15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Apartamenty Inwestycyjne Beskidy

Beskidy to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych Polaków. Dlatego też w położonych na ich terenie miejscowościach podejmuje się szereg inwestycji wspierających rozwój infrastruktury okołoturystycznej. Jednym z działań realizowanych w tym obszarze jest budowa nowoczesnych kompleksów premium z apartamentami inwestycyjnymi na wynajem.

Czym są apartamenty inwestycyjne w Beskidach?

Apartamenty inwestycyjne w Beskidach to lokale pod wykup na wynajem. Najczęściej dostępne w hotelach o wysokim standardzie, z zapleczem gastronomicznym i rekreacyjnym np. w postaci basenu, SPA, saunarium, strefy fitness, kręgielni. Często w bliskim sąsiedztwie od tego typu obiektów funkcjonują galerie handlowe, szkółki narciarskie czy korty tenisowe.

Kompleksy usytuowane są w malowniczych okolicach ze wspaniałym widokiem na góry. Często wznosi się je w bezpośrednim pobliżu tras narciarskich i kolejek, by zapewnić turystom maksymalną wygodę i jak najlepsze warunki do wypoczynku. Apartament wykupuje się na dany okres, z możliwością przedłużenia umowy, i zarabia się na jego wynajmie, korzystając z jednego z modeli biznesowych.

Apartamenty inwestycyjne w Beskidach – jak możesz zarabiać na wynajmie?

Masz dwie opcje do wyboru. Jako inwestor możesz osiągać 70% czystego dochodu z rocznego najmu (30% trafia do operatora budynku) albo zapewnić sobie gwarantowany zysk w skali roku w postaci kilku procent (często jest to 7%) naliczanych od ceny lokalu bez wykończenia. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu inwestycji.

Dlaczego warto zainwestować w apartamenty w Beskidach?

W przypadku każdej inwestycji w nieruchomość trzeba wziąć pod uwagę jej opłacalność, a no to w dużej mierze wpływa usytuowanie lokalu. To, gdzie się on znajduje, rzutuje na wysokość zysków. Duże zyski można osiągać tylko wtedy, jeśli będzie spore zapotrzebowanie na usługi wynajmu. Beskidy i powstałe na ich terenie kompleksy premium wydają się pod tym względem świetnym miejscem na ulokowanie kapitału. Dlaczego?

Lokalizacja zapewniające regularne zyski

Z roku na rok zainteresowanie wypoczynkiem w górach rośnie, a to oznacza stały napływ turystów, którzy potrzebują noclegu. Liczne atrakcje, mnóstwo obiektów do zwiedzania, szlaki idealne na piesze wędrówki, dostęp do wielu tras narciarskich i dobrze przygotowanych stoków, trasy rowerowe o różnym stopniu trudności – to wszystko powoduje, że kurorty w Beskidach cieszą się popularnością o każdej porze roku.

Podwójna korzyść

Ceny za m2 powierzchni systematycznie rosną, szczególnie tych, których ilość jest ograniczona na danym terenie. Tak jest np. w Szczyrku. Dlatego też inwestując w apartament na wynajem w tej miejscowości, lokujesz pieniądze w nieruchomość, której wartość ciągle rośnie, a to daje pewny zysk. Z powyższego wynika też inna kwestia. W rzeczywistości zarabiasz nie tylko na wynajmie, ale i na tym, że wartość lokalu wzrasta.

Obsługa po stronie operatora

Kupno apartamentu inwestycyjnego ma też tę zaletę, że zarabiasz na nim, ale jego obsługa stoi po stronie operatora. To on zajmuje się utrzymaniem, dopełnia spraw związanych z obłożeniem, zleca prace konserwacyjne. Twoja aktywność ogranicza się do minimum i nie wymaga poświęcania własnego czasu, by zarządzać lokalem. Dzięki temu możesz skupić się na innych działaniach, a przy okazji czerpać zyski z wynajmu.

Wynajem apartamentów inwestycyjnych w Beskidach pozwoli ci osiągać regularne dochody. Jeśli sfinansujesz lokal w atrakcyjnym miejscu, cieszącym się dużą popularnością wśród turystów, możesz liczyć na naprawdę wysokie zarobki. Co więcej, aby mieć pewność bezpieczeństwa inwestycji, podejmij współpracę z zaufanym operatorem, takim, który działa na rynku od kilkunastu lat.

Zobacz nasze apartamenty na wizaulizacji:

Poprzednia publikacja
Soki tłoczone na zimno – bogactwo wartości odżywczych!
Nastepna publikacja
Ciepłe buty zimowe damskie
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.