15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

jak nauczyć kota korzystać z kuwety ?

Jak samodzielnie nauczyć dorosłego kota do toalety

Dla kota ważną rolę odgrywają podstawowe rzeczy, takie jak osobista miska, łóżko, toaleta, wpływające na zachowanie i nastrój. Kociakowi łatwiej jest się przystosować w nowym domu, jeśli wie, gdzie iść do toalety, gdzie zjeść, gdzie odpocząć. Aby uniknąć występowania złych nawyków u kota, ważne jest, aby właściciel wiedział, jak przyzwyczajać kota do toalety. Terminowe przyzwyczajenie się do toalety pomoże kotowi obserwować prawidłowe zachowanie przez całe życie. Ważne jest pytanie, jak wybrać toaletę dla kota i gdzie go właściwie umieścić.

Wybór toalety dla kota.

Toalety, kuwety dla kotów różnią się pod względem: ceny, wzoru, rozmiaru, możliwości zastosowania wypełniacza. Wiele zwierząt domowych ma indywidualne wymagania dotyczące toalety dla kotów. Jeden kot będzie cieszył się zamkniętą (a więc bezpieczną) toaletą „dom”, z drugiej strony obecność wypełniacza jest ważniejsza. Modele z siatką mogą się obejść bez wypełniacza. Istnieją popularne modele, które są popularne wśród prawie wszystkich kotów. W przypadku wybredności, trenując koty do toalety, powinieneś wypróbować kilka opcji.

Gdzie umieścić toaletę dla kota.

Koty instynktownie szukają spokojnego, odosobnionego miejsca dla naturalnych potrzeb. Nie powinno być hałasu pralki, przedmiotów spadających z półek, brzęczących rur. Jednocześnie takie miejsce powinno być dostępne dla kota. Toaleta nie powinna być czasami zamykana. W miejscu wyjścia powinno być wystarczająco dużo miejsca na naturalne potrzeby. Kuweta dla kota nie powinna być w miejscu gdzie kot je.

Szkolenie do toalety dla kociąt.

Ogólnie rzecz biorąc, miesięczne kocięta są gotowe do treningu w toalecie,w miejscu do którego mogą łatwo dotrzeć. W wieku dwóch miesięcy kociak opracuje odpowiedni odruch odwiedzania kuwety, który będzie musiał zostać przeniesiony do akceptowalnego, spokojnego miejsca.
Wygodnym sposobem nauczania bardzo małego kotka w toalecie jest przykład kota-matki. Jeśli kociak nauczył się już chodzić do kuwety w przedszkolu, w nowym domu pozostaje tylko wlać znajomy wypełniacz i pamiętać o zwykłych czynnościach. Po każdej udanej wędrówce w potrzebie, kociak musi być zachęcany życzliwymi słowami do skorzystania z kuwety.

Jak nauczyć dorosłego kota do toalety

Zapoznanie kota z toaletą powinno nastąpić natychmiast po przybyciu nowego domu. Wiele kotów instynktownie przyzwyczaiło się do toalety w mieszkaniu, widząc kuwetę i grzebiąc w wypełniaczu. Raz w niej kot będzie mógł ją powtórzyć. Jak nauczyć kota chodzić do toalety, mówi następujący algorytm:

  • Zdecyduj się na kupno kuwety i umieść ją w widocznym miejscu. Niech kot upewni się, że jest bezpieczny.
  • Jeśli kot czuje się niepewnie w nowym domu, może siedzieć w wybranym przez siebie zacisznym miejscu. Umieść niezbędne przedmioty blisko niego, aż poczuje się bezpiecznie.
  • Kiedy kot będzie się swobodnie poruszał po pokoju, pokaż mu toaletę.Dla kota, jak dla małego drapieżnika (mającego naturalnych wrogów w przyrodzie), bardziej zwyczajowe jest zakrywanie naszych śladów. Dlatego wypełniacz pomoże kotowi szybko zrozumieć, do czego służy taca.
  • Kiedy komunikujesz się z kotem, czasami przenieś go do miejsca wybranego na kuwetę (na przykład w pobliżu toalety). Kot szybko zapamięta, gdzie znajduje się kuweta.

Koty chcą odwiedzić toaletę krótko po jedzeniu lub spaniu. Jeśli kot zacznie obwąchiwać podłogę, przedmioty, usiąść, miauczyć, szukać zacisznych narożników, należy go przenieść na tacę i delikatnie wykopać go stopą.

 • Jeśli kot już wyszedł z potrzeby w niewłaściwym miejscu, zetrzyj ślady jego „zbrodni” serwetką i umieść ją w kuwecie. Znajomy zapach powie kotu co robić w tym miejscu.
 • Jeśli kot zrobił kałużę w niewłaściwym miejscu, nie krzycz i nie szturchaj go nosem, aby nie rozwinął się strach przed własnymi naturalnymi przejawami. Koty są dobrze wyróżnione intonacją, raczej surowym tonem, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Możesz lekko pochlapać kota wodą.
 • Aby szybko wyszkolić dorosłego kota ulicy, użyj wypełniacza, który wygląda jak ziemia lub piasek. Bardziej wygodne jest używanie piasku do nauczania kotów toaletowych w toalecie, ponieważ wolą wychodzić na zewnątrz.
 • Jeśli kot już mieszka w twoim domu, łatwiej będzie przyzwyczaić się do nowicjusza, zwierzęta szybko się od siebie uczą. Ale podczas znajomości i podziału terytorium warto mieć osobną kuwetę dla każdego kota.
 • Kiedy kot z powodzeniem idzie do toalety do kuwety, chwal ją, głaskaj lub lecz.
jak nauczyć kota korzystać z kuwety ?

jak nauczyć kota korzystać z kuwety ?

Poprzednia publikacja
Niemieckie strony z samochodami, autami
Nastepna publikacja
Ile trwa ciąża u kota ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.