15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Woda z cytryną na czczo

Wszyscy od dawna wiemy, że musisz zacząć dzień od szklanki wody o temperaturze pokojowej. Ale jeśli trochę skomplikujesz zadanie i wypijesz wodę z cytryną na pusty żołądek – wynik będzie dwa razy mocniejszy.

Rano woda z cytryną – korzyści i tło

 

Wodę cytrynową śpiewała popularna dietetyk dr Theresa Chong. Według lekarza sok z cytryny pomaga zmniejszyć apetyt, ma właściwości oczyszczające, pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, uruchamia metabolizm i proces spalania tłuszczu.

Woda z cytryną na czczo (ciepła, ale nie gorąca!) Przyspiesza procesy metaboliczne, poprawia czynność nerek i wątroby, przywraca równowagę kwasowo-zasadową, poprawia metabolizm energetyczny. Oczywiste jest, że obecność cytryny sprawia, że ​​napój jest również środkiem immunostymulującym. Ponadto napój ten ma również właściwości kosmetyczne. Woda z cytryną poprawia cerę, oczyszcza skórę, czyni ją bardziej nawilżoną i promienną.

Woda z cytryną na czczo

Woda z cytryną na czczo

Woda z cytryną: przeciwwskazania i szkody

Woda cytrynowa jest przeciwwskazana w przypadku dużej kwasowości soku żołądkowego, a także w przypadku wrzodów. Nie można łączyć cytryn i tabletek nasennych: ten lek spowalnia trawienie, sok z cytryny dłużej pozostaje w przewodzie pokarmowym i zamiast pozytywnie wpływa negatywnie na błonę śluzową.

Nie zapominaj, że woda cytrynowa ma zły wpływ na szkliwo zębów – po wypiciu zawsze musisz wypłukać usta.

Jak pić wodę z cytryną

Wodę z sokiem z cytryny należy przyjmować rano na czczo, w ilości 1 łyżeczki soku na 100 ml wody. Możesz również pić wodę z cytryną w nocy, aby przyspieszyć oczyszczanie organizmu.

Woda z cytryną do utraty wagi

Jednym z punktów wielu diet odchudzających jest szklanka wody z cytryną na czczo na początku dnia. Ta prosta technika promuje spalanie tłuszczu i może kilkakrotnie zwiększyć efektywność treningu i ćwiczeń sportowych.

Dobrze funkcjonujący układ trawienny poprawia metabolizm i normalizuje wagę. Z kolei kwas cytrynowy pomaga rozkładać tłuszcz i schudnąć.

Woda z cytryną + imbirem + miodem

Jeśli chcesz przyspieszyć proces odchudzania, dodaj miód i imbir do wody z cytryną. Wszystko jest proste: wkładasz imbir do gorącej wody (pocierasz lub kroisz). Weź kawałek korzenia do 1 cm, pozwól mu parzyć przez 20-30 minut, a następnie dodaj cytrynę i miód. Rano, gdy się spieszysz, nie możesz czekać tak długo, ale woda z imbirem powinna ostygnąć przed dodaniem miodu i cytryny.

Zastanów się: Uważa się, że temperatury powyżej 50 ° C uszkadzają zarówno miód, jak i cytrynę (jej witaminę C).

Poprzednia publikacja
Jak zawiązać krawat ?
Nastepna publikacja
Nudności w czasie ciąży oraz co jeść oraz czego nie można jeść w ciąży ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.