdym sporcie, paintball ma swoje własne zasady i cechy wyróżniające. Dwie drużyny spotykają się w grze, obszar jest o połowę mniejszy od futbolowego, jest ogrodzony siatką ochronną, jest naturalna osłona i nadmuchiwane schronienia. Gra toczy się na czas – 5-7 minut, zadaniem graczy jest zajęcie flanki wroga i uratowanie własnej. W przypadku naruszenia zasad sędziowie nakładają grzywny i usuwają.

Zasady sportowego Paintballu

Zgodnie z zasadami gra w paintball sportowy trwa kilka minut, zwykle pięć do siedmiu. Zespół składa się z pięciu graczy. Beczka znacznika dla tego typu paintballa musi mieć określoną długość, a liczba kulek jest większa niż w przypadku zwykłego paintballu. Głównym zadaniem jest zdobycie flagi wroga, która znajduje się w jej bazie początkowej. Po zdobyciu musisz przynieść flagę do bazy, a jednocześnie musisz to zrobić, aby żaden z przeciwników cię nie uderzył.

UWAGA: Odpowiednie kulki do paintballa mogą przesądzić o sile uderzenia i pocisku.

Sędzia informuje graczy, że turniej rozpoczął się określonym sygnałem. Na ten sygnał opuszczają bazy startowe i rozpraszają się po schronach. Ten moment jest najważniejszy w grze. Ten, kto przyjmuje najbardziej opłacalne schroniska, ma wszelkie szanse na wygraną. Następnie rozpoczyna się główna część gry, na którą składają się przejścia, strzelanie, wymiany, ataki, obrona itp. Zespół, który trafi jak najwięcej przeciwników i dostarczy flagę do bazy startowej, jest uważany za zwycięzcę. Podobnie jak w przypadku każdej gry sportowej, pojawiają się tutaj również różne kontrowersyjne sytuacje. Sędzia zawodów będzie musiał rozwiązać te problemy.

Sportowy paintball rozwija strategiczne i taktyczne myślenie, doskonałą gałkę oczną, szybką reakcję, a także poczucie koleżeństwa i chęć wygrania.

Paintball Kraków

Szukasz profesjonalnego pola do paintballa ? Polecamy Paintball Kraków. Jedno z największych pól paintballowych w Polsce.

Zasady gry w painballa

1) Najważniejszą zasadą paintballa jest nie zdejmowanie maski ochronnej na boiskach iw obszarach obserwacji. Nigdy, pod żadnym pozorem!
2) Daje gwarancję, że opuścisz pole z taką samą liczbą oczu, jak przyszedłeś.
3) Gracz dotknięty chorobą musi podnieść rękę ze znacznikiem do góry, położyć drugą na głowie, wypowiedzieć słowo „OUT” i jak najszybciej opuścić pole gry.
4) Jeśli opuścisz boisko, wychodząc, nie zapomnij położyć broni (znacznika) na bezpieczniku.
5) Surowo zabrania się strzelania do już dotkniętych graczy.
6) Pamiętaj również, że w paintball zabrania się strzelania do gracza w odległości mniejszej niż pięć metrów. Jeśli udało ci się dotrzeć do gracza, aby cię nie zauważył – ogłosić go pokonanym.
7) Nie możesz strzelać w otwarte obszary głowy, i to nie tylko dlatego, że jest to zabronione przez zasady paintball, ale także dlatego, że możesz spowodować poważne obrażenia gracza.
8) Osoby w stanie nietrzeźwości, naćpane i obłąkane nie mogą przebywać na polu.
9) Narzędzia, grzejniki, zimna stal i broń palna nie są dozwolone na polu – ludzie, którzy naprawdę chcą rozegrać wojnę, mogą to zrobić w innym miejscu i czasie.
10) Wszelkie starcia w zwarciu są również zabronione na boisku.
11) Aby wziąć udział w grze, gracz w wieku poniżej 18 lat potrzebuje pisemnej zgody rodziców.
12) Gracz w wieku poniżej 18 lat może grać w towarzystwie osoby odpowiedzialnej w wieku powyżej 18 lat.
13)Na boisku każdy gracz drużyny musi mieć nie więcej niż jeden półautomatyczny marker z pojedynczą lufą.
14) Znacznik jest ładowany wyłącznie przez kulki organizatorów.
15) Podczas gry wszyscy gracze ze swojej drużyny mogą wymieniać amunicję i broń.
16) Podczas gry zabrania się używania wszystkich piłek, które się nie złamały, bez względu na to, jak czyste mogą się wydawać, ponieważ broń w tym przypadku może zawieść.
17) Zabronione jest strzelanie do sędziów, widzów, zdumionych zawodników, przechodniów, zwierząt, samochodów.
18) W przypadku naruszenia zasad gry lub zasad bezpieczeństwa technicznego, sędzia ma prawo usunąć zawodnika z boiska.
19) Pomimo tego, że farbę można zetrzeć, szanuj swoich przeciwników, graj uczciwie.
20) Maski można przecierać tylko wodą i papierem / serwetkami.
21) Przed rozpoczęciem gry wszyscy gracze muszą nosić maski. Początek gry oznaczony jest jednym długim gwizdkiem, koniec gry dwoma krótkimi.
22) Oprócz ciebie, sędziowie będą obecni na boisku. Jeśli masz problemy ze sprzętem – wezwij sędziego. Jeśli masz mglistą maskę, zadzwoń do sędziego. Jeśli chcesz wiedzieć, czy piłka przeciwnika się na tobie złamała, skontaktuj się z sędzią. Jeśli chcesz wiedzieć, czy twoja piłka uderzyła w przeciwnika, zadzwoń do sędziego słowami „Sprawdź takiego i takiego gracza!” Nie kłóć się z sędziami – nawet w przypadku błędu sędzia nie działa złośliwie, ale kieruje się interesem graczy i gry.
23) Gracz, który ogłosił, że został trafiony, gracz, który wyszedł z boiska lub gracz z plamą farby większą niż 50 centów na nim lub na swoim sprzęcie, uważa się za uderzonego. Jeśli wydarzyło się najgorsze i jesteś zdumiony, powiedz to na głos, podnieś znacznik i opuść pole najkrótszą drogą lub zgodnie z poleceniem sędziego.

Poprzednia publikacja
Farba do mebli – do renowacji i odmalowywania mebli
Nastepna publikacja
Pierwsze objawy i oznaki ciąży
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.