15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Dlaczego warto kupić trampki ? Czyli rodzaje i zalety trampek

Trampki już dawno przestały być tylko butami sportowymi. Codzienny rytm życia sprzyja spacerom kilkukilometrowym. Miłośnicy długich spacerów powinni zadbać o jakość i wygodę kupowanego obuwia. Trampki są integralną częścią garderoby nie tylko męskiej, ale także damskiej. Wynika to z ich potrzeby uprawiania sportu, biegania, codziennego noszenia. W zależności od tego, do jakiego celu są kupowane i na jaką porę roku (zima, wiosna, lato, jesień) warto zapoznać się z ich zaletami i typami aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto podczas ich zakupu. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć dlaczego warto kupić trampki, jakie są ich zalety a także rodzaje.

Trampki to idealne buty na co dzień z kilku powodów:

  • przeznaczone są do pokonywania długich tras
  • antypoślizgowa podeszwa ułatwia chodzenie
  • stworzony z uwzględnieniem anatomicznych cech stopy
  • wygoda chodzenia

Buty do biegania są zorientowane w kierunku pochylenia ciała do przodu, co jest niedopuszczalne podczas chodzenia. Trampki natomiast mają płaską podeszwę która jest idealna do chodzenia.

Zalety trampek:

  • komfort i wygoda
  • naturalny materiał zapobiegający nadmiernemu poceniu się i nieprzyjemnym zapachom;
  • nie zdejmuj butów tyłem do siebie, w chłodne dni może to spowodować szybkie zamarznięcie stóp;
  • kupuj od zaufanych dostawców, aby uniknąć fałszywych butów sportowych.

Gdzie kupić trampki ?

Preferuj markowe sklepy sportowe takie jak https://bigstar.pl/c-trampki-damskie od targowisk czy bazarów. Można tam kupić wysokiej jakości buty, dostosowane do wszelkich standardów i przeznaczone do noszenia w mieście i trudnym terenie. Zwróć uwagę na zapach butów tak aby nie miały ostrego plastikowego zapachu a także na dobre sznurowanie, które zapewni bezpieczne dopasowanie do stopy. Unikaj butów na których widać nadmiar kleju i które mają słabej jakości szwy.

Rodzaje trampek:

Codzienne trampki. To odporny na zużycie i lekki but, który owija stopę tak mocno, jak to możliwe. W żadnym wypadku nie powinny zwisać na nodze – jest to obarczone kontuzjami podczas długotrwałego użytkowania! Amortyzator znajduje się w okolicy pięty, aby zmniejszyć nacisk na mięśnie i strukturę kości nóg.

Buty do biegania. Być może najpopularniejszy rodzaj butów sportowych. Amortyzator znajduje się w okolicy palców, ale pięta podeszwy jest mocna i sztywna.

Buty biegowe mają najniższe krawędzie oraz wiele szczelin i dziurek (te odpowiadają za wentylację). Preferowanym materiałem na cholewkę jest materiał tekstylny. Im lżejszy but, tym łatwiej będzie biegaczowi.

Trampki trekkingowe. Szukasz obuwia na kilkudniowe wędrówki i trekking w górach? W takim razie potrzebujesz najbardziej sztywnej, gęstej i antypoślizgowej podeszwy. Zachęca się do nawisów i skomplikowanych, agresywnych wzorów.

Trampki fitness. Lekkie tenisówki o niskim kroju z możliwie najcieńszą podeszwą. W tym przypadku producentom nie zależy na amortyzacji, a na tym, jak w butach fitness czujesz się absolutnie swobodnie (tak jakbyś trenował boso).

Buty do koszykówki. Bardzo gęsty, masywny model z wysokimi krawędziami mocującymi kostkę. Nacisk kładziony jest na grubość podeszwy i jakość amortyzatorów – to one decydują o tym, jak wygodne i bezpieczne będą takie buty dla sportowca.

Tenisówki. Kolejny rodzaj obuwia, w którym ważna jest amortyzacja. Ponadto zaleca się wzmocnienie części bocznych specjalnymi wkładkami. Wszystko po to, by chronić stopy podczas skoków i lądowań! Buty do siatkówki. Głównym parametrem takich butów jest kształt i konstrukcja podeszwy. Powinien zapewniać sportowcowi ochronę antypoślizgową i maksymalną przyczepność do podłogi.

Poprzednia publikacja
jak pobrać muzykę z yt ?
Nastepna publikacja
ile gram ma łyżeczka, łyżka stołowa lub szklanka?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.