15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Czym jest format mp3

Spis treści:

Format Mp3

Często, kiedy pytam nowicjuszy, jakie są płyty, odpowiadają mi – CD, DVD i MP3. To wielkie nieporozumienie. Płyty to tylko płyty CD i DVD. Różnica między nimi polega na tym, że DVD może zmieścić od czterech do pięciu razy więcej informacji niż płyta CD.

Oznacza to, że jeśli jeden film mieści się na płycie CD, a nawet, że nie jest w bardzo dobrej jakości, to na płycie DVD można nagrać cztery filmy, a nawet więcej. Muzykę, zdjęcia, dokumenty i inne pliki i foldery można nagrywać zarówno na płycie CD, jak i na płycie DVD. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie komputery mogą oglądać płyty DVD.

format mp3

format mp3

Czym jest mp3

mp3 to format muzyczny. To jest muzyka. Po prostu jest „przycięty”, więc na płytach, na których nagrywana jest muzyka mp3, jest dziesięć razy więcej utworów niż zwykłych. Jeśli na płycie z normalną muzyką pasuje około 20 utworów, to na płytach z tą muzyką w formacie pasuje 60 lub więcej.

format mp3

format mp3

mp3

mp3 (MP 3) to skompresowana muzyka, ale to nie znaczy, że jest to zła muzyka. Ci, którzy wymyślili ten format muzyczny, mówią, że rozmiar kompozycji jest mniejszy z powodu „obcięcia” częstotliwości, które nie są słyszalne dla ludzkiego ucha. Oznacza to, że między muzyką normalną a muzyką mp3 nie ma różnicy. Chociaż ludzie z dobrym uchem na muzykę odczuwają różnicę.

Fraza płyty mp3 oznacza płytę CD z muzyką w formacie mp3. Doświadczony użytkownik natychmiast stwierdza, że ​​na płycie znajduje się wiele utworów, najprawdopodobniej kilka albumów, ale ta muzyka ma obniżoną jakość.

Poprzednia publikacja
Stolica Chorwacji
Wymiary kartki a3
Nastepna publikacja
Wymiary kartki A4 i A3
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.