15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne pełnią ważną funkcję, chroniąc nasze oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także przed oślepianiem przez słońce. Oczy dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, są szczególnie wrażliwe pod tym względem. Po pierwsze dlatego, że dzieci spędzają więcej czasu na zewnątrz. Po drugie, soczewka dziecka jest bardziej przezroczysta, dlatego przepuszcza więcej promieni UV niż soczewka osoby dorosłej. Z tego wszystkiego możemy wywnioskować, że dziecięce okulary przeciwsłoneczne są tym samym niezbędnym atrybutem w jasnym słońcu, jak kapelusz panama lub krem ​​przeciwsłoneczny.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci ?

Planując zakup okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, najpierw upewnij się, że kupujesz wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne od słońca. Okulary najlepiej kupować w salonie, w którym prezentowane są kolekcje producentów specjalizujących się w takiej optyce. Wysokiej jakości okulary dziecięce mają specjalne filtry, które całkowicie odcinają szkodliwe promienie UV. Ponadto takie okulary są wykonane z materiałów hipoalergicznych, soczewki w nich są bezpieczne dla dziecka, jeśli je złamie. Co ważne, dziecięce okulary przeciwsłoneczne z salonu optyki są pięknym i wygodnym dodatkiem, który dziecko będzie nosić z przyjemnością.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci ze spolaryzowanymi soczewkami

Słońce wygląda trochę i już pachnie wiosną. Jej dzieci oczekują ofensywy. Ich zdaniem są słoneczne plaże i ciepła woda … To czas, kiedy oczy dziecka wymagają szczególnej ochrony. Przy nadmiarze promieniowania UV żarty są złe.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i ich wytrzymałość

Dzieci mogą łamać zabawki, ale okulary przeciwsłoneczne które kupisz powinny być trwałe i powinny być wykonane z materiałów które przetrwają w najbardziej podstępnych warunkach.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci: główne cechy, jak wybrać i gdzie kupić?

Czy okulary przeciwsłoneczne dla dziecka to prawdziwa ochrona i konieczność, czy tylko kaprys? Dziecięcy okuliści jednogłośnie powtarzają, że aparat wzrokowy dziecka pilnie potrzebuje ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dlatego postanowiliśmy bardziej szczegółowo zrozumieć, jaki rodzaj ochrony mogą zapewnić okulary przeciwsłoneczne, jak je wybrać, aby były bezpieczne i stylowe, i gdzie kupić okulary dla dzieci od słońca, aby nie przepłacać.

Do czego służą okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Do czego służą okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych

Okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych

Do czego służą okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Promienie słoneczne padające na siatkówkę oka powodują zwężenie skorupiaków – jest to odruchowa reakcja na jasne światło, dowolne, nawet elektryczne, a nie tylko ultrafioletowe. U osoby dorosłej zwężenie źrenicy następuje szybko, prawie natychmiast, dlatego oko natychmiast otrzymuje ochronę, a promienie UV nie mogą uszkodzić siatkówki głęboko w źrenicy. U małych dzieci aparat wzrokowy nie działa jeszcze z pełną mocą, a jedynie się formuje. Dlatego źrenica nie zwęża się natychmiast, mięśnie wymagają trochę czasu. I nawet jeśli trwa to tylko kilka sekund, w tym okresie promienie słoneczne mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie siatkówki (a także soczewki lub rogówki). W rezultacie – upośledzenie wzroku z wiekiem, nadwzroczność lub krótkowzroczność, zmętnienie soczewki (zaćma), zwyrodnienie plamki żółtej i inne nieprzyjemne choroby oczu. Dlatego okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV są oczywiście konieczne, ale musisz je wybrać poprawnie!

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość soczewek w okularach, a wcale nie na wygląd i model samej oprawki. Stopień ochrony okularów przeciwsłonecznych wynosi od 1 do 5. Tak więc, w warunkach miejskich dla młodych chłopców i dziewcząt, zaleca się wybór stopnia 2 lub 3, na wakacje nad morzem i na plaży – 3. Stopnie 4 i 5 są wystarczająco mocne (najciemniejsze soczewki), dlatego dziecko będzie w nich niewygodne.

Okuliści zalecają wybór brązowych, ciemnoszarych lub zielonych soczewek (khaki). Niebieski i fioletowy tylko pogarszają negatywny wpływ promieni UV na oko dziecka. Pomarańczowy, czerwony i żółty nie zapewnią ochrony dość skutecznie, to znaczy będą bezużyteczne.

Jeśli chodzi o materiał soczewki, wcześniej szkło uważano za najlepsze. Ale szkło dla dzieci w tym względzie będzie dość niebezpiecznym materiałem: delikatne, łzawiące, a nawet czyniące same okulary bardzo ciężkimi dla nosa. Dlatego dziś nawet zwykłe przezroczyste okulary z dioptriami do widzenia są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wystarczająco mocnego i odpornego na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ale zapewniającego ochronę oczu. Nie mówimy o tanim plastiku, ale o specjalistycznych materiałach polimerowych, poliwęglanie, trivexie itp.

Zwróć uwagę na samą ramę – powinna być lekka i tak wygodna, jak to możliwe. Okulary ze składanymi łukami, które są bezpiecznie przymocowane, a jednocześnie nie powodują niedogodności, nawet przy aktywnych grach i ruchach, sprawdziły się dobrze. Jeśli dziecko czuje się niekomfortowo w okularach, prawdopodobnie nie będzie chciał ich nosić następnym razem, bez względu na to, jak go przekonasz.

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Wybór okularów dla małych dzieci

Wybór okularów dla małych dzieci jest jeszcze bardziej odpowiedzialnym zadaniem niż w przypadku zakupu produktów dla osoby dorosłej. Aby kupić produkty najwyższej jakości, należy zwracać uwagę tylko na akcesoria zaufanych marek, którym udało się zadeklarować ich niezawodność. Nasza firma oferuje zakup okularów dziecięcych w Kijowie, które są w stanie doskonale zadbać o zdrowie oczu dziecka i zapewnić mu komfort.
Znaczenie właściwego wyboru akcesoriów dla dzieci w Kijowie
Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są jednym z niezbędnych akcesoriów, których w żadnym wypadku nie można uratować. Oczy dzieci są bardziej wrażliwe na wszelkie czynniki drażniące niż u dorosłych. W okresie letnim słońce jest często bardzo agresywne, szczególnie jeśli chcesz odpocząć w egzotycznym kraju o gorącym klimacie.

Wystarczy nawet niewielka ilość czasu, aby oczy zaczęły łzawić, zaczerwienić się, bolesne doznania i uczucie pieczenia. Jeśli nie podejmujesz działań przez długi czas, prawdopodobieństwo utraty wzroku jest wysokie. Okulary dla dzieci w Kijowie, które nasz sklep oferuje do kupienia, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiegać takim problemom i zapewniać całkowicie bezpieczny pobyt na słońcu.

Jeśli odpoczywasz nad morzem lub innym dużym zbiornikiem wodnym, wpływ olśnienia odbijanego od powierzchni wody jeszcze bardziej zwiększa promieniowanie. Dzieci uwielbiają stale znajdować się w pobliżu wody, dlatego należy wymyślić przyzwoitą ochronę oczu. Nasz sklep okularów dziecięcych w Kijowie o4ki.kiev.ua ma doskonały wybór modeli. Na pewno będziesz mógł kupić ten, który będzie kochany dla twojego dziecka.

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka – Galeria

Poprzednia publikacja
Szkolna motywacja dzieci do nauki
Nastepna publikacja
Okap kuchenny – Który wybrać ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.