15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak usunąć paznokcie akrylowe i żelowe ? Manicure

Przedłużanie paznokci to jedna z najbardziej praktycznych opcji manicure. Nie trzeba go wymieniać co tydzień i możesz być pewien, że przez następny miesiąc Twój manicure będzie w doskonałym stanie. Ale co zrobić, gdy przedłużone paznokcie straciły już swoją „prezentację” i nie ma teraz sposobu, aby dostać się manicurzystki . Odpowiedź jest prosta – sami usuwamy manicure.

Usuwanie paznokci, które same wyrosły, jest dość trudnym zadaniem, wymagającym pewnej pomysłowości, wytrwałości i pewności siebie. Oczywiście nie możesz przejmować się zasadami i bezpieczeństwem i zacząć metodycznie „odrywać” paznokcie – przez długi, bolesny czas wraz z płytką paznokcia, ale nadal to robisz. I możesz spędzić godzinę i robić wszystko mądrze, przyzwoicie, szlachetnie. Zastanówmy się, jak usunąć paznokcie w domu.

Ważne jest, aby zrozumieć, że przedłużone paznokcie występują w dwóch rodzajach: akrylowym i żelowym. Jest to podstawowa różnica, ponieważ technika usuwania jest inna. Dlatego Przed usunięciem paznokci upewnij się, że są z materiału. A potem zabierz się do pracy.

Jak usunąć paznokcie akrylowe

  • Aby usunąć paznokcie akrylowe, potrzebujesz specjalnego rozpuszczalnika do akrylu. W przypadku, gdy nie jest to pod ręką, możesz użyć zmywacza do paznokci. Pamiętaj o dużej ilości acetonu. Lub po prostu aceton. Pomoże usunąć paznokcie. Tak, jest to szkodliwe, ale co zrobić, to jedyny sposób, jeśli zastanawiasz się, jak usunąć paznokcie w domu.
  • Będziesz także potrzebowała folii. Przygotuj płytki 10 x 15 mm, abyś mógł owinąć w nie każdy palec. I weź waciki. To jest ważne
  • Przed procesem usuwania paznokci za pomocą szorstkiego ściernego pilnika do paznokci zacznij odcinać górną warstwę żelu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować dużo siły i cierpliwości, ponieważ proces jest czasochłonny, a materiał jest trwały. Najważniejsze jest całkowite odcięcie tej górnej warstwy, ponieważ to on sprawia, że ​​paznokcie akrylowe są tak trwałe.
  • Następnie namocz wacik w rozpuszczalniku lub acetonie, przykryj paznokieć i szczelnie owinąć folią. Wynika to z faktu, że substancje z acetonem rozpuszczają się bardzo szybko i potrzebujemy produktu, aby spełniał swoje zadanie. Powietrze tych mini-kompresów jest całkowicie zbędne.
  • Akryl mięknie przez około 40 minut. Po tym czasie paznokcie akrylowe będą wyglądały jak galaretka, co pozwoli je usunąć bez szkody i pracy. Najważniejsze jest, aby zrobić to bardzo szybko, ponieważ akryl bardzo szybko stwardnieje.
  • Umyj ręce mydłem, użyj kremu nawilżającego i gotowe.

Jak usunąć paznokcie żelowe

Jak usunąć paznokcie żelowe

Jak usunąć paznokcie żelowe

Usuwanie paznokci żelowych jest nieco trudniejsze niż akryl, ale jest również możliwe. Wynika to z faktu, że żel jest z natury bardziej trwałym i nadającym się do noszenia materiałem. Nie odpryskuje i nie rozpuszcza się. Dlatego bądź przygotowany na pracę i trudną realizację tego, jak usunąć gwóźdź. Nawiasem mówiąc, czas będzie potrzebował trochę więcej, ponieważ zwykle paznokcie żelowe są odcinane za pomocą specjalnej maszyny, która upraszcza proces. Zastanówmy się, jak usunąć znany szelak z paznokci.

  • Będziesz potrzebowała bardzo grubego pilnika do paznokci (grubszego niż sąsiada poniżej), pędzla do usuwania kurzu z paznokci i pilnika do polerowania paznokci.
  • Załóż okulary, aby nie stracić wzroku i zacznij odgryzać paznokieć za pomocą kleszczy. Faktem jest, że żelowe paznokcie strzelają bardzo dobrze i mają zdolność do pokonania wrogów daleko.
  • Rozpocznij aktywnie i pewnie piłowanie górnej warstwy paznokcia. Lepiej jest położyć łatkę na palcach, którymi trzymasz pilnik do paznokci. Kiedy zrozumiesz, że twój paznokieć jest już blisko – przetrzyj powierzchnię paznokcia acetonem, aby zobaczyć, gdzie jest ziemia. Pozostaw niewielką ilość żelu na swoim rodzimym paznokciu – pomoże to wzmocnić go i nie zaszkodzi po złożeniu.
  • Wypoleruj paznokcie drugim pilnikiem do paznokci. Zastosuj krem ​​nawilżający, a będziesz szczęśliwy.

Po usunięciu lakieru

Jeśli nosiłeś przedłużone paznokcie przynajmniej raz, wiesz, że po takim pięknie twoje paznokcie były bardzo dotknięte. Potrzebują okresu na wyzdrowienie. Nie nakładaj lakieru do paznokci w pierwszym miesiącu, lepiej się nimi zająć. Wykonuj kąpiele na paznokcie, nakładaj kremy, powłoki ochronne. I tylko wtedy, gdy poczujesz, że paznokcie są przywrócone, możesz ponownie je dręczyć.

Poprzednia publikacja
Hodowla ślimaków – Czy to opłacalne ?
Nastepna publikacja
jak zdjąć , ściągnąć hybrydę w domu ? Paznokcie
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.