15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Wołodymyr Zelenski nowy Prezydent Ukraińy

Wołodymyr Zelenski nowy Prezydent Ukrainy – Komik, który ustanowił rekord w ukraińskiej polityce

98 komentarzy

Wołodymyr Zelenski to 41-letni komik i aktor, który nigdy nie był zaangażowany w politykę do 2019 roku. W niespełna cztery miesiące po tym, jak zgłosił oświadczenie w sprawie udziału w wyborach (w noc sylwestrową), otrzymał ponad 70 procent zaufania obywateli.

Takie wyniki głosowania stały się bezprecedensowe dla wszystkich kampanii prezydenckich na Ukrainie. Żaden z poprzedników nie uzyskał tak wysokiego poziomu zaufania.

Leonid Krawczuk miał najwyższy wynik w 1991 r. – około 62%.

Wołodymyr Zelenski obiecał, że w ciągu pięciu lat zmieni kraj, wprowadzając hasła kampanii wyborczej „Koniec ery ubóstwa”, „Koniec ery kłamstw” i „Koniec ery zła”, dokończy wojnę na Donbasie, zwróci ukraińskie terytoria i posadzi do więzienia skorumpowanych urzędników.

Ale podczas całej kampanii wyborczej nie powiedział dokładnie, jak i kto będzie realizował te ambitne plany, kto będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju i przewodzić kluczowym stanowiskom w kraju – szefom Ministerstwa Obrony, Spraw Zagranicznych, Służby Bezpieczeństwa i Prokuratury Generalnej.

Kariera humorysty

Wołodymyr Zelenski, który uzyskał tytuł prawnika, nie pracował jako specjalista.Całe świadome życie poświęcił scenie.

Urodził się w Krivoy Rog w 1978 roku. Studiował tam w instytucie ekonomicznym Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Hetmana, stał się aktywnym uczestnikiem KVN, początkowo zespołu „Zaporozhye-Kryviy Rih-Transit”, a później „Kwartał 95”.

Jego ojciec Alexander Zelenski jest doktorem nauk technicznych, profesorem, kierownikiem Wydziału Informatyki i Technologii Informacyjnych w szkole wyższej, którą ukończył Wołodymyr.

Matka – Rimma Zelenskaya – pracowała jako inżynier, obecnie na emeryturze. W dzieciństwie z rodzicami przez cztery lata Wołodymyr Zelenski mieszkał w Mongolii, gdzie jego ojciec przez długi czas pracował nad budową zakładów górniczych i przetwórczych.

Wołodymyr Zelenski Prezydent Ukraińy

Wołodymyr Zelenski

Po zdobyciu popularności „Kwartał 95” zaczął pracować z kanałami telewizyjnymi „1+1” i „Inter”. Na „1+1” “kwartał 95” często miał koncerty, pan Zelenski prowadził także program kulinarny „Mr. Cook”. Na „Inter” wyszedł „Цieczorny kwartał” – projekt telewizyjny, którego był ideologiem. W krótkim czasie, w latach 2010-2012, był generalnym producentem „Interu”.

Następnie istnieje projekt biznesowy – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Studio “Kwartał 95”, której jednym z właścicieli był Wołodymyr Zelenski.

Działalność kwartału 95 nie ogranicza się do programów telewizyjnych. Autorzy, w tym żona nowo wybranego prezydenta, piszą scenariusze do musicali i filmów. Na dziś Wołodymyr Zelenski pojawił się lub był zarówno aktorem, jak i producentem w ponad 10 pełnometrażowych filmach.

Codzienna polityka

„Polityka to dobry przyjaciel, którego nie kochasz, ale dostaje cię każdego dnia” – stwierdził Wołodymyr Zelenski w 2007 roku, tworząc swój własny humorystyczny „ABC”.

W lipcu 2017 r. W Jurmali, w wywiadzie, stwierdził, że „nie rozważa jeszcze swojej drogi do polityki.

W sylwestra 2019 roku powiedział: „Teraz na Ukrainie jest taka sytuacja, w której każdy Ukrainiec ma trzy sposoby: pierwszym sposobem jest żyć, jak żyjesz, a to jest normalne, to wybór wszystkich.”

Drugim sposobem jest zebrać swoje rzeczy i udać się do innego kraju, zarabiać tam i wysyłać pieniędzy swoim bliskim i krewnym, a to jest również normalne, ale jest inny sposób – próbować coś zmienić na Ukrainie, i ja wybrałem to dla siebie … Idę na prezydenta Ukrainy. Zróbmy to razem!

