15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Stolica Chorwacji

Jaka się nazywa stolica Chorwacji ? Dowiedz się więcej na ten temat z czego słynie stolica Chorwacji.

Stolicą Chorwacji jest miasto Zagrzeb.

Zagrzeb jest stolicą Chorwacji i największym miastem Chorwacji. Ludność w nim wynosi 784 900 osób a powierzchnia wynosi 641,29 km². Miasto położone jest nad rzeką Sawą, dopływem Dunaju, na 45,815 ° szerokości geograficznej północnej i 15,98306 ° długości geograficznej wschodniej, na wysokości 104 metrów nad poziomem morza (najniższy punkt) w pobliżu pasma górskiego Medvednica. Zagrzeb ma ponad 900 lat.

Zagrzeb - stolica Chorwacji

Zagrzeb – stolica Chorwacji

Miasto Zagrzeb ze swoimi przedmieściami ma status odrębnego powiatu w Chorwacji i jest zarządzane przez burmistrza, wybranego przez zgromadzenie miejskie.

Zagrzeb znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego. Średnia temperatura w lecie wynosi +21 stopni Celsjusza, średnia temperatura w zimie wynosi +2 stopnie Celsjusza.

Zagrzeb - stolica Chorwacji

Zagrzeb – stolica Chorwacji

Z czego słynie Zagrzeb ?

Zagrzeb słynie z niesamowitej historii, licznych zabytków architektury i innych zabytków. Status stolicy Chorwacji dla Zagrzebia został zatwierdzony w połowie XVI wieku, ale dziś pamięć o bohaterskich bitwach, które miały tu miejsce w średniowieczu, jest dobrze zachowana. Zagrzeb bardzo ucierpiał w 1995 r. W wyniku poważnych bombardowań, ale wysiłki lokalnych mieszkańców szybko przywróciły piękno miasta. Dosłownie za kilka lat niesamowity Zagrzeb po raz kolejny jest zachwycony licznymi turystami.

Zagrzeb - stolica Chorwacji

Zagrzeb – stolica Chorwacji

Zagrzeb charakteryzuje się wyjątkową architekturą, liczne muzea i sale wystawowe są dostępne tutaj. Musimy przyznać, że po zniszczeniach pod koniec XX wieku niektóre popularne muzea nie były jeszcze w stanie w pełni się zregenerować i otworzyć, ponieważ nadal trwają naprawy, jednak w Zagrzebiu jest wiele innych atrakcji. wieku. Wybrano dla nich styl neogotycki, można podziwiać gości miasta z wielkością budynków.

stolica Chorwacji

stolica Chorwacji

Poprzednia publikacja
Imiona hiszpańskie męskie i damskie wraz z tłumaczeniem.
Nastepna publikacja
Czym jest format mp3
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.