15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Wołodymyr Zelenski nowy Prezydent Ukraińy

Wołodymyr Zelenski nowy Prezydent Ukrainy – Komik, który ustanowił rekord w ukraińskiej polityce

5 komentarzy

Wołodymyr Zelenski to 41-letni komik i aktor, który nigdy nie był zaangażowany w politykę do 2019 roku. W niespełna cztery miesiące po tym, jak zgłosił oświadczenie w sprawie udziału w wyborach (w noc sylwestrową), otrzymał ponad 70 procent zaufania obywateli.

Takie wyniki głosowania stały się bezprecedensowe dla wszystkich kampanii prezydenckich na Ukrainie. Żaden z poprzedników nie uzyskał tak wysokiego poziomu zaufania.

Leonid Krawczuk miał najwyższy wynik w 1991 r. – około 62%.

Wołodymyr Zelenski obiecał, że w ciągu pięciu lat zmieni kraj, wprowadzając hasła kampanii wyborczej „Koniec ery ubóstwa”, „Koniec ery kłamstw” i „Koniec ery zła”, dokończy wojnę na Donbasie, zwróci ukraińskie terytoria i posadzi do więzienia skorumpowanych urzędników.

Ale podczas całej kampanii wyborczej nie powiedział dokładnie, jak i kto będzie realizował te ambitne plany, kto będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju i przewodzić kluczowym stanowiskom w kraju – szefom Ministerstwa Obrony, Spraw Zagranicznych, Służby Bezpieczeństwa i Prokuratury Generalnej.

Kariera humorysty

Wołodymyr Zelenski, który uzyskał tytuł prawnika, nie pracował jako specjalista.Całe świadome życie poświęcił scenie.

Urodził się w Krivoy Rog w 1978 roku. Studiował tam w instytucie ekonomicznym Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Hetmana, stał się aktywnym uczestnikiem KVN, początkowo zespołu „Zaporozhye-Kryviy Rih-Transit”, a później „Kwartał 95”.

Jego ojciec Alexander Zelenski jest doktorem nauk technicznych, profesorem, kierownikiem Wydziału Informatyki i Technologii Informacyjnych w szkole wyższej, którą ukończył Wołodymyr.

Matka – Rimma Zelenskaya – pracowała jako inżynier, obecnie na emeryturze. W dzieciństwie z rodzicami przez cztery lata Wołodymyr Zelenski mieszkał w Mongolii, gdzie jego ojciec przez długi czas pracował nad budową zakładów górniczych i przetwórczych.

Wołodymyr Zelenski Prezydent Ukraińy

Wołodymyr Zelenski

Po zdobyciu popularności „Kwartał 95” zaczął pracować z kanałami telewizyjnymi „1+1” i „Inter”. Na „1+1” “kwartał 95” często miał koncerty, pan Zelenski prowadził także program kulinarny „Mr. Cook”. Na „Inter” wyszedł „Цieczorny kwartał” – projekt telewizyjny, którego był ideologiem. W krótkim czasie, w latach 2010-2012, był generalnym producentem „Interu”.

Następnie istnieje projekt biznesowy – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Studio “Kwartał 95”, której jednym z właścicieli był Wołodymyr Zelenski.

Działalność kwartału 95 nie ogranicza się do programów telewizyjnych. Autorzy, w tym żona nowo wybranego prezydenta, piszą scenariusze do musicali i filmów. Na dziś Wołodymyr Zelenski pojawił się lub był zarówno aktorem, jak i producentem w ponad 10 pełnometrażowych filmach.

Codzienna polityka

„Polityka to dobry przyjaciel, którego nie kochasz, ale dostaje cię każdego dnia” – stwierdził Wołodymyr Zelenski w 2007 roku, tworząc swój własny humorystyczny „ABC”.

W lipcu 2017 r. W Jurmali, w wywiadzie, stwierdził, że „nie rozważa jeszcze swojej drogi do polityki.

W sylwestra 2019 roku powiedział: „Teraz na Ukrainie jest taka sytuacja, w której każdy Ukrainiec ma trzy sposoby: pierwszym sposobem jest żyć, jak żyjesz, a to jest normalne, to wybór wszystkich.”

Drugim sposobem jest zebrać swoje rzeczy i udać się do innego kraju, zarabiać tam i wysyłać pieniędzy swoim bliskim i krewnym, a to jest również normalne, ale jest inny sposób – próbować coś zmienić na Ukrainie, i ja wybrałem to dla siebie … Idę na prezydenta Ukrainy. Zróbmy to razem!