Hasło „Zróbmy to razem!” stało się kluczem do jego kampanii wyborczej. W ciągu trzech miesięcy Wołodymyr Żelensky udzielił tylko kilku wywiadów, nie zorganizował żadnej konferencji prasowej dla wszystkich ukraińskich media. Dziennikarze słyszeli i widzieli jego wypowiedzi z wideoklipów na Youtube, a także słuchali komentarzy z centrali wyborczej, co dało ekspertom powód, by nazwać pana Zeleńskiego „wirtualnym kandydatem”, „hologramem”, „opakowaniem”.

Jednak w ciągu trzech miesięcy wyborcy nadal słyszeli jego oświadczenia o tym, jak widzi rozwiązanie najbardziej bolesnego problemu dla kraju.
W wywiadzie dla Dmitrija Gordona Wołodymyr Zelenski powiedział, że „konieczne jest rozmawianie z ludźmi z Kremla o zakończeniu wojny w Donbasie” i że jest on gotowy do negocjacji z każdym. W tym samym czasie przywódców „DPR” i „LNR” nazywał lalkami Moskwy. Podkreślił również, że opowiada się za ogólnym referendum w sprawie „co zrobić z terytoriami Donbasu”, ale ostatnio nie wspomniano już o tym.

Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, nalegał na zaangażowanie Ukrainy w UE i NATO, ale chciał referendum. Wołodymyr Zelenski jest generalnie zwolennikiem referendów w ważnych sprawach dla kraju.

Wołodymyr Zelenski

Wołodymyr Zelenski

„Sługa ludu” i Kołomojski

Dowcipy i parodie polityczne – tak pokazało studio „Kwartał 95” i osobiście Wołodymyr Zelenski, głównie w ostatnich latach. Trzecia część filmu „Sługa ludu”, który pojawił się na ekranach w marcu, na krótko przed pierwszą turą wyborów, stała się apogeum. Hasło filmu to słowa „Historia następnego prezydenta”.

„Sługa ludu” – ta nazwa została również przyjęta przez partię, która w 2017 r. Została zarejestrowana w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Ostrzejsze dowcipy polityczne w Kwartale 95 i wskazówki dotyczące działalności politycznej pojawiły się, gdy oligarcha i właściciel kanału telewizyjnego 1+1 Igor Kołomojski wdał się w konflikt z władzami rządzącymi. Początkowo, gdy Kołomojski nadal pracował jako gubernator regionu Dniepropietrowska, rząd pozbawił go kontroli nad spółką „Ukrnafta”. Wtedy PrivatBank został znacjonalizowany.

A po tym, jak Narodowy Bank złożył pozew w Szwajcarii przeciwko Kołomojskiemu jako były udziałowiec PrivatBank w grudniu 2018 r. Na 6,64 mld UAH, eksperci przewidywali, że oligarcha nie porzuci tego i będzie walczył z Petro Poroszenką, w tym przez popularnego komika.

To właśnie współpraca studia Kvartal 95 z kanałem 1+1 doprowadziła wielu ekspertów do założenia, że ​​Zelenski wypełnia porządek polityczny oligarchy ze względu na zemstę, aw przyszłości pojawienie się w Radzie Najwyższej frakcji „Słudzy ludu”, którą będzie kontrolował.

Sam Wołodymyr twierdził, że dzięki Kołomojskiemu przypisuje się to wyłącznie stosunkom biznesowym.

„Nie byłem zabawką w rękach Kołomojskiego, kiedy mówią, że jestem zabawką, to nieprawda. To media należą do innych grup. Wyjdź na ulicę i zapytaj ludzi, czy mi widzą zabawką w rękach Kołomojskiego, nie ma takiej opinii publicznej!” – powiedział w lutym w wywiadzie dla sił powietrznych.
Wołodymyr Zelenski zapewnił również, że w przypadku udowodnienia przestępczej działalności któregokolwiek z oligarchów, w tym Kołomojskiego, będą przetrzymywani w więzieniu.

„Kim jesteś?”

Przeciwnicy Zelenskiego rzucili mu obraźliwe uwagi na Ukrainę w 2016 r. W Jurmale, gdzie parodiował Petra Poroszenkę i innych obecnych i byłych polityków.

Mówiąc o współpracy Ukrainy z MFW, nazwał Ukrainę „żebrakiem”, a także „aktorką niemieckiego filmu dla dorosłych”, która „jest gotowa przyjąć każdą liczbę z każdej strony”. Następnie wyjaśnił, że nie ma na myśli kraju jako całości, ale jego władzy.

