15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Seks zapobiega zawałom serca u mężczyz

Pewnie już wiesz, że seks jest nie tylko przyjemny, ale także bardzo zdrowy. Wzmacnia układ odpornościowy, chroni przed niektórymi typami raka, łagodzi stres, poprawia nastrój i pomaga lepiej spać.

Teraz, dzięki nowym badaniom, wiadomo, że seks chroni przed atakiem serca i utrzymuje serce w najlepszej formie, więc jest to naprawdę korzystne dla wszystkich i zdecydowanie najlepsze lekarstwo z natury.

W badaniu naukowcy zrekrutowali 1165 mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat i analizowali ich historię zdrowia przez 16 lat, aby zrozumieć związek między aktywnością seksualną a zdrowiem układu krążenia.

Badanie wykazało, że mężczyźni, którzy uprawiali najwięcej seksu, mieli najniższe ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, a bardziej szczegółowo, ci, którzy uprawiali seks dwa do trzech razy w tygodniu, mieli o 45 procent mniej problemów z sercem. niż ci, którzy robili to raz w miesiącu.

Seks zapobiega zawałom serca u mężczyzn.

Seks zapobiega zawałom serca u mężczyzn.

Badanie to zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ naukowcy wzięli pod uwagę takie czynniki, jak ogólny stan zdrowia, ciśnienie krwi oraz to, czy mężczyźni palili, czy nie, a wyniki nadal dowiodły, że sam seks jest wystarczająco silny, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca. …

Badacz seksu, dr Justin Lemmiller, mówi, że „wygląda na to, że jest coś wyjątkowego w aktywności seksualnej, jeśli chodzi o zdrowie serca”. Lemmiller uważa, że ​​powodem, dla którego seks jest tak dobry dla zdrowia serca, jest to, że jest to forma ćwiczeń, ale co ważniejsze, dlatego, że jest silnym środkiem przeciwstresowym, który zawsze jest dobry.

Odrębne badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Princeton wykazało, że codzienne uprawianie seksu prowadzi do wzrostu komórek w hipokampie – obszarze mózgu częściowo odpowiedzialnym za kontrolowanie poziomu stresu – co oznacza, że ​​poczujesz się mniej zestresowany.

Ponadto naukowcy odkryli w innym badaniu, że osoby, które uprawiały seks codziennie przez dwa tygodnie, miały niższe ciśnienie krwi niż osoby czyste. A niższe ciśnienie krwi oznacza mniejsze ryzyko chorób serca.

Poprzednia publikacja
Gdzie wyjechać za granicę w grudniu / styczniu 2020 roku ? COVID
Pluskwa
Nastepna publikacja
Pluskwy – Zwalczanie pluskiew ,dezynsekcja pluskwy domowej
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.