15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Pierwszy dzień szkoły

Pierwszy dzień szkoły

Pierwszy dzień szkoły jest dniem radosnym i długo oczekiwanym, ale dla dziecka jest to stres, choć całkiem naturalnym.Dziecko będzie musiało być przygotowane do szkoły. Ubrania, plecak, zeszyty, książki, farby, długopisy – jak niczego nie zapomnieć i nie kupować za dużo?

Kiedy jest pierwszy dzień szkoły

Pierwszy dniem szkoły jest 1 września.

Czego potrzebujesz do 1 września

Przygotowanie do 1 września może trwać dość długo, a im szybciej się rozpocznie, tym lepiej. W sierpniu ceny artykułów szkolnych rosną dość znacząco, a pośpiech w sklepach co roku coraz bardziej. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, są podręczniki i materiały piśmienne. Na pewno dowiesz się o nich na spotkaniu rodziców, ale musisz je wcześniej kupić, ponieważ niektóre książki mogą być niedostępne. Drugi to materiały piśmienne: przynajmniej będziesz potrzebować notatników i pamiętnika, długopisów i ołówków, materiałów artystycznych do sztuk pięknych, kilku folderów, stojaka na książki, ergonomicznego pudełka.

po trzecie – plecak a także należy zwrócić uwagę na jego wygląd. Wybierz model z ortopedycznym oparciem i zawsze z 2 Pierwszym dniem szkoły z 1 paskami na ramiona, aby obciążenie kręgosłupa było prawidłowe. Rozmiar plecaka jest kwestią gustu, choć nie ma sensu ładować dziecka ogromną „walizką”, wystarczy, że teczka A4 (o wysokości 130 cm) łatwo mieści się w głównej komorze.

Jeśli chodzi o ubrania, nawet jeśli Twoja szkoła nie ma na sobie munduru, musisz kupić 1-2 zestawy w prostym stylu, niektóre wygodne rzeczy na co dzień i dres.

Czy Twoje dziecko jest gotowe emocjonalnie na szkołę?

Zanim wyślesz swoje dziecko do szkoły, upewnij się, że jest ono gotowe nie tylko przez wiedzę, ale także emocjonalnie. Dziecko musi zostać pokazane w budynku szkoły, aby powiedzieć, jak dokładnie odbędzie się uroczyste wydarzenie, że zostanie zabrane wraz z innymi chłopakami do ich klasy i wszystko zostanie wyjaśnione.

Przy pomocy papeterii możesz stworzyć przyjemne oczekiwanie, wybrać pisaki i zeszyty razem, tak że dziecko lubi, powiedz, że może z nich korzystać tylko od 1 września. Opcjonalnie możesz też dać mu zabawki lub coś, o czym marzył w tym dniu – małą pamiątkę przypominającą twoją opiekę, którą możesz zabrać ze sobą do szkoły, na przykład breloczek lub piękny długopis.

Konieczne jest wcześniejsze przedstawienie go nauczycielowi, optymalnie – z dziećmi w wieku szkolnym. Ponadto syn lub córka powinni zrozumieć, jak przebiega proces edukacyjny, że będą interesujące lekcje i równie interesujące zadania domowe, jednym słowem, spróbuj je w pełni zaktualizować. Przecież to przeraża pierwszą rzecz, która jest nieznana.

Poprzednia publikacja
Co to jest umowa NDA ?
Nastepna publikacja
Pierwszy taniec
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.