Według jego dowcipów w „Kwartale” o Tomosie, które jego bohater nazywał „termosem”, wymagają przeprosin w sieciach społecznościowych i publicznych wypowiedziach, w tym Petro Poroszenki.

Kolejny skandal był związany z ogłoszeniem przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy nieuzasadnionych Rosjan, którzy odwiedzili Krym. Wśród nich byli aktorzy serialu „Swasti”, którego autorem był Zelenski i jego zespół. Derzhkino wziął także licencję na ten film, która spowodowała oburzenie Zelenskiego.

„Jeśli komuś nie podoba się słowo„ szyć ”i jesteś bliżej słowa„ kumy ”, to najpierw pokonaj zmartwienie, a potem walcz z naszymi mieczami. (…) Jakiego piekła w ogóle tam oferujesz? Kim jesteś? Co zrobiłeś? „Jeśli jesteś służbą bezpieczeństwa, zadbaj o bezpieczeństwo kraju, aby ulice mogły być łatwo dostępne dla dzieci i nie były przerażające.” – powiedział.

Wołodymyr Zelenski przemawiał przeciwko „czarnej liście” artystów, którym zabroniono odwiedzać Ukrainę.
Uważał, że nie jest konieczne „angażowanie artystów w gry polityczne”, ani czynienie tego tylko wtedy, gdy artysta jest jednocześnie politykiem.

Biznes w Rosji

Media aktywnie dyskutowały o jego działalności. Dziennikarze śledczy z programu Scheme stwierdzili, że pomimo oświadczenia Zelenski’ego o zamknięciu swojej działalności w Rosji w 2014 r., Ma on za pośrednictwem trzy rosyjskie firmy zaangażowane w produkcję filmów kinowych i wideo oraz programów telewizyjnych w Rosji. To „Weissberg Pickers”, „Platinumfilm” i „Green Fields”.Następnie Wołodymyr Zelenski ogłosił wycofanie się z Green Green LTD, cypryjskiej spółki należącej do Green Fields.

„Przez 28 lat, nasi politycy obiecują, a potem koniecznie kłamią. Nie chcę być, takim, więc obiecałem – zrobiłem i nie muszę czekać pięć lat”, powiedział.

Przed drugą turą głosowania Wołodymyr Zelenski obiecał, że jeśli zostanie prezydentem i naruszy prawo, to dobrowolnie zrezygnuje ze stanowiska.

kolędy polskie
Poprzednia publikacja
Kolędy w Polsce
Gdzie poechać Na wakacje
Nastepna publikacja
Gdzie Jechać Na Wakacje za Granicę 2021 – TOP 12 Pomysłów
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

98 komentarzy

 • 26 lutego 2022 at 14:58
  Anonim

  Panie Prezydencie Ukrainy…nigdy wcześniej ten kraj nie miał tak wartościowego przywódcy. Chwała Panu!

  Reply
 • 27 lutego 2022 at 21:06
  Jacek

  Najwyższą formą dowodzenia jest dowodzenie własnym przykładem. Ci, którzy to stosują, odnoszą sukces i uznanie podwładnych oraz współpracowników. Z najwyższym uznaniem dla Prezydenta i Ukraińskich Żołnierzy, którzy okryli się chwałą nigdy nie zagasłą, odpierając z ziemi Waszej nawałę najeźdźców. „Ukraina szcze ne wmerła, a pokazały szczo Wy Kozaćkoho rodu ta w ridnym kraju panuwaty ne daste nikomu … Ukrainy sława stane pomiż worohamy…”Idźcie tak dalej w takt waszego hymnu. Droga wiodąca w sławę jest wieczna. Bażaju Wam bojowoho szczastia ta peremohy.

  Reply
 • 6 marca 2022 at 04:42
  Maria

  Cwaniak ma gadane ,jak to aktor.Ukrainiec ma 2 oblicza,opamiętajcie się.

  Reply
 • 9 kwietnia 2022 at 08:59
  Jola

  Racja

  Reply
 • 5 maja 2022 at 21:18
  Pola

  Takiego Męża Stanu trzeba błogosławić i podziwiać. Co znaczy być super inteligentnym i wrażliwym człowiekiem- to wszystko widać w każdym ruchu i spojrzeniu Zełenskiego. Niech Go bóg ma w swej opiece!

  Reply
 • 13 czerwca 2023 at 19:08

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 15 lipca 2023 at 16:05
  Cynethia

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I
  will be waiting for your further write ups
  thanks once again.