Hasło „Zróbmy to razem!” stało się kluczem do jego kampanii wyborczej. W ciągu trzech miesięcy Wołodymyr Żelensky udzielił tylko kilku wywiadów, nie zorganizował żadnej konferencji prasowej dla wszystkich ukraińskich media. Dziennikarze słyszeli i widzieli jego wypowiedzi z wideoklipów na Youtube, a także słuchali komentarzy z centrali wyborczej, co dało ekspertom powód, by nazwać pana Zeleńskiego „wirtualnym kandydatem”, „hologramem”, „opakowaniem”.

Jednak w ciągu trzech miesięcy wyborcy nadal słyszeli jego oświadczenia o tym, jak widzi rozwiązanie najbardziej bolesnego problemu dla kraju.
W wywiadzie dla Dmitrija Gordona Wołodymyr Zelenski powiedział, że „konieczne jest rozmawianie z ludźmi z Kremla o zakończeniu wojny w Donbasie” i że jest on gotowy do negocjacji z każdym. W tym samym czasie przywódców „DPR” i „LNR” nazywał lalkami Moskwy. Podkreślił również, że opowiada się za ogólnym referendum w sprawie „co zrobić z terytoriami Donbasu”, ale ostatnio nie wspomniano już o tym.

Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, nalegał na zaangażowanie Ukrainy w UE i NATO, ale chciał referendum. Wołodymyr Zelenski jest generalnie zwolennikiem referendów w ważnych sprawach dla kraju.

Wołodymyr Zelenski

Wołodymyr Zelenski

„Sługa ludu” i Kołomojski

Dowcipy i parodie polityczne – tak pokazało studio „Kwartał 95” i osobiście Wołodymyr Zelenski, głównie w ostatnich latach. Trzecia część filmu „Sługa ludu”, który pojawił się na ekranach w marcu, na krótko przed pierwszą turą wyborów, stała się apogeum. Hasło filmu to słowa „Historia następnego prezydenta”.

„Sługa ludu” – ta nazwa została również przyjęta przez partię, która w 2017 r. Została zarejestrowana w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Ostrzejsze dowcipy polityczne w Kwartale 95 i wskazówki dotyczące działalności politycznej pojawiły się, gdy oligarcha i właściciel kanału telewizyjnego 1+1 Igor Kołomojski wdał się w konflikt z władzami rządzącymi. Początkowo, gdy Kołomojski nadal pracował jako gubernator regionu Dniepropietrowska, rząd pozbawił go kontroli nad spółką „Ukrnafta”. Wtedy PrivatBank został znacjonalizowany.

A po tym, jak Narodowy Bank złożył pozew w Szwajcarii przeciwko Kołomojskiemu jako były udziałowiec PrivatBank w grudniu 2018 r. Na 6,64 mld UAH, eksperci przewidywali, że oligarcha nie porzuci tego i będzie walczył z Petro Poroszenką, w tym przez popularnego komika.

To właśnie współpraca studia Kvartal 95 z kanałem 1+1 doprowadziła wielu ekspertów do założenia, że ​​Zelenski wypełnia porządek polityczny oligarchy ze względu na zemstę, aw przyszłości pojawienie się w Radzie Najwyższej frakcji „Słudzy ludu”, którą będzie kontrolował.

Sam Wołodymyr twierdził, że dzięki Kołomojskiemu przypisuje się to wyłącznie stosunkom biznesowym.

„Nie byłem zabawką w rękach Kołomojskiego, kiedy mówią, że jestem zabawką, to nieprawda. To media należą do innych grup. Wyjdź na ulicę i zapytaj ludzi, czy mi widzą zabawką w rękach Kołomojskiego, nie ma takiej opinii publicznej!” – powiedział w lutym w wywiadzie dla sił powietrznych.
Wołodymyr Zelenski zapewnił również, że w przypadku udowodnienia przestępczej działalności któregokolwiek z oligarchów, w tym Kołomojskiego, będą przetrzymywani w więzieniu.

„Kim jesteś?”

Przeciwnicy Zelenskiego rzucili mu obraźliwe uwagi na Ukrainę w 2016 r. W Jurmale, gdzie parodiował Petra Poroszenkę i innych obecnych i byłych polityków.

Mówiąc o współpracy Ukrainy z MFW, nazwał Ukrainę „żebrakiem”, a także „aktorką niemieckiego filmu dla dorosłych”, która „jest gotowa przyjąć każdą liczbę z każdej strony”. Następnie wyjaśnił, że nie ma na myśli kraju jako całości, ale jego władzy.

