15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Członkowie zespołu Backstreet Boys

Historia najsłynniejszej amerykańskiej grupy popowej Backstreet Boys sięga 1993 roku. W trakcie swojej długiej kariery w świecie show-biznesu muzycy wydali 9 albumów i ponad 20 teledysków. Ich single wielokrotnie trafiały na pierwsze miejsca list przebojów, a członkowie zespołu stali się prawdziwymi popowymi idolami milionów.

W 2001 roku BSB zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej komercyjna nastoletnia grupa wokalna wszechczasów. Tylko raz w karierze była przerwa – od 2001 do 2004 roku. W tej chwili BSB jest w statusie aktorstwa i, co zaskakujące dla takich grup, skład pozostał niezmieniony. Mimo to każdy z uczestników spróbował innych zajęć.

Członkowie zespołu Backstreet Boys

Członkowie zespołu Backstreet Boys

Członkowie zespołu Backstreet Boys

Nick Carter

Najmłodszy członek grupy, niebieskooka blondynka Nick Carter w Backstreet Boys wcielił się w rolę głównego przystojnego mężczyzny. Ciągle znajdował się na listach najseksowniejszych i najprzystojniejszych mężczyzn na świecie, a plakaty z jego wizerunkiem wisiały na ścianach sypialni dziewcząt. Nick dołączył do grupy, gdy miał zaledwie 13 lat, więc próba sławy była dla niego szczególnie trudna. Stając się bogatym i sławnym, Carter bawił się gwałtowniej niż bujani rockmani – poznał modelki Playboya, skandaliczną blondynkę Paris Hilton, piosenkarki i aktorki, bawił się na imprezach, nadużywając alkoholu i narkotyków. Lekkomyślny styl życia sprowadził piosenkarza do kliniki, gdzie zdiagnozowano u niego kardiomiopatię.

Zdając sobie sprawę, że życie nie jest niekończącą się imprezą, Nick Carter zwolnił, napisał swoją autobiografię Facing the Music and Living to Talk About It, w której udzielał porad osobom zmagającym się z nałogami oraz zamężnej aktorce i trenerce fitness Lauren Kitt , kilka lat temu, który urodził syna Odyna. W rezultacie Carter stał się wzorowym człowiekiem rodzinnym, regularnie trenuje na siłowni, a po koncertach z Backstreet Boys spieszy się do domu, a nie na afterparty.

Kevin Scott Richardson

Najstarszy członek grupy, Kevin Scott Richardson, przeszedł na emeryturę z Backstreet Boys w 2006 roku, brał udział w słynnym broadwayowskim musicalu „Chicago”, brał lekcje aktorstwa, grał w teatrze. Zagrał także w kilku filmach, pracował jako producent, model … i ostatecznie wrócił do Backstreet Boys. Od ponad pół wieku Kevin jest z tancerką i aktorką Christine Kay Willits, z którą zaręczył się w 2000 roku po ośmiu latach związku. Małżonkowie mają synów Masona i Maxwella.

Brian Littrell

Zapewne mało kto wie, że podczas koncertów Backstreet Boys Brian Littrell dosłownie ryzykował życiem. Faktem jest, że Brian miał wrodzoną wadę serca, a takie mnóstwo, jak wielogodzinne pokazy z tańcami i piosenkami, były dla niego po prostu przeciwwskazane. Ponadto kierownictwo grupy wielokrotnie odkładało operację, której potrzebował – nie było czasu na przerwy. Littrell przyznał później, że był wtedy przestraszony i zdenerwowany, a także stwierdził, że „nie był uważany za człowieka”. Ostatecznie wykonał operację za namową swojej żony, aktorki i modelki Leanne Wallace, która urodziła mu syna Baileya.

Oprócz udziału w Backstreet Boys, Brian Littrell kontynuuje karierę solową w gatunku współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Za swoje sukcesy wokalista dziękuje Bogu i wierzy, że udana kariera w grupie została mu dana jako okazja do dotarcia do serc ogromnej liczby ludzi i opowiedzenia im o swojej wierze. Być może to dzięki wierze Briana nie wydarzyła się w jego życiu straszna tragedia. 11 września 2001 roku jego żona Leanne miała lecieć samolotem Boston-Los Angeles, który zaatakował północną wieżę World Trade Center w Nowym Jorku, ale dzień wcześniej odwołał tę podróż.

A.J. McLean

A.J. McLean to ten sam facet z Backstreet Boys z tatuażami, dziwnymi kapeluszami i kolczykami. AJ od dawna zajmuje się pracą solową równolegle z udziałem w grupie, wydając niezbyt udane albumy i koncertując. U szczytu sukcesu Backstreet Boys zaczął cierpieć na depresję i uzależnienie od alkoholu. Potem w jego życiu pojawiły się narkotyki, relacje z innymi członkami grupy pogorszyły się, a McLean udał się na leczenie do ośrodka rehabilitacji. Z pomocą specjalistów AJ poradził sobie ze szkodliwymi nałogami, wyznał grzechy przeszłości w programie popularnej amerykańskiej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey i zamężnej wizażystki Rochelle Caridis. Para ma pięcioletnią córkę Avę, a zeszłej wiosny urodziła się ich druga córka, Lyric.

Howie Dorow

Ale Howie Dorough, u szczytu popularności Backstreet Boys, nie wyszedł na całość i nie marnował się na złe nawyki i imprezy. W latach 90. wraz ze swoim bratem Johnem założył firmę Sweet D, która zajmuje się budownictwem nieruchomości. Howie założył również firmę produkcyjną Howie Dorough Music. Podobnie jak reszta zespołu, kontynuuje karierę solową, aw 2011 r. Był aktorem otwierającym Britney Spears podczas jej południowoamerykańskiej trasy Femme Fatale. Dorow jest żonaty z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami Lee Boniello, który urodziła mu synów Hawke i Holden.

Poprzednia publikacja
Jak ugotować szparagi ? Gotowanie szparagów
Nastepna publikacja
Ser podpuszczkowy
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.