  Here is my website :: Orion

  Reply
 • 15 lipca 2023 at 21:09
  Ernestine

  Very good write-up. I absolutely appreciate this site. Continue the good work!

  zerkeZZrco.com

  Reply
 • 27 lipca 2023 at 09:13

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 16:52
  Jaffar

  Please let me know if you’re looking for a writer for your blog.

  You have some really good articles and I believe I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d really
  like to write some material for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please shoot me an e-mail if interested. Many thanks!

  Also visit my homepage: Diera

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 16:54
  Faith

  This post will assist the internet visitors for creating new weblog or
  even a weblog from start to end.

  Review my page: Glen

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 16:58
  Jill

  Hey I am so grateful I found your web site, I really found
  you by error, while I was browsing on Askjeeve for something else, Regardless I am here
  now and would just like to say cheers for a remarkable
  post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through
  it all at the minute but I have book-marked it and
  also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read
  more, Please do keep up the excellent work.

  Also visit my blog … Micaela

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:08
  Benito

  I’m extremely inspired with your writing abilities and also with the layout on your blog.
  Is this a paid subject or did you modify it your self?
  Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a great weblog like this one today..

  Also visit my web-site; Emile

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:08
  Sherita

  Thanks for your marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you can be a great
  author.I will always bookmark your blog and may come back from now on. I want to encourage
  you to ultimately continue your great writing, have a nice afternoon!

  my web blog George

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:17
  Ashton

  Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked
  hard on. Any suggestions?

  My site – Dorie

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 17:53
  Raphael

  Hello, i feel that i saw you visited my web site
  so i came to return the prefer?.I am attempting to to find issues to enhance my site!I guess its ok to use a few of your ideas!!

  Here is my page Alfred

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 18:03
  Ericka

  Saved as a favorite, I really like your website!

  Feel free to surf to my website … Leta

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 18:53
  Cecilia

  Excellent post. I was checking continuously this blog and
  I’m impressed! Extremely useful info specially the last part :
  ) I care for such information a lot. I was seeking this particular info for a very long time.
  Thank you and good luck.

  My homepage Karri

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 19:03
  Marilou

  I am curious to find out what blog system you are utilizing?
  I’m having some minor security problems with my
  latest blog and I’d like to find something more secure.
  Do you have any recommendations?

  Also visit my web page – Grady

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 19:26
  Michale

  Hey! I’m at work surfing around your blog from my new iphone!

  Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts!
  Carry on the outstanding work!

  Here is my web page: Deandre

  Reply
 • 29 sierpnia 2023 at 21:07
  Leora

  I think this is among the most important info for me.
  And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The
  site style is great, the articles is really great : D.
  Good job, cheers

  my site Elvira

  Reply
 • 30 sierpnia 2023 at 22:12
  Tamila

  Hello, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I’m trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to
  use a few of your ideas!!

  my web site: Mesha

  Reply
 • 31 sierpnia 2023 at 04:31
  Riva

  After I originally left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I get 4 emails with the same comment. There has to be a means you are able to remove me from that service? Thanks!

  zefdsa.com

  Reply
 • 1 września 2023 at 01:00
  Carson

  Players are not accountable for drawing new cads the dealer follows
  predetermined rules.

  Look into my blog Casino Reservation

  Reply
 • 23 września 2023 at 13:50
  Margery

  Hey! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My website discusses a lot of the same subjects
  as yours and I think we could greatly benefit from each other.

  If you happen to be interested feel free to send me an email.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

  Feel free to surf to my web page; แทงหวยออนไลน์

  Reply
 • 25 września 2023 at 09:29

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 26 września 2023 at 13:04
  Cortez

  Thanks in support of sharing such a good thought, paragraph is good, thats why i have read it fully

  Take a look at my web page … artykuły do sprzątania dla dzieci

  Reply
 • 4 października 2023 at 11:28
  Marcia

  Hey there, I think your website might be
  having browser compatibility issues. When I look
  at your blog in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, Appreciate it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
  great blog!

  Reply
 • 6 października 2023 at 10:10
  Aleshia

  Hi everyone, it’s my first pay a visit at this web page,
  and article is truly fruitful designed for me, keep up
  posting these posts.

  Review my page – Constantinos

  Reply
 • 13 października 2023 at 14:46
  Rosalyn

  Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your
  blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

  My web-site – car hire

  Reply
 • 14 października 2023 at 17:13
  Lauren

  Buyers commented about the abundance of games, the bonuses, the buyer support,
  the professionalism, and the fair play.