Według jego dowcipów w „Kwartale” o Tomosie, które jego bohater nazywał „termosem”, wymagają przeprosin w sieciach społecznościowych i publicznych wypowiedziach, w tym Petro Poroszenki.

Kolejny skandal był związany z ogłoszeniem przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy nieuzasadnionych Rosjan, którzy odwiedzili Krym. Wśród nich byli aktorzy serialu „Swasti”, którego autorem był Zelenski i jego zespół. Derzhkino wziął także licencję na ten film, która spowodowała oburzenie Zelenskiego.

„Jeśli komuś nie podoba się słowo„ szyć ”i jesteś bliżej słowa„ kumy ”, to najpierw pokonaj zmartwienie, a potem walcz z naszymi mieczami. (…) Jakiego piekła w ogóle tam oferujesz? Kim jesteś? Co zrobiłeś? „Jeśli jesteś służbą bezpieczeństwa, zadbaj o bezpieczeństwo kraju, aby ulice mogły być łatwo dostępne dla dzieci i nie były przerażające.” – powiedział.

Wołodymyr Zelenski przemawiał przeciwko „czarnej liście” artystów, którym zabroniono odwiedzać Ukrainę.
Uważał, że nie jest konieczne „angażowanie artystów w gry polityczne”, ani czynienie tego tylko wtedy, gdy artysta jest jednocześnie politykiem.

Biznes w Rosji

Media aktywnie dyskutowały o jego działalności. Dziennikarze śledczy z programu Scheme stwierdzili, że pomimo oświadczenia Zelenski’ego o zamknięciu swojej działalności w Rosji w 2014 r., Ma on za pośrednictwem trzy rosyjskie firmy zaangażowane w produkcję filmów kinowych i wideo oraz programów telewizyjnych w Rosji. To „Weissberg Pickers”, „Platinumfilm” i „Green Fields”.Następnie Wołodymyr Zelenski ogłosił wycofanie się z Green Green LTD, cypryjskiej spółki należącej do Green Fields.

„Przez 28 lat, nasi politycy obiecują, a potem koniecznie kłamią. Nie chcę być, takim, więc obiecałem – zrobiłem i nie muszę czekać pięć lat”, powiedział.

Przed drugą turą głosowania Wołodymyr Zelenski obiecał, że jeśli zostanie prezydentem i naruszy prawo, to dobrowolnie zrezygnuje ze stanowiska.

kolędy polskie
Poprzednia publikacja
Kolędy w Polsce
Gdzie poechać Na wakacje
Nastepna publikacja
Gdzie Jechać Na Wakacje za Granicę 2021 – TOP 12 Pomysłów
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

5 komentarzy

 • 26 lutego 2022 at 14:58
  Anonim

  Panie Prezydencie Ukrainy…nigdy wcześniej ten kraj nie miał tak wartościowego przywódcy. Chwała Panu!

  Reply
 • 27 lutego 2022 at 21:06
  Jacek

  Najwyższą formą dowodzenia jest dowodzenie własnym przykładem. Ci, którzy to stosują, odnoszą sukces i uznanie podwładnych oraz współpracowników. Z najwyższym uznaniem dla Prezydenta i Ukraińskich Żołnierzy, którzy okryli się chwałą nigdy nie zagasłą, odpierając z ziemi Waszej nawałę najeźdźców. „Ukraina szcze ne wmerła, a pokazały szczo Wy Kozaćkoho rodu ta w ridnym kraju panuwaty ne daste nikomu … Ukrainy sława stane pomiż worohamy…”Idźcie tak dalej w takt waszego hymnu. Droga wiodąca w sławę jest wieczna. Bażaju Wam bojowoho szczastia ta peremohy.

  Reply
 • 6 marca 2022 at 04:42
  Maria

  Cwaniak ma gadane ,jak to aktor.Ukrainiec ma 2 oblicza,opamiętajcie się.

  Reply
 • 9 kwietnia 2022 at 08:59
  Jola

  Racja

  Reply
 • 5 maja 2022 at 21:18
  Pola

  Takiego Męża Stanu trzeba błogosławić i podziwiać. Co znaczy być super inteligentnym i wrażliwym człowiekiem- to wszystko widać w każdym ruchu i spojrzeniu Zełenskiego. Niech Go bóg ma w swej opiece!

  Reply

Dodaj komentarz