15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Lista obecności pracownika / pracowników w pracy w pdf, doc i excel.

0 Komentarze

Lista obecności pracownika

Lista obecności pracownika służy do rejestrowania czasu pracy pracowników, a także czasu i przyczyn nieobecności w miejscu pracy. Pracodawcy są zobowiązani do monitorowania i uwzględniania przepracowanych godzin, ale mają prawo do samodzielnego decydowania o tym, jak to zrobić. Podajemy przykładową liste obecności pracowników. Forma takiego dokumentu jest arbitralna.

Możesz użyć tego formularza wraz z bardziej szczegółowym arkuszem rozliczeniowym, nie używać go w ogóle. Oddzielne dokumenty są również wykorzystywane do rejestracji nieregularnych godzin pracy, podróży służbowych lub przetwarzania. Żadna z form ustalania czasu przepracowanego przez pracowników nie jest obowiązkowa, co oznacza, że ​​firma może wybrać dogodną i odpowiednią opcję dla siebie.

W tym artykule skupimy się na wypełnianiu dziennika, w którym codziennie odnotowuje się czas przybycia pracownika, wyjścia i nieobecności pracownika.

Pamiętaj, że na podstawie tych dokumentów pobiera się wynagrodzenie, dodatek urlopowy, dodatek za podróż, więc musisz je bardzo starannie wypełnić.
Procedura rejestracji

Kierownictwo może niezależnie wybrać sposób rozliczania czasu przepracowanego przez personel: określić, jakie formularze i formularze należy zastosować. Ważne jest, aby ustalić ustalony porządek w polityce rachunkowości organizacji i ściśle go przestrzegać.

Kto jest odpowiedzialny za stworzenie listy obecności pracownika ?

Kierownik firmy wyznacza osobę odpowiedzialną, która będzie monitorować przestrzeganie przepisów prawa pracy. W dużych organizacjach w każdej dywizji wyznaczane są osoby odpowiedzialne. Obowiązki takiego pracownika są ustalane w kolejności lub określone w umowie o pracę. Funkcję można przypisać dowolnemu pracownikowi – pozycja nie ma znaczenia.

Możliwe jest rejestrowanie przybycia i wyjazdu pracowników zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej za pomocą specjalnych programów komputerowych. Formy papierowe są sprzedawane w drukarniach lub strony są łatwe do wydrukowania i wydania przez siebie. Jeżeli polityka organizacji przewiduje utrzymywanie takiej formy jako głównego dokumentu księgowego, wówczas należy spełnić wymagania dotyczące jej właściwej rejestracji. Oznacza to, że księga rachunkowa musi być zszyta, ponumerowana, certyfikowana przez kierownika i zabezpieczona końcówkami sznurowania. Gdy dokument jest zszyty i ponumerowany, chroni go przed uszkodzeniem danych – nikt nie może usunąć ani wymienić arkuszy.

Podczas wypełniania rejestrów księgowych i formularzy nie można ukryć korektora błędów. Nieprawidłowy wpis wykracza, poniżej znajduje się właściwy, poświadczający podpis odpowiedzialnego oficera.

Treść formularza dostosowuje się do konkretnej organizacji. Na przykład, jeśli pracownicy nie są wysyłani w delegacje lub wyjazdy służbowe, nie potrzebujesz odpowiednich kolumn.

Co obejmuje lista obecności pracownika

Zazwyczaj dziennik czasu i obecności obejmuje:

  • liczba godzin w pracy
  • data kalendarzowa;
  • Imię i nazwisko pracownika;
  • czas przybycia do pracy;
  • czas wyjścia z pracy;
  • podpis pracownika;
  • informacje o podróży służbowej – czas wyjazdu, przyjazdu, cel.

Lista obecności do pobrania

Wybierz format:

 

Lista obecności pracownika w doc

Lista obecności pracownika doc

Lista obecności pracownika w pdf

Lista obecności pracownika w pdf

Lista obecności pracownika w xls

Lista obecności pracownika w xls

Jak wyczyścić żelazko
Poprzednia publikacja
Jak wyczyścić żelazko w domu – Najlepsze sposoby
Nastepna publikacja
Piosenka z reklamy player
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

0 Komentarze

    Dodaj komentarz