  Look into my website – click here

  Reply
 • 17 października 2023 at 13:44
  Felix

  You actually make it appear really easy together with your presentation however I in finding this topic to be actually one thing
  that I think I would by no means understand. It sort of feels too complex and extremely vast for
  me. I’m taking a look forward on your subsequent post, I will try
  to get the hang of it!

  Have a look at my web page – FC 24 coins hack

  Reply
 • 21 października 2023 at 00:36

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 21 października 2023 at 20:38
  Inge

  Usually I don’t reaad post on blogs, howevsr I would like to say
  that this write-up ery compelled mme to takke a look at
  and ddo it! Youur wriiting tasge has bewn surpriswd me.
  Thanks, very nice post.

  My homepage: xnxx tube

  Reply
 • 15 listopada 2023 at 03:17
  Sima

  Howdy, I believe your web site may be having browser compatibility issues.
  Whenever I take a look at your website in Safari, it looks fine however, if opening in Internet Explorer, it’s got some overlapping issues.
  I just wanted to give you a quick heads up! Aside from that, excellent site!

  Review my site :: เกร็ดความรู้

  Reply
 • 2 grudnia 2023 at 22:31
  Gabriel

  I read this piece of writing fully about the difference
  of newest and earlier technologies, it’s awesome article.

  my website เกร็ดความรู้

  Reply
 • 3 grudnia 2023 at 18:01

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 6 grudnia 2023 at 21:03
  Cindy

  When I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added-
  checkbox and now whenever a comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment.
  Perhaps there is a means you can remove me from
  that service? Appreciate it!

  Feel free to visit my blog post; ความรู้ทั่วไป

  Reply
 • 6 grudnia 2023 at 21:39
  Koby

  In fact when someone doesn’t understand afterward its up to other visitors that they will assist, so here it happens.

  Also visit my site … เว็บบทความ

  Reply
 • 6 grudnia 2023 at 22:47
  Rusty

  Hey there! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and
  starting a new project in a community in the same niche.
  Your blog provided us beneficial information to work on.
  You have done a extraordinary job!

  Here is my site: แหล่งความรู้ออนไลน์

  Reply
 • 6 grudnia 2023 at 23:25
  Andra

  Excellent site you’ve got here.. It’s difficult to
  find quality writing like yours these days. I seriously appreciate individuals
  like you! Take care!!

  Also visit my homepage บทความมีประโยชน์

  Reply
 • 7 grudnia 2023 at 03:22

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 15 grudnia 2023 at 12:47
  Octavio

  Hi, I do believe this is an excellent site. I stumbledupon it 😉 I’m going to come back yet again since I bookmarked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to
  help other people.

  Have a look at my website – slaw

  Reply
 • 15 grudnia 2023 at 22:07
  Ernestina

  Pretty! This was an extremely wonderful post. Many thanks for supplying
  these details.

  Look at my page slaw

  Reply
 • 30 grudnia 2023 at 11:34
  Nigel

  Please let me know if you’re looking for a writer
  for your site. You have some really great posts and I feel I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some articles for your blog in exchange for a
  link back to mine. Please send me an e-mail if interested.
  Many thanks!

  Review my website; weed delivery Toronto

  Reply
 • 4 stycznia 2024 at 13:01
  http://bargu.by/

  Я хотел бы выразить свою благодарность автору этой статьи за исчерпывающую информацию, которую он предоставил. Я нашел ответы на многие свои вопросы и получил новые знания. Это действительно ценный ресурс!

  http://bargu.by/

  Reply
 • 4 stycznia 2024 at 21:52
  эта

  Автор предоставляет анализ последствий проблемы и возможных путей ее решения.

  https://mon24.su/product/mufta-dlja-dvustennyh-drenazhnyh-trub-d-125-015125-mufta-dlja-dvustennyh-drenazhnyh-trub/

  Reply
 • 4 stycznia 2024 at 21:59
  подробное описание

  Статья предоставляет информацию, основанную на различных источниках и анализе.

  https://mon24.su/product/jashhik-upravlenija-ad-s-k-z-rotorom-ja-5115-2974-uhl4-t-r-5-5-8a-3-kvt/

  Reply
 • 5 stycznia 2024 at 01:50
  GoToTop.ee

  Have you ever thought about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and all. However think about if you added some great images or video clips to give your posts more, „pop”! Your content is excellent but with pics and clips, this site could certainly be one of the most beneficial in its field. Amazing blog!

  https://mon24.su/product/e-poe-2gw-udlinitel-poe-po-kabelju-utp/

  Reply
 • 5 stycznia 2024 at 09:00
  таким

  Good day! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this page to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!

  https://mon24.su/product/perekljuchatel-kommutacionnyj-pk16-12a4004/

  Reply
 • 8 stycznia 2024 at 05:53
  Earlene

  I am really impressed together with your writing skills
  as smartly as with the format for your weblog. Is that this a paid theme or did you
  modify it yourself? Either way stay up the nice high quality writing, it’s rare to see a great blog like this one these days..

