15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Wołodymyr Zelenski nowy Prezydent Ukraińy

Wołodymyr Zelenski nowy Prezydent Ukrainy – Komik, który ustanowił rekord w ukraińskiej polityce

27 komentarzy

Wołodymyr Zelenski to 41-letni komik i aktor, który nigdy nie był zaangażowany w politykę do 2019 roku. W niespełna cztery miesiące po tym, jak zgłosił oświadczenie w sprawie udziału w wyborach (w noc sylwestrową), otrzymał ponad 70 procent zaufania obywateli.

Takie wyniki głosowania stały się bezprecedensowe dla wszystkich kampanii prezydenckich na Ukrainie. Żaden z poprzedników nie uzyskał tak wysokiego poziomu zaufania.

Leonid Krawczuk miał najwyższy wynik w 1991 r. – około 62%.

Wołodymyr Zelenski obiecał, że w ciągu pięciu lat zmieni kraj, wprowadzając hasła kampanii wyborczej „Koniec ery ubóstwa”, „Koniec ery kłamstw” i „Koniec ery zła”, dokończy wojnę na Donbasie, zwróci ukraińskie terytoria i posadzi do więzienia skorumpowanych urzędników.

Ale podczas całej kampanii wyborczej nie powiedział dokładnie, jak i kto będzie realizował te ambitne plany, kto będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju i przewodzić kluczowym stanowiskom w kraju – szefom Ministerstwa Obrony, Spraw Zagranicznych, Służby Bezpieczeństwa i Prokuratury Generalnej.

Kariera humorysty

Wołodymyr Zelenski, który uzyskał tytuł prawnika, nie pracował jako specjalista.Całe świadome życie poświęcił scenie.

Urodził się w Krivoy Rog w 1978 roku. Studiował tam w instytucie ekonomicznym Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Hetmana, stał się aktywnym uczestnikiem KVN, początkowo zespołu „Zaporozhye-Kryviy Rih-Transit”, a później „Kwartał 95”.

Jego ojciec Alexander Zelenski jest doktorem nauk technicznych, profesorem, kierownikiem Wydziału Informatyki i Technologii Informacyjnych w szkole wyższej, którą ukończył Wołodymyr.

Matka – Rimma Zelenskaya – pracowała jako inżynier, obecnie na emeryturze. W dzieciństwie z rodzicami przez cztery lata Wołodymyr Zelenski mieszkał w Mongolii, gdzie jego ojciec przez długi czas pracował nad budową zakładów górniczych i przetwórczych.

Wołodymyr Zelenski Prezydent Ukraińy

Wołodymyr Zelenski

Po zdobyciu popularności „Kwartał 95” zaczął pracować z kanałami telewizyjnymi „1+1” i „Inter”. Na „1+1” “kwartał 95” często miał koncerty, pan Zelenski prowadził także program kulinarny „Mr. Cook”. Na „Inter” wyszedł „Цieczorny kwartał” – projekt telewizyjny, którego był ideologiem. W krótkim czasie, w latach 2010-2012, był generalnym producentem „Interu”.

Następnie istnieje projekt biznesowy – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Studio “Kwartał 95”, której jednym z właścicieli był Wołodymyr Zelenski.

Działalność kwartału 95 nie ogranicza się do programów telewizyjnych. Autorzy, w tym żona nowo wybranego prezydenta, piszą scenariusze do musicali i filmów. Na dziś Wołodymyr Zelenski pojawił się lub był zarówno aktorem, jak i producentem w ponad 10 pełnometrażowych filmach.

Codzienna polityka

„Polityka to dobry przyjaciel, którego nie kochasz, ale dostaje cię każdego dnia” – stwierdził Wołodymyr Zelenski w 2007 roku, tworząc swój własny humorystyczny „ABC”.

W lipcu 2017 r. W Jurmali, w wywiadzie, stwierdził, że „nie rozważa jeszcze swojej drogi do polityki.

W sylwestra 2019 roku powiedział: „Teraz na Ukrainie jest taka sytuacja, w której każdy Ukrainiec ma trzy sposoby: pierwszym sposobem jest żyć, jak żyjesz, a to jest normalne, to wybór wszystkich.”

Drugim sposobem jest zebrać swoje rzeczy i udać się do innego kraju, zarabiać tam i wysyłać pieniędzy swoim bliskim i krewnym, a to jest również normalne, ale jest inny sposób – próbować coś zmienić na Ukrainie, i ja wybrałem to dla siebie … Idę na prezydenta Ukrainy. Zróbmy to razem!

Hasło „Zróbmy to razem!” stało się kluczem do jego kampanii wyborczej. W ciągu trzech miesięcy Wołodymyr Żelensky udzielił tylko kilku wywiadów, nie zorganizował żadnej konferencji prasowej dla wszystkich ukraińskich media. Dziennikarze słyszeli i widzieli jego wypowiedzi z wideoklipów na Youtube, a także słuchali komentarzy z centrali wyborczej, co dało ekspertom powód, by nazwać pana Zeleńskiego „wirtualnym kandydatem”, „hologramem”, „opakowaniem”.

Jednak w ciągu trzech miesięcy wyborcy nadal słyszeli jego oświadczenia o tym, jak widzi rozwiązanie najbardziej bolesnego problemu dla kraju.
W wywiadzie dla Dmitrija Gordona Wołodymyr Zelenski powiedział, że „konieczne jest rozmawianie z ludźmi z Kremla o zakończeniu wojny w Donbasie” i że jest on gotowy do negocjacji z każdym. W tym samym czasie przywódców „DPR” i „LNR” nazywał lalkami Moskwy. Podkreślił również, że opowiada się za ogólnym referendum w sprawie „co zrobić z terytoriami Donbasu”, ale ostatnio nie wspomniano już o tym.

Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, nalegał na zaangażowanie Ukrainy w UE i NATO, ale chciał referendum. Wołodymyr Zelenski jest generalnie zwolennikiem referendów w ważnych sprawach dla kraju.

Wołodymyr Zelenski

Wołodymyr Zelenski

„Sługa ludu” i Kołomojski

Dowcipy i parodie polityczne – tak pokazało studio „Kwartał 95” i osobiście Wołodymyr Zelenski, głównie w ostatnich latach. Trzecia część filmu „Sługa ludu”, który pojawił się na ekranach w marcu, na krótko przed pierwszą turą wyborów, stała się apogeum. Hasło filmu to słowa „Historia następnego prezydenta”.

„Sługa ludu” – ta nazwa została również przyjęta przez partię, która w 2017 r. Została zarejestrowana w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Ostrzejsze dowcipy polityczne w Kwartale 95 i wskazówki dotyczące działalności politycznej pojawiły się, gdy oligarcha i właściciel kanału telewizyjnego 1+1 Igor Kołomojski wdał się w konflikt z władzami rządzącymi. Początkowo, gdy Kołomojski nadal pracował jako gubernator regionu Dniepropietrowska, rząd pozbawił go kontroli nad spółką „Ukrnafta”. Wtedy PrivatBank został znacjonalizowany.

A po tym, jak Narodowy Bank złożył pozew w Szwajcarii przeciwko Kołomojskiemu jako były udziałowiec PrivatBank w grudniu 2018 r. Na 6,64 mld UAH, eksperci przewidywali, że oligarcha nie porzuci tego i będzie walczył z Petro Poroszenką, w tym przez popularnego komika.

To właśnie współpraca studia Kvartal 95 z kanałem 1+1 doprowadziła wielu ekspertów do założenia, że ​​Zelenski wypełnia porządek polityczny oligarchy ze względu na zemstę, aw przyszłości pojawienie się w Radzie Najwyższej frakcji „Słudzy ludu”, którą będzie kontrolował.

Sam Wołodymyr twierdził, że dzięki Kołomojskiemu przypisuje się to wyłącznie stosunkom biznesowym.

„Nie byłem zabawką w rękach Kołomojskiego, kiedy mówią, że jestem zabawką, to nieprawda. To media należą do innych grup. Wyjdź na ulicę i zapytaj ludzi, czy mi widzą zabawką w rękach Kołomojskiego, nie ma takiej opinii publicznej!” – powiedział w lutym w wywiadzie dla sił powietrznych.
Wołodymyr Zelenski zapewnił również, że w przypadku udowodnienia przestępczej działalności któregokolwiek z oligarchów, w tym Kołomojskiego, będą przetrzymywani w więzieniu.

„Kim jesteś?”

Przeciwnicy Zelenskiego rzucili mu obraźliwe uwagi na Ukrainę w 2016 r. W Jurmale, gdzie parodiował Petra Poroszenkę i innych obecnych i byłych polityków.

Mówiąc o współpracy Ukrainy z MFW, nazwał Ukrainę „żebrakiem”, a także „aktorką niemieckiego filmu dla dorosłych”, która „jest gotowa przyjąć każdą liczbę z każdej strony”. Następnie wyjaśnił, że nie ma na myśli kraju jako całości, ale jego władzy.

Według jego dowcipów w „Kwartale” o Tomosie, które jego bohater nazywał „termosem”, wymagają przeprosin w sieciach społecznościowych i publicznych wypowiedziach, w tym Petro Poroszenki.

Kolejny skandal był związany z ogłoszeniem przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy nieuzasadnionych Rosjan, którzy odwiedzili Krym. Wśród nich byli aktorzy serialu „Swasti”, którego autorem był Zelenski i jego zespół. Derzhkino wziął także licencję na ten film, która spowodowała oburzenie Zelenskiego.

„Jeśli komuś nie podoba się słowo„ szyć ”i jesteś bliżej słowa„ kumy ”, to najpierw pokonaj zmartwienie, a potem walcz z naszymi mieczami. (…) Jakiego piekła w ogóle tam oferujesz? Kim jesteś? Co zrobiłeś? „Jeśli jesteś służbą bezpieczeństwa, zadbaj o bezpieczeństwo kraju, aby ulice mogły być łatwo dostępne dla dzieci i nie były przerażające.” – powiedział.

Wołodymyr Zelenski przemawiał przeciwko „czarnej liście” artystów, którym zabroniono odwiedzać Ukrainę.
Uważał, że nie jest konieczne „angażowanie artystów w gry polityczne”, ani czynienie tego tylko wtedy, gdy artysta jest jednocześnie politykiem.

Biznes w Rosji

Media aktywnie dyskutowały o jego działalności. Dziennikarze śledczy z programu Scheme stwierdzili, że pomimo oświadczenia Zelenski’ego o zamknięciu swojej działalności w Rosji w 2014 r., Ma on za pośrednictwem trzy rosyjskie firmy zaangażowane w produkcję filmów kinowych i wideo oraz programów telewizyjnych w Rosji. To „Weissberg Pickers”, „Platinumfilm” i „Green Fields”.Następnie Wołodymyr Zelenski ogłosił wycofanie się z Green Green LTD, cypryjskiej spółki należącej do Green Fields.

„Przez 28 lat, nasi politycy obiecują, a potem koniecznie kłamią. Nie chcę być, takim, więc obiecałem – zrobiłem i nie muszę czekać pięć lat”, powiedział.

Przed drugą turą głosowania Wołodymyr Zelenski obiecał, że jeśli zostanie prezydentem i naruszy prawo, to dobrowolnie zrezygnuje ze stanowiska.

kolędy polskie
Poprzednia publikacja
Kolędy w Polsce
Gdzie poechać Na wakacje
Nastepna publikacja
Gdzie Jechać Na Wakacje za Granicę 2021 – TOP 12 Pomysłów
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

27 komentarzy

 • 26 lutego 2022 at 14:58
  Anonim

  Panie Prezydencie Ukrainy…nigdy wcześniej ten kraj nie miał tak wartościowego przywódcy. Chwała Panu!

  Reply
 • 27 lutego 2022 at 21:06
  Jacek

  Najwyższą formą dowodzenia jest dowodzenie własnym przykładem. Ci, którzy to stosują, odnoszą sukces i uznanie podwładnych oraz współpracowników. Z najwyższym uznaniem dla Prezydenta i Ukraińskich Żołnierzy, którzy okryli się chwałą nigdy nie zagasłą, odpierając z ziemi Waszej nawałę najeźdźców. „Ukraina szcze ne wmerła, a pokazały szczo Wy Kozaćkoho rodu ta w ridnym kraju panuwaty ne daste nikomu … Ukrainy sława stane pomiż worohamy…”Idźcie tak dalej w takt waszego hymnu. Droga wiodąca w sławę jest wieczna. Bażaju Wam bojowoho szczastia ta peremohy.

  Reply
 • 6 marca 2022 at 04:42
  Maria

  Cwaniak ma gadane ,jak to aktor.Ukrainiec ma 2 oblicza,opamiętajcie się.

  Reply
 • 9 kwietnia 2022 at 08:59
  Jola

  Racja

  Reply
 • 5 maja 2022 at 21:18
  Pola

  Takiego Męża Stanu trzeba błogosławić i podziwiać. Co znaczy być super inteligentnym i wrażliwym człowiekiem- to wszystko widać w każdym ruchu i spojrzeniu Zełenskiego. Niech Go bóg ma w swej opiece!

  Reply
 • 13 czerwca 2023 at 19:08

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 15 lipca 2023 at 16:05
  Cynethia

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I
  will be waiting for your further write ups
  thanks once again.

  Here is my website :: Orion

  Reply
 • 15 lipca 2023 at 21:09
  Ernestine

  Very good write-up. I absolutely appreciate this site. Continue the good work!

  zerkeZZrco.com

  Reply
 • 27 lipca 2023 at 09:13

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 16:52
  Jaffar

  Please let me know if you’re looking for a writer for your blog.

  You have some really good articles and I believe I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d really
  like to write some material for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please shoot me an e-mail if interested. Many thanks!

  Also visit my homepage: Diera

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 16:54
  Faith

  This post will assist the internet visitors for creating new weblog or
  even a weblog from start to end.

  Review my page: Glen

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 16:58
  Jill

  Hey I am so grateful I found your web site, I really found
  you by error, while I was browsing on Askjeeve for something else, Regardless I am here
  now and would just like to say cheers for a remarkable
  post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through
  it all at the minute but I have book-marked it and
  also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read
  more, Please do keep up the excellent work.

  Also visit my blog … Micaela

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:08
  Benito

  I’m extremely inspired with your writing abilities and also with the layout on your blog.
  Is this a paid subject or did you modify it your self?
  Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a great weblog like this one today..

  Also visit my web-site; Emile

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:08
  Sherita

  Thanks for your marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you can be a great
  author.I will always bookmark your blog and may come back from now on. I want to encourage
  you to ultimately continue your great writing, have a nice afternoon!

  my web blog George

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:17
  Ashton

  Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked
  hard on. Any suggestions?

  My site – Dorie

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:53
  Raphael

  Hello, i feel that i saw you visited my web site
  so i came to return the prefer?.I am attempting to to find issues to enhance my site!I guess its ok to use a few of your ideas!!

  Here is my page Alfred

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 18:03
  Ericka

  Saved as a favorite, I really like your website!

  Feel free to surf to my website … Leta

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 18:53
  Cecilia

  Excellent post. I was checking continuously this blog and
  I’m impressed! Extremely useful info specially the last part :
  ) I care for such information a lot. I was seeking this particular info for a very long time.
  Thank you and good luck.

  My homepage Karri

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 19:03
  Marilou

  I am curious to find out what blog system you are utilizing?
  I’m having some minor security problems with my
  latest blog and I’d like to find something more secure.
  Do you have any recommendations?

  Also visit my web page – Grady

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 19:26
  Michale

  Hey! I’m at work surfing around your blog from my new iphone!

  Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts!
  Carry on the outstanding work!

  Here is my web page: Deandre

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 21:07
  Leora

  I think this is among the most important info for me.
  And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The
  site style is great, the articles is really great : D.
  Good job, cheers

  my site Elvira

  Reply
 • 30 sierpnia 2023 at 22:12
  Tamila

  Hello, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I’m trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to
  use a few of your ideas!!

  my web site: Mesha

  Reply
 • 31 sierpnia 2023 at 04:31
  Riva

  After I originally left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I get 4 emails with the same comment. There has to be a means you are able to remove me from that service? Thanks!

  zefdsa.com

  Reply
 • 1 września 2023 at 01:00
  Carson

  Players are not accountable for drawing new cads the dealer follows
  predetermined rules.

  Look into my blog Casino Reservation

  Reply
 • 23 września 2023 at 13:50
  Margery

  Hey! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My website discusses a lot of the same subjects
  as yours and I think we could greatly benefit from each other.

  If you happen to be interested feel free to send me an email.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

  Feel free to surf to my web page; แทงหวยออนไลน์

  Reply
 • 25 września 2023 at 09:29

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 26 września 2023 at 13:04
  Cortez

  Thanks in support of sharing such a good thought, paragraph is good, thats why i have read it fully

  Take a look at my web page … artykuły do sprzątania dla dzieci

  Reply

Dodaj komentarz