Hodowla ślimaków – Czy to opłacalne ?

Hodowla ślimaków – Czy to opłacalne ?

Hodowanie ślimaków w domu dla początkujących

Hodowla ślimaków jest dość interesującym pomysłem na biznes pod względem 100% rentowności progu wejścia i rentowności. Wielu nawet nie zdaje sobie sprawy z wysokiej rentowności tego biznesu przy minimalnych inwestycjach. Warto również zwrócić uwagę na wciąż bardzo niską konkurencję tego egzotycznego biznesu.

Hodowanie ślimaków

W ostatnich latach uprawa ślimaków winogron zyskała szczególną popularność. Wynika to z faktu, że w wielu krajach w Europie ślimak winogron jest uważany za smaczny, zdrowy i egzotyczny przysmak. Oczywiście takie przysmaki są dość drogie. W związku z tym istnieje pilny pomysł na biznes – uprawa ślimaków winogronowych. Ale nie wszyscy wiedzą, co jest do tego potrzebne, od czego zacząć i jakie są korzyści.

Zalety i wady hodowli ślimaków winogronowych

Jeden ślimak w jednym sezonie przynosi około 1 kg potomstwa – 50 osobników o średnicy skorupy 5 cm, przy czym koszt jednego ślimaka wynosi około 0,25 USD miesięcznie. Zużycie paszy dla 40 ślimaków wynosi 2 kg. mieszanka paszowa przygotowana zostaje według specjalnej receptury. Obejmuje kruszoną kukurydzę, kredę, mleko w proszku i zioła. Cena zakupu ślimaka winogronowego wynosi 5 USD za 1 kg. A cena zakupu białych jaj ślimaków może sięgać nawet 200 USD za 100 g.

Mięso ślimaka jest zdrowsze niż kurczak. Nie zawiera tłuszczu i cholesterolu. A co najważniejsze, ma wysokie wskaźniki smaku. Popularnie mięso ślimaka nazywa się naturalną Viagrą, ponieważ ma właściwości zwiększania potencji nie gorszej niż ostrygi. Na jednym metrze kwadratowym można wyhodować do 40 ślimaków. Ale niektórzy profesjonalni rolnicy stosują sztuczne karmienie i zwiększają tę liczbę do 200 sztuk. na 1 mkw. Okres dojrzewania mięczaków wynosi od 6 miesięcy do 1,5 roku. Wszystko zależy od podgatunku i skuteczności technologii intensywnego żywienia.

Do hodowli będziesz potrzebować:

  • Wyposażona powierzchnia 20 metrów kwadratowych.
  • Specjalne terraria dla ślimaków.
  • Gleba nawożona różnymi przydatnymi pierwiastkami.
  • Pokarm dla rosnących mięczaków, gałązek i liści.
Hodowla ślimaków

Hodowla ślimaków

Hodowanie ślimaków w domu dla początkujących

Uprawa ślimaków na mięso nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga kontroli. Konieczne jest utrzymanie ścisłego reżimu temperaturowego wynoszącego 23 stopnie Celsjusza, usuwanie produktów ubocznych o żywotnej aktywności co trzy dni i monitorowanie wilgotności gleby. Głównym pokarmem dla ślimaków są liście, najlepiej z kapusty i mieszanki paszowej. Jeśli nie ma z tym problemu, a otrzymasz pierwszy zysk, możesz pomyśleć o hodowli na dużą skalę mięczaków.

Aby hodować farmę na świeżym powietrzu, potrzebujesz działki o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Wskazane jest, aby był to ogród. Najpierw musisz zadbać o ogrodzenie, aby ślimaki nie „uciekały” sąsiadom 🙂 Warto też zwrócić uwagę na glebę. Mięczaki wolą chwasty lub są obsadzone dzikimi winogronami. Aby rozpocząć, będziesz potrzebować co najmniej 800 osobników dorosłych. Możesz kupić tak wiele ślimaków od hurtowników, którzy sprzedają je na wagę. Cena ślimaków za wylęg wynosi 15 USD za 1 kg (50 osobników z 5 cm skorupami). Chociaż jednego ślimaka można kupić za 0,5 USD. Jeśli chcesz przetestować pomysł na biznes, możesz zebrać kilkadziesiąt majsterkowiczów w lesie, ogrodach, na wsi itp. Najważniejsze jest, aby wybrać duże osoby dla dobrej wydajności. Średnica skorupy powinna wynosić 5 cm. Mięczak jest hermafrodytą, to znaczy, że ma męskie i żeńskie funkcje rozrodcze.

Rośliny uprawiane w gospodarstwie nie powinny przekraczać 50 centymetrów. Ponadto gleba musi być regularnie spulchniana i nawożona (zwłaszcza wapń), dodawać świeże chwasty i liście. Równie ważnym zadaniem jest ochrona przed szkodnikami, takimi jak mięsożerne chrząszcze, ptaki, jaszczurki, szczury i pieprzyki. Ponadto pogłęb ogrodzenie 30 cm w ziemię i unieś ogrodzenie 70 cm nad ziemią na całym obwodzie, aby zapobiec przedostawaniu się gryzoni na terytorium.

Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

Comments are closed.