  Here is my web page :: Sima

  Reply
 • 13 stycznia 2024 at 00:11
  Louise

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
  you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why throw
  away your intelligence on just posting videos to your
  site when you could be giving us something enlightening to read?

  My web site – เว็บบทความ

  Reply
 • 14 stycznia 2024 at 04:20
  например

  Эта статья является примером качественного исследования и профессионализма. Автор предоставил нам широкий обзор темы и представил информацию с точки зрения эксперта. Очень важный вклад в популяризацию знаний!

  https://mon24.su/product/2mb5-pitatel-dvuhmagistralnyj-blochnyj/

  Reply
 • 14 stycznia 2024 at 16:20
  Full Report

  An interesting discussion is worth comment. There’s no doubt that that you should publish more on this topic, it might not be a taboo subject but usually folks don’t discuss these issues. To the next! Cheers!!

  https://mon24.su/product/km-o-2k-10-0-ip66-120h120-chetyre-vvoda-korobka-montazhnaja-ognestojkaja/

  Reply
 • 17 stycznia 2024 at 02:29
  bigmaster.by

  It is actually a nice and helpful piece of info. I’m satisfied that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

  http://bigmaster.by/

  Reply
 • 17 stycznia 2024 at 11:29
  https://undress.vip/

  Really informative blog article.Thanks Again. Great.

  https://undress.vip/

  Reply
 • 17 stycznia 2024 at 15:24
  источник

  Я чувствую, что эта статья является настоящим источником вдохновения. Она предлагает новые идеи и вызывает желание узнать больше. Большое спасибо автору за его творческий и информативный подход!

  https://mon24.su/product/svetodiodnaja-kommutatornaja-lampa-skl-1b-l-2-220-zelenaja-povysh-jark-220v/

  Reply
 • 17 stycznia 2024 at 22:46
  http://glavsnabres.ru/

  Автор статьи предоставляет разнообразные источники и мнения экспертов, не принимая определенную позицию.

  http://glavsnabres.ru/

  Reply
 • 19 stycznia 2024 at 15:15
  Lamar

  I’m really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into
  any browser compatibility problems? A number of my blog
  visitors have complained about my site not
  working correctly in Explorer but looks great in Firefox.
  Do you have any ideas to help fix this problem?

  my site – online poker news

  Reply
 • 26 stycznia 2024 at 20:48
  Новости Польши

  Great post. I will be going through some of these issues as well..

  http://polandhub.pl/

  Reply
 • 27 stycznia 2024 at 01:32
  этом

  Статья помогла мне лучше понять взаимосвязи между разными аспектами темы.

  https://mon24.su/product/poljus-gsm-akva-var-2-signalizacija-avtonomnaja-gsm/

  Reply
 • 27 stycznia 2024 at 22:02
  try this site

  Every weekend i used to go to see this web site, as i want enjoyment, as this this web page conations really pleasant funny material too.

  https://mon24.su/product/nic-indikator/

  Reply
 • 29 stycznia 2024 at 12:31
  Venetta

  This is really interesting, You are a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post.

  Also, I’ve shared your web site in my social networks!

  Here is my web page … fairplay co.in

  Reply
 • 30 stycznia 2024 at 13:53
  Preston

  After checking out a handful of the articles on your site, I really like your technique of writing a
  blog. I saved it to my bookmark webpage list and will be checking back
  in the near future. Take a look at my web site too and tell me how you
  feel.

  my blog post – Continue

  Reply
 • 30 stycznia 2024 at 20:35
  http://gomelstreet.by/

  Автор предоставляет релевантные примеры и иллюстрации, чтобы проиллюстрировать свои аргументы.

  http://gomelstreet.by/vodoyomy-gomelya/

  Reply
 • 2 lutego 2024 at 00:07
  таких

  Статья помогла мне лучше понять сложные концепции, связанные с темой.

  https://mon24.su/product/ja-186p-izveshhatel-ohrannyj-obemnyj-optiko-jelektronnyj-radiokanalnyj/

  Reply
 • 2 lutego 2024 at 01:24
  посетить сайт

  Статья содержит аналитический подход к проблеме и представляет разнообразные точки зрения.

  https://mon24.su/product/ni-160-250-1500-0-01-kl-2-nutromer/

  Reply
 • 2 lutego 2024 at 13:16
  смотри

  Информационная статья представляет различные аргументы и контекст в отношении обсуждаемой темы.

  https://mon24.su/product/kpsng-a-frhf-2x2x0-75-kromkabel-ognestojkij-bezgalogennyj-kabel-dlja-pozharnoj-signalizacii/

  Reply
 • 2 lutego 2024 at 23:14
  great post to read

  Подача материала является нейтральной и позволяет читателям сформировать свое собственное мнение.

  https://mon24.su/product/isbc-mifare-id-standard-oranzhevyj-brelok/

  Reply
 • 3 lutego 2024 at 10:23
  why not look here

  Автор представляет разнообразные точки зрения на проблему, что помогает читателю получить обширное представление о ней.

  https://mon24.su/product/trassir-face-sigur-pack-1-programmnyj-modul-dopolnitelnaja-funkcija-k-osnovnomu-po/

  Reply
 • 3 lutego 2024 at 20:37
  вот описание

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d most certainly donate to this fantastic blog! I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will share this website with my Facebook group. Chat soon!

  https://mon24.su/product/ajax-12v-psu-dlja-hub-2-plata-bloka-pitanija/

  Reply
 • 4 lutego 2024 at 00:48
  вот такое

  Hi every one, here every one is sharing these know-how, thus it’s nice to read this blog, and I used to pay a visit this weblog all the time.

  https://mon24.su/product/rvi-1nct8040-6-ip-kamera-cilindricheskaja-ulichnaja/

  Reply
 • 4 lutego 2024 at 19:37
  Медицина в Беларуси

  Мне понравился нейтральный тон статьи, который позволяет читателю самостоятельно сформировать мнение.

  http://mygenome.by/

  Reply
 • 4 lutego 2024 at 21:18
  http://mygenome.by/

  Я прочитал эту статью с огромным интересом! Автор умело объединил факты, статистику и персональные истории, что делает ее настоящей находкой. Я получил много новых знаний и вдохновения. Браво!

  http://mygenome.by/

  Reply
 • 5 lutego 2024 at 15:36
  вот такой вот

  Эта статья – настоящая находка! Она не только содержит обширную информацию, но и организована в простой и логичной структуре. Я благодарен автору за его усилия в создании такого интересного и полезного материала.

  https://news-flow.ru/kak-mcdonalds-zavoeval-rossiyu-a-zatem-vse-poteryal-chast-2/

  Reply
 • 5 lutego 2024 at 20:29
  Новости Бреста и Брестской области

  Oh my goodness! Impressive article dude! Many thanks, However I am experiencing issues with your RSS. I don’t know why I cannot subscribe to it. Is there anyone else having similar RSS problems? Anyone who knows the answer can you kindly respond? Thanx!!

  https://puls.by/lenta

  Reply
 • 6 lutego 2024 at 00:30
  he said

  Я оцениваю объективность автора и его стремление представить разные точки зрения на проблему.

  https://mon24.su/product/att-0-3-189-15-5-avtotransformator-toroidalnyj/

  Reply
 • … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: blogdoroty.pl/wolodymyr-zelenski-nowy-prezydent-ukrainy/ […]

  Reply
 • 6 lutego 2024 at 13:30
  fintechbelarus.by

  Great post. I was checking continuously this blog and I’m impressed! Extremely useful information specifically the last part 🙂 I care for such information much. I was looking for this certain info for a very long time. Thank you and good luck.|

  https://fintechbelarus.by/

  Reply
 • 7 lutego 2024 at 03:11
  Cathleen

  Thanks , I’ve just been searching for information about this topic
  for ages and yours is the best I have came upon till now.
  But, what in regards to the bottom line? Are you sure concerning the source?

  Here is my web blog … womenunderwear76.blogspot.com

  Reply
 • 8 lutego 2024 at 01:08
  article

  Howdy! I simply want to offer you a big thumbs up for the excellent information you’ve got here on this post. I am coming back to your blog for more soon.

  https://mon24.su/product/sfg-l01-ni3112-10-sfp-modul-dvuhvolokonnyj/

  Reply
 • 8 lutego 2024 at 14:06
  Moises

  Good info. Lucky me I found your website by accident (stumbleupon).
  I’ve bookmarked it for later!

  Feel free to surf to my page Vacances Courchevel

  Reply
 • 8 lutego 2024 at 23:59
  вот что

  Автор старается сохранить нейтральность и обеспечить читателей информацией для самостоятельного принятия решений.

  https://asupa.ru/ezra-miller-poluchil-god-uslovno-za-krazhu-sov-zlomom/

  Reply
 • 9 lutego 2024 at 20:40
  Adam

  Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you so much, However I am
  having troubles with your RSS. I don’t know the reason why I cannot join it.
  Is there anybody getting similar RSS problems? Anyone who knows the
  solution can you kindly respond? Thanx!!

  Here is my page – เว็บวาไรตี้

  Reply
 • 9 lutego 2024 at 21:25
  БАРАНОВИЧИ

  If you desire to take a good deal from this paragraph then you have to apply these methods to your won webpage.

  http://baranovichi.by/

  Reply
 • 10 lutego 2024 at 23:40
  Новости Бреста и Брестской области

  Я нашел в статье некоторые практические советы, которые можно применить в повседневной жизни.

  http://inoptics.by/

  Reply
 • 11 lutego 2024 at 01:11
  Kellee

  I seriously love your site.. Very nice colors & theme. Did
  you develop this site yourself? Please reply back as I’m attempting
  to create my own website and would like to find out where you got this from
  or what the theme is called. Thanks!

  Here is my web-site: movie

  Reply
 • 11 lutego 2024 at 03:45
  линк

  Автор старается представить материал нейтрально, что способствует обоснованному рассмотрению темы.

  https://everyweek.ru/moya-istoriya-kak-ya-s-znaomilas-s-dagestanczem/

  Reply
 • 11 lutego 2024 at 21:37
  Техніка

  Статья содержит разнообразные точки зрения, представленные в равной мере.

  https://wearefromukraine.com/

  Reply
 • 12 lutego 2024 at 00:01
  Кулінарія

  Статья представляет интересный взгляд на данную тему и содержит ряд полезной информации. Понравилась аккуратная структура и логическое построение аргументов.

  https://wearefromukraine.com/ukraine/zatrimano-8-ukrad197nciv-yaki-namagalisya-nezakonno-peretnuti-kordon-iz-moldovoyu-derzhprikordonsluzhba/

  Reply
 • 12 lutego 2024 at 20:12
  azino 777 бонусы за регулярную игру

  В Азино есть место для всех. Начните играть и узнайте, какой азарт ждет именно вас!

  https://azino777pro.com/

  Reply
 • 12 lutego 2024 at 22:20
  https://igrovye-avtomaty-knizhki.com/

  Площадка Плей Фортуна – твой шанс стать звездой игрового мира.

  https://igrovye-avtomaty-knizhki.com/

  Reply
 • 14 lutego 2024 at 21:14
  Donette

  I all the time used to read article in news papers but now as I am a user of web thus from now I am using net for articles, thanks to web.

  Also visit my homepage :: swimswit

  Reply
 • 20 lutego 2024 at 20:43
  Cyril

  I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else
  know such detailed about my difficulty. You’re wonderful!
  Thanks!

  My website … Syair HK

  Reply
 • 3 marca 2024 at 05:07
  типа таких

  Статья содержит интересные факты, которые помогают глубже понять тему.

  https://actuallynews.ru/prodlevaet-zhizn-nazvano-neozhidannoe-poleznoe-svojstvo-kakao/

  Reply
 • 3 marca 2024 at 14:46
  читай

  Я оцениваю объективность и непредвзятость автора в представлении информации.

  https://national-news.ru/yandexgpt-nauchilas-vydelyat-glavnoe-iz-otzyvov-o-tovarah/

  Reply
 • 3 marca 2024 at 18:31
  вот тут

  Superb website you have here but I was curious if you knew of any discussion boards that cover the same topics talked about here? I’d really love to be a part of group where I can get responses from other experienced individuals that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know. Kudos!

  https://national-news.ru/chernogolovka-zayavila-o-planah-zanyat-polovinu-rynka-napitkov-posle-uhoda-coca-cola-i-pepsi/

  Reply
 • 5 marca 2024 at 04:38
  pop over to this web-site

  Автор приводит примеры из различных источников, что позволяет получить более полное представление о теме. Статья является нейтральным и информативным ресурсом для тех, кто интересуется данной проблематикой.

  https://sketchie.ru/arestovan-za-ubijstvo-pokonchil-s-kareroj-artista-chem-zanyalis-aktery-posle-seriala-slovo-paczana/

  Reply

Dodaj